خبرگزاری شبستان

جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸

الجمعة ١٥ رجب ١٤٤٠

Friday, March 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - احزاب و تشکل ها زمان :   ۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۱۳:۱۹ شناسه خبر : ۷۰۹۰۴۹

فرزندان امام خمینی (ره)پیشانی دشمن را برای ضربه نهایی نشانه گرفته‌اند
خبرگزاری شبستان: حزب موتلفه در بیانیه ای به مناسبت سالگرد رحلت امام (ره) و قیام ۱۵ خرداد تاکید کرد: فرزندان امام خمینی (ره) امروز در داخل مرزهای جمهوری اسلامی و فراتر از آن پیشانی دشمن را برای ضربه نهایی نشانه گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی حرب موتلفه، حزب موتلفه اسلامی به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد بیانیه ای منتشر کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

ملت آگاه ایران؛

بیست و نهمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی را در حالی برگزار می‌کنیم که جمهوری اسلامی آماده می شود تا در بهمن ۵۷ جشن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی را به کوری چشم دشمنان اسلام و ایران برگزار کند.

امروز نام و یاد امام (ره) به پایمردی رهبر معظم انقلاب اسلامی زنده‌تر و حیات‌بخش‌تر از همیشه در ایران، منطقه و جهان زنده است و خط مبارک امام (ره) چون مشعلی فروزان فرا راه میلیون‌ها مسلمان و نیز آزادیخواهان جهان می‌باشد.

امام خمینی (ره) بنده صالح خدا بود و به این بندگی افتخار می‌کرد. تاریخ پس از ظهور انبیاء و اولیا و پیامبر خاتم و جانشینان برحقش ظهور چنین شخصیتی هوشمند، دارای حلم، صبر، متانت، صفا و زهد انقلابی، شجاع و عادل سراغ ندارد.

او در مرز عصمت حرکت می‌کرد. نام او لرزه بر اندام دشمنان اسلام و ایران می‌انداخت. او بود که اقتدار استبداد جهانی و استعمار جهانخواران و سردمداران کفر، الحاد و شرک در قرن ما را به زیر کشید.

او امروز چون خورشید فروزان در تاریخ ایران و جهان می‌درخشد و نورانیت آن نه‌تنها کاستی نگرفته بلکه در اثر هدایت‌های مقام معظم رهبری و پاسداشت خط گرامی خط امام (ره) مضاعف هم شده است.

امام (ره) علمدار اسلام ناب محمدی (ص) در عصر ماست و این علم به پایداری ملت و رهبری تا قیام امام زمان (عج) همچنان در اهتزاز است.

عصر ما عصر امام خمینی (ره) است جنایات آمریکا و شرکای غربی آن در محو انقلاب اسلامی نتوانسته است نام این عصر را تغییر دهد. امروز بیداری اسلامی و گرایش بشریت به اسلام مدیون تلاش‌های مردانه اوست.

امام (ره) شاگرد مکتب قرآن بود. قیام او قرآن را به عرصه جامعه، اجتماع و حکومت آورد و مردم طعم شیرین اجرای احکام اسلامی و قرآنی را در عصر تباهی و مادیگری چشیدند. امام (ره) اسلام به‌دوراز تحجر و انفعال را به جهانیان معرفی کرد و همین جاذبه باعث شد میلیون‌ها جوان در عصر ما در کشورهای اسلامی بازگشت به اسلام و قرآن را در دستور کار خود قرار دهند و از افتادن در دام مکتب‌های مادی نجات پیدا کنند. او اسلام را احیاء و روح عزت را به مسلمانان برگرداند و یک جامعه بزرگ اسلامی به نام امت اسلام در قرن ما پدید آورد. او نشان داد می‌شود بر مبنای اسلام حکومت تشکیل داد و ابرقدرت‌ها را به خاک مذلت انداخت. او روحیه خودباوری و غرور را در ملت ما زنده کرد تا ملت ما بتواند احساس عزت و اقتدار کند و با این احساس اقتدار در برابر جهان کفر شرک و نفاق بایستد. سّر پیروزی و موفقیت امام (ره) بصیرت و صبر انقلابی و اتکال به خداوند متعال بود. او ثابت کرد در جنگ و صلح اگر به خدا متکی باشیم پیروزی حتمی است.

