خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

الخميس ١٨ رمضان ١٤٤٠

Thursday, May 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سمنان - زمان :   ۱۳۹۷/۳/۱۹ - ۰۹:۱۰ شناسه خبر : ۷۰۹۸۷۱

ستاد غنی سازی اوقات فراغت کانون مساجد استان سمنان تشکیل شد
خبرگزاری شبستان: با فرا رسیدن فصل تابستان و لزوم غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، ستاد استانی جهت برنامه ریزی های لازم در دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری استان سمنان تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سمنان، در این ستاد ، در خصوص فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان همانند سالهای گذشته برای فصل تابستان و غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان برنامه ریزی های لازم صورت خواهد گرفت.

 

جذب حداکثری کودکان و نوجوانان به فضای معنوی مساجد و غنی سازی اوقات فراغت مهمترین اهداف برگزاری برنامه های تابستانی در کانون های مساجد عنوان شده است.

 

توجه جدی به شعار سال در برنامه ریزی های اوقات فراغت و ترویج و ارتقای سطح معلومات و دانش دینی مخاطبان در موضوعات قرآنی، اعتقادی، اخلاقی و اهتمام مضاعف به بزرگداشت مناسبت های مذهبی و مقارن با ایام اوقات فراغت از جمله وظایف این ستاد است.

 

اوقات فراغت فرصت مناسبی برای ایجاد بستری مناسب و جذب حداکثری جوانان و نوجوانان به برنامه های کانون های فرهنگی مساجد است و این امر با برنامه ریزی جامع و دقیق، استفاده از تمام ظرفیت ها، تنوع بخشی به فعالیت ها و برنامه ها و اهتمام نسبت به اجرای فعالیت های شادی آفرین و نشاط آور در پرتو آموزه های دینی محقق می شود.

 

نظام مند شدن برنامه های اوقات فراغت در سراسر استان، استفاده از نظرات کارشناسان حوزه های مختلف، غنی سازی برنامه های اوقات فراغت و انسجام بخشی فعالیت های اوقات فراغت مساجد ،هماهنگ سازی و ایجاد وحدت رویه در برنامه ها و فعالیت ها، شناسایی ظرفیت های کانون ها و ارتقاء سطح توانمندی آنها، فراهم آوردن زمینه جذب هر چه بیشتر جوانان و نوجوانان به مساجد از دیگر اهداف طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی و هنری مساجد محسوب می شوند.

 

کانون های فرهنگی هنری در اجرای همه برنامه ها به ویژه برنامه های اوقات فراغت از تمام ظرفیت های منطقه ای و محلی استفاده می کنند و در برنامه های اوقات فراغت استفاده از توانمندی های اعضاء کانون مورد تاکید است.

 

تشکیل ستاد بهینه‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان توسط کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نقش موثری در ساماندهی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان دارد.

پایان پیام/276

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیرکل امور استان‌ها، حقوقی و مجلس ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور:

فعالیت ۲۴هزارکانون مساجد درکشور/سامانه فهما طراحی شد

براتی با اشاره به برنامه توسعه کانون های فرهنگی هنری مساجد بر اساس برنامه ششم توسعه گفت: هم اکنون ۲۴ هزار کانون فرهنگی هنری مسجد در شهرها و روستاهای کشور تشکیل و فعالیت دارند.

اخبار برگزیده شبستان