خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷

الأربعاء ١٤ جمادى الثانية ١٤٤٠

Wednesday, February 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قرآن و معارف - حوزه های علمیه زمان :   ۱۳۹۷/۳/۹ - ۲۰:۰۱ شناسه خبر : ۷۰۸۴۷۵
آیت‌الله میرباقری:
اولوالالباب با تشخیص حق و باطل مردم را به ایام‌الله تذکر می‌دهند
خبرگزاری شبستان: آیت‌الله میرباقری گفت: شیاطین حق و باطل را به یکدیگر آمیخته و شبهه افکنی می‌کنند اما اولوالالباب حق و باطل را تشخیص داده و مردم را به ایام‌الله یعنی ظهور، رجعت و قیامت تحذیر می‌دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، آیت‌الله سیدمحمدمهدی میرباقری نماینده مجلس خبرگان رهبری در مراسم ویژه شب‌های ماه مبارک رمضان که در حسینیه آیت‌الله حق شناس برگزار شد، با تشریح و تفسیر آیه 35 سوره نور گفت: نور الهی در خانه پیامبران و اولیاء الهی ظهور کرده و خارج از آن ظلمات است آنها کسانی هستند که صبگاهان و شامگاهان خدا را تسبیح می‌کنند و هیچ تجارتی آنها را از یاد خدا غافل نمی‌کند.

وی افزود: پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) محیط ذکر هستند هرکس تابع آنان شود محیط طاغوت آنها را غافل نمی‌کند، چراکه در این تبعیت قلب انسان با ذکر الهی احیا شده و جلا پیدا می‌کند گوش، چشم و قلب او باز شده و محل نجوای الهی می‌شود.

آیت‌الله میرباقری با بیان اینکه اگر کسی به ذکر الهی نرسد فکر و عقل او ثمربخش نمی‌شود، عنوان کرد: در خلقت آسمان و زمین برای اولوالالباب نشانه است به گونه‌ای که در مقام ذکر وارد شده و ایستاده، نشسته یا حتی خوابیده همواره به یاد خدا هستند و در خلقت آسمان و زمین تفکر می‌کنند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اولوالالباب ندای الهی را می‌شنوند فکر و عقل آنها محیط تکلم الهی می‌شود، اظهار داشت: این همان مقام ذاکران است که وارد وادی ذکر شدند.

وی ادامه داد: وادی ذکر محل نور و بیداری است بر خلاف وادی غفلت که محل ظلمات است در وادی ظلمات امکانات انسان زیاد است اما از آن استفاده نمی‌کند.

آیت‌الله میرباقری با بیان اینکه ذاکران مردم را به ایام‌الله متذکر می‌شوند، عنوان کرد: ایام‌الله روزهایی هستند که در آن رحمت یا قهر الهی ظهور و بروز پیدا می‌کند، به عنوان مثال روز شکست فرعون ایام‌الله است یا زمان ظهور، رجعت و قیامت ایام‌الله هستند، هر کس وارد وادی ذکر شود متذکر ایام هم می‌شود بنابراین زندگی خود را در مسیر ایام‌الله قرار می‌دهد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری افزود: ذاکران هم خود متذکر ایام‌الله هستند هم دیگران را به این روزها تذکر می‌دهند، آنان صدای منادی را شنیده و از خداوند درخواست می‌کنند که بدی‌هایشان را پاک کرده و روز قیامت آنان را خوار نکند.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم مبنی بر اینکه اهل ذکری که در مسیر دینداری مهاجرت کرده مشقت را تحمل کرده به مقاتله و جهاد می‌پردازند گناهان آنان پاک و وارد بهشت می‌شوند، اظهار داشت: علما به دیده حکمت در خلقت آسمان و زمین نظر می‌کنند به همین دلیل می‌فهمند اگر در کنار معصوم نباشند برای پیدا کردن مسیر درست به خطر خواهند افتاد.

آیت‌الله میرباقری با بیان اینکه هر کس از مقام رب خوف داشته باشد خود را از هوای نفس پرهیز می‌دهد، گفت: در دستگاه ربوبیت الهی خوار یا گندم بکارید همان را درو خواهید کرد؛ انفاق یا بخل و هر رفتار خوب و بد دیگر همان بازتاب را برای انسان خواهد داشت.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دنیا همچون فلاتی است که اگر در آن چراغ هدایت روشن نشود همه هلاک خواهند شد، ابراز کرد: اولیاء الهی همچون راهنما در مسیر دنیا هستند که انسان را از هلاکت در بیابان‌های خشک گمراهی نجات می‌دهند.

وی با بیان اینکه از کارهای شیطان پرداکندن شبهات است، عنوان کرد: شیاطین برای شبهه افکنی حق و باطل را به یکدیگر آمیخته و آن را به مردم عرضه می‌کنند، اگر حق به باطل آمیخته نمی‌شد هیچ کس دنبال باطل نمی‌رفت، اولوالالباب یا همان ذاکران کسانی هستند که حق و باطل را تشخیص داده و مردم را به ایام‌الله یعنی ظهور، رجعت و قیامت تحذیر می‌دهند.

 

پایان پیام/487
کلید ‫واژه‌ها:
|
|
|

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

بیست و سومین همایش تکریم خادمان قرآن کریم با تجلیل از ۱۳ فعال قرآنی برگزار شد

وظیفه خادمان قرآن در جامعه اسلامی عرضه بایسته و شایسته معارف قرآن به جهانیان است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در مقام خادمی قران شایسته است که نخست آموزه‌های الهی قرآن کریم و معارف متعالی مکتب اهل بیت را آن‌چنان که هست، به دور از خرافات و گزافه‌گویی‌ها ببینیم و تلاش کنیم به صورت مستقیم و غیر‌مستقیم، این آموزه‌ها را عرضه کنیم.

اخبار برگزیده شبستان