خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸

الخميس ١٤ رجب ١٤٤٠

Thursday, March 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - اقتصاد مقاومتی زمان :   ۱۳۹۷/۳/۵ - ۱۱:۴۹ شناسه خبر : ۷۰۷۵۶۶

افزایش ۱۵درصدی پرداخت تسهیلات به بخش های اقتصادی در فروردین
خبرگزاری شبستان: بانک‌ها در فروردین امسال ۲۵۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به بخش‌های اقتصادی پرداختند که در مقایسه با دوره مشابه پارسال ۳۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال معادل ۱۴.۹ درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، فروردین ماه امسال سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش همه بخش‌های اقتصادی 175 هزار و 700 میلیارد ریال معادل 68.3 درصد کل تسهیلات پرداختی بود.

این میزان در مقایسه با دوره مشابه پارسال 17 هزار و 300 میلیارد ریال معادل 10.9 درصد افزایش نشان داد.

از این مبلغ، سهم تسهیلات پرداختی بابت تامین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن 63 هزار و 400 میلیارد ریال معادل 36.1 درصد بود.

از 73 هزار و 800 میلیارد ریال تسهیلات پرداختی در بخش صنعت و معدن، 63 هزار و 400 میلیارد ریال (معادل 85.9 درصد) برای تامین سرمایه در گردش پرداخت شد.

در این دوره به بخش صنعت و معدن 7264 فقره تسهیلات با میانگین پرداختی هر فقره 10 میلیارد و 200 میلیون ریال پرداخت شد که بیش از میانگین پرداختی سایر بخش‌هاست.

در بخش خدمات 112 هزار و 44 فقره تسهیلات با میانگین پرداخت هر فقره یک میلیارد ریال پرداخت شد.

از سوی دیگر رییس سازمان برنامه و بودجه با استناد به گزارش بانک های عامل، از پرداخت هشت هزار میلیارد ریال تسهیلات در زمینه اشتغال خبر داد.

محمدباقر نوبخت گفت: امسال ایجاد 200هزار فرصت شغلی در بخش مسکن، ٢5 هزار مورد در عرصه حمل و نقل و 23هزار شغل در زمینه کشاورزی در نظر است.

وی یادآور شد: پارسال 797هزار نفر به بازار کار وارد شدند که 790 هزار نفر مشغول به کارند اما بقیه به جمعیت بیکار اضافه شده اند.

قرار است امسال برای یک میلیون و 33 هزار نفر در کشور شغل ایجاد شود.

پایان پیام/50

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

نماینده ادوار مجلس شرح داد:

لزوم کاهش بخشنامه های اقتصادی در ۹۸/ضرورت نگاه جدی به بخش خصوصی

فروزش گفت: دولت در سال جدید باید از بخشنامه های اقتصادی بکاهد و بیشتر توجه خود را به بخش خصوصی متمرکز کند.

اخبار برگزیده شبستان