حزب موتلفه اسلامی با گرامیداشت یاد امام (ره) به مناسبت بیست و نهمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی نکاتی را در یادآور می‌شود:

۱- ملت ما با پیروی از امام و رهبری قله‌های پیروزی را در چهل سال گذشته یکی پس از دیگری طی کرده‌ است. قدرت ملت وقتی در برابر دشمن تجلی می‌کند که وحدت و یکپارچگی ملت در اطاعت از امام و رهبری به‌عنوان اقتدار ملی به ظهور برسد. رمز موفقیت جمهوری اسلامی همین است. حزب موتلفه اسلامی بر وحدت همه گروه‌های اجتماعی حول محور رهبرانقلاب، برای عبور از گردنه‌های سختی که در پیش داریم، تأکید می‌کند.

۲- رهبری ۲۹ ساله مقام معظم رهبری پس از ارتحال امام (ره) نشان داد خبرگان امت در نگاه به مأموریت تاریخی خود پس از امام (ره) درست تصمیم گرفتند. آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای امانت‌دار بزرگ تاریخ معاصر است. او امانت خط امام را که همان خط عظمت اسلام و مسلمین و دفاع از محرومان و مستضعفان است حفظ کردند؛ گویی او با امام یک روح‌اند در دو بدن.

رهبری معظم انقلاب پس از امام (ره) انقلاب را از فراز و نشیب‌های بزرگی عبور دادند و علی‌رغم بی‌مهری تجدید‌نظرطلبان و فتنه‌گران در صیانت از خط امام (ره) تا پای جان ایستادند. شکر نعمت رهبری هوشمندانه و حکیمانه شرط اصلی تداوم انقلاب است و این شکر منوط به درک حقیقت این نعمت الهی است.

۳- امروز انقلاب در برابر تهدیدهای بزرگی قرار دارد. آمریکا و متحدان غربی او سطح شرارت، خصومت و اسلام‌ستیزی خود را در قالب ایران ‌ستیزی دنبال می‌کنند. تجربه برجام نشان داد هرقدر در برابر دشمن نرمش و انعطاف صورت بگیرد آن‌ها در مسیر دشمنی راسخ‌تر و فشارها را افزون‌تر می‌کنند.  ما از دولت جمهوری اسلامی می‌خواهیم بعد از بدعهدی آمریکا در برجام، بدعهدی‌ اروپا را مجدداً تجربه نکند. دولت باید تعیین کند که آبی از این نوع مذاکرات گرم نخواهد شد. کشور باید بدون برجام و بدون نگاه به آمریکا و اروپا اداره شود. عزت ملت ایران حکم می‌کند لحن دیپلماسی خارجی جمهوری اسلامی تغییر کند و آمریکا و اروپا پاسخ انقلابی و محکمی درازای بدعهدی و نقض پیمان خود دریافت کنند.

۴- پیشرفت‌های هسته‌ای نباید متوقف شود. کمترین واکنش دولت در برابر بدعهدی آمریکا به تعلیق درآوردن تعهدات برجامی از سوی ایران است. غنی‌سازی ۲۰ درصد باید از سر گرفته شود. اگر آمریکا به شرارت خود ادامه داد دولت باید عزم خود را برای خروج از معاهده (ان پی تی) به‌طور راسخ اعلام نماید.

۵- آمریکا امروز خود را درگیر یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی با ملت ایران کرده است. همانند سال‌های دفاع مقدس باید یک قرارگاه هوشمند، دشمنی‌های آمریکا و اقدامات عملی آن‌ها را رصد کند. بیش از نیمی از تولید ناخالص ملی کشور بدون اتکاء به واردات به‌طور خودجوش و خودکفا اداره می‌شود. پیوند ۵۰ درصد بقیه را هم باید با صبر انقلابی و اقتصاد مقاومتی و تدبیر و امید به آینده، قطع کرد تا دشمن برای همیشه پرچم تسلیم در برابر ملت ایران در جنگ اقتصادی را بالا ببرد.

