خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

الخميس ١٨ رمضان ١٤٤٠

Thursday, May 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : فرهنگ و ادب - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۷/۳/۱۲ - ۱۱:۳۰ شناسه خبر : ۷۰۸۹۸۰
صالحی در جمع کارکنان ارشاد استان البرز:
کارکنان ارشاد نه تنها یک کارمند؛ بلکه فعال فرهنگی هستند/کارکنان ارشاد باید مقبولات وزارت ارشاد را بدانند
خبرگزاری شبستان:وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کارکنان ما یک مسئولیت مهم در امر فرهنگ را علاوه بر وظایف اداری خود دارند، زیرا اگر اختلالی در این امر رخ دهد یک ضعف در بخش اداری نیست بلکه در فرهنگ کل کشور که هویت ایران است اختلال ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست صمیمی با کارکنان ادره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با بیان اینکه کارکنان ادارات ارشاد علاوه بر اینکه یک کارمند هستند بلکه یک فعال فرهنگی نیز به شمار می‌آیند، اظهار داشت: کارکنان ما یک مسئولیت مهم در امر فرهنگ را علاوه بر وظایف اداری خود دارند، زیرا اگر اختلالی در این امر رخ دهد یک ضعف در بخش اداری نیست بلکه در فرهنگ کل کشور که هویت ایران است اختلال ایجاد می‌شود و در آن صورت کشور ضعیف خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر کارکنان ما ضعفی در ارائه خدمات خود داشته باشند قعطا در جریان فرهنگی کشور تاثیر می‌گذارد، در استان البرز فرصت‌هایی وجود دارد که اگر با کمبود انگیزه و ارتباطات مواجه شود قطعا این فرصت‌ها کاهش پیدا کرده و انگیزه ‌ها از بین می‌رود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: تنوع قومیتی در استان البرز یک فرصت ه شمار می‌رود، زیرا اقلیم‌های مختلف در ایجاد آثار هنری تاثیر زیادی خواهند داشت، در البرز کارکنان ارشاد توانستند بخشی از این اقلیم را به فرصت تبدیل کنند، البته فراموش نشود که مهاجرت هم می‌تواند تهدید و هم فرصت باشد.

صالحی یادآور شد: ظرفیت این استان می‌تواند برای ترویج فرهنگ و گسترش دین کمک کند، همچنین جمعیت جوان و نیروهای خلاق در این استان فرصت‌های خوبی را فراهم کرده است، اما بدانید که کم‌انگیزه یا بی‌انگیزی در کارمندان ارشاد می‌تواند بزگرترین اختلال در این وزارتخانه به شمار بیاید.

وی افزود: کسی که می‌خواهد برای بزرگترین بخش کشور کار کند کم‌انگیزی آن قطعا یک خروجی ناموفق را رقم خواهد زد، بنابراین باید مجموعه را قانع کرد که تمام همت خود افراد ارشاد برای رضایت کارکنان است، در واقع این حس اعتماد در وزارت ارشاد باید پدید بیاید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز داشت: وظیفه ما این است که مشکلات کارمندان را بفهیم و کارمندان هم باید مقبولات ما را دریابند، در اصل کارمندان باید بدانند که مقدورات وزارتخانه تا کجاست و باید این مساله تشریح شود، وظیفه ما فهم مشکل کارمندان و حل کردن آنها است و از این رو مدیران باید این حس را در همه سطح‌ها ایجاد کنند.

پایان پیام/523

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

«دغدغه رهبری درباره زبان فارسی» در گفتگو با صحرایی

لمپنیسم حاکم بر ادبیات صدا و سیما آسیب زاست

یک نویسنده با بیان این که برنامه های پرمخاطب صدا و سیما نیاز به مشاوره های ادبی دارد، گفت: فرهیختگان جایی در رادیو و تلویزیون ندارند.

اخبار برگزیده شبستان