۶- نفوذ و قدرت منطقه‌ای ایران بیش از هر چیز دشمن را به هراس انداخته است. فرزندان امام خمینی (ره) امروز در داخل مرزهای جمهوری اسلامی و فراتر از آن پیشانی دشمن را برای ضربه نهایی نشانه گرفته‌اند. میلیون‌ها جوان مشتاق شهادت منتظر یک فرمان‌اند تا پاسخ شرارت احتمالی آمریکا را در لحظه بدهند. دولت باید آماده چنین فضایی باشد تا بتواند شور انقلابی را در ایران و منطقه نمایندگی کند.

۷- نهال نوپای جمهوری اسلامی امروز تبدیل به درختی تنومند شده است. دشمن نه در ابتدای انقلاب و نه در چهل‌سالگی هرگز جرأت کندن نهال اندیشه پویای انقلابی امام خمینی و رهبری را به دست نیاورد. دشمن امروز ضعیف‌تر از همیشه است. دولت باید اقتدار و عزمت ملت ما را نمایندگی کند و با صبر انقلابی بر مشکلات فائق آید. رئیس‌جمهور باید اطمینان داشته باشد ملت پشتیبان اوست و نخبگان و علما و دانشمندان و احزاب از ایستادگی دولت در برابر جهانخواران حمایت می‌کند. لذا نباید کمترین ضعف و سستی در این ایستادگی نشان داده شود.

۸- دولت هجوم دشمن را در عرصه مسائل فرهنگی، اجتماعی رصد کند. مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و نیز مبارزه با فساد اقتصادی را در دستور کار خود قرار دهد. نباید این مشکلات مثل موریانه از درون مشروعیت مردمی و الهی دولت را بخورد و بپوساند. در این رهگذر همه ملت از اقدامات عملی دولت حمایت خواهند کرد.

۹- دولت باید مواظب تروریست‌ها در داخل و خارج کشور باشد و مجال حمایت را از آن‌ها سلب کند. امروز منافقین درکاخ سفید در صف اول مشاوره با ترامپ دیوانه ایستاده‌اند. نباید اجازه داد منافقین اقدامات تروریستی و تبهکارانه دهه ۶۰ را تکرار کنند. دولت و دستگاه قضایی و مجلس هوشمندانه در برابر این پدیده بایستند.

حکومت داعش باتدبیر فرزندان انقلابی ایران اسلامی سرنگون شد. باقی‌مانده‌های این گروهک تبهکار نباید با کمک‌های آمریکا دوباره احیا شوند. لذا گفتگو درباره اقتدار موشکی و نفوذ منطقه‌ای را با هیچ قدرتی جایز نمی‌دانیم و دولت از ورود به این مسائل باید پرهیز کند.

۱۰- مراسم گرامیداشت امام خمینی (ره) در مرقد مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی فرصتی برای بازخوانی خط امام و رهبری است. حضور امت انقلابی ایران را در این مراسم غنیمت می‌شماریم و در کنار مردم و پا به‌پای آن‌ها، گوش جان به بیانات رهبری می‌سپاریم. یاد شهدای ۱۵ خرداد را گرامی می‌داریم و آرزو می‌کنیم با شهدای انقلاب در قیامت محشور شویم.

پایان پیام/34

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

دبیر جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت مطرح کرد:

ضرورت تدوین سند راهبردی ساماندهی اقتصادی در سال ۹۸

محمدی نوری گفت: صاحبان تجربه و ظرفیت های خوب اقتصادی به کمک دولت بیایند تا دولتمردان از مشاوره های اقتصادی برخوردار شوند و یک سند راهبردی ساماندهی اقتصادی در سال ۹۸ در زمینه اقتصاد تدوین شود تا سال جدید شاهد تحولات بهتر در این حوزه باشیم.

اخبار برگزیده شبستان