خبرگزاری شبستان

جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸

الجمعة ١٥ رجب ١٤٤٠

Friday, March 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : هرمزگان - زمان :   ۱۳۹۷/۳/۳ - ۱۳:۵۰ شناسه خبر : ۷۰۷۳۰۵

فتح خرمشهر چراغ راهی برای حفظ نظام در همه ابعاد/ امروز جمهوری اسلامی از مرحله بازدارندگی عبور کرده است
خبرگزاری شبستان: فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه با اینکه امروز دشمن به دنبال ایجاد بازدارندگی است، تصریح کرد: ما از مرحله دفاع و بازدارندگی عبور کرده ایم و دشمنان نظام می دانند که توان ما در مقابل آنها برتری دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، سردار مرتضی زارعی در مراسم بزرگداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر که به میزبانی منطقه یکم نداجا برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی در طول حیات بابرکت خود، ایام الله بسیاری را پشت سرگذاشته که فتح خرمشهر یکی از مهمترین آنهاست.

 

وی به تشریح تقسیم بندی دفاع مقدس بر اساس تحولات آن پرداخت و خاطرنشان کرد: مقطع اول شامل مرحله پیشروی دشمن با استفاده از ضعف هایی که کشور در آن زمان به دلیل خیانت داشت می شود.

 

سردار زارعی با بیان اینکه در مرحله بعد با توجه به همه کاستی ها، بوجود آمدن بسیج عمومی در سطح کشور و همدلی و اتحاد نیروهای مسلح موجب شد تا سدی در برابر پیشروی دشمن ایجاد شود، افزود: وقتی که از پیشروی دشمن جلوگیری شد، عملیات هایی برای مقابله با آن طراحی و انجام شد که عملیات غرورآفرین بیت المقدس مهمترین آنها بود و منجر به آزادی خرمشهر شد.

 

وی با استناد به فرامین رهبر معظم انقلاب(حفظه الله) در رابطه با فتح خرمشهر که فرمودند: «فتح خرمشهر، برای نظام جمهوری اسلامی ایران یک برند بود»، تصریح کرد: این سخن گهربار حضرت آقا به این معناست که هرجا به مشکلی برخوردیم با اتحاد بین نیروهای مسلح و مردم می توانیم آن مشکل را پشت سر بگذاریم و نمونه آن فتح خرمشهر است.

 

فرمانده منطقه یکم ندسا به سخن دیگری از مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) که فرمودند: « خرمشهرها در پیش است»، یادآور شد: در دوران چهل ساله انقلاب اسلامی در هر شرایطی که مشکلی بوجود آمده است، «فتح خرمشهر» الگوی مناسبی برای رفع آن بوده است.

 

وی با اشاره به اینکه در فتح خرمشهر اوج وحدت، همدلی، ایثار، ازخودگذشتگی و نگاه به درون و استفاده از ظرفیت های داخلی را شاهد بودیم، اذعان کرد: برای آزادسازی خرمشهر باید از موانع طبیعی و موانع مصنوعی فراوان ایجاد شده عبور می کردیم که نیاز به سلاح و مهمات فراوانی داشت اما نیروی ایمان توانست جای قدرت مهمات را بگیرد.

 

زارعی در ادامه با یادآوری اینکه آمریکا قبل از اشغال کشور عراق در دوران ریاست جمهوری بوش، ادعای گزینه نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران را مطرح می کرد، خاطرنشان کرد: دولت آمریکا این ایده را به یک اندیشکده ارائه کرد تا تحقیق کنند که در جنگ با ایران پیروز می شوند و یا شکست می خورند.

 

وی افزود:  پس از شش ماه کار تحقیقاتی و مطالعاتی بیش از 300 کارشناس خبره، به این نتیجه رسیدند که در مواجه آمریکا در برابر همه کشورهای دنیا تنها یک فرمول صادق است اما ناچار شدند که اذعان کنند که در مواجهه با جمهوری اسلامی توان مبارزه را ندارند و باید فرمول خود را عوض کنند.

 

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه این اندیشکده تنها یک تعریف از قدرت مواجهه با جهموری اسلامی ایران مطرح کرد، گفت: مولفه های قدرت شامل دو بخش فیزیکی شامل(جغرافیا، توان مالی و فناوری) و غیرفیزیکی شامل(راهبرد و انگیزه جنگیدن) می شود که در هر بخش به نمره دهی پرداختند.

 

وی افزود: در مقیاس جغرافیا به خودشان نمره صفر و به ایران نمره یک، در توان اقتصادی به خودشان یک و به ایران نیم، در فناوری به ما صفر و به خودشان یک(در رتبه بندی تولید سلاح در بخش موشک های کروز به ما رتبه هفتم و در موشک های بالستیک رتبه پنجم دنیا)، در راهبر که خود اذعان دارند تنها کشوری که می تواند به راهبرشان تنه بزند راهبرد ایران است و در انگیزه نیز چون در بین نیروهای ما نشاط گرفته از ایمان و اعتقاد است برتری را به جمهوری اسلامی دادند.

 

سردار زارعی ادامه داد: عامل انگیزشی برای نظام جمهوری اسلامی ایران، ایمان سرشاری است که در نیروهای مسلح وجود دارد و همین انگیزه باعث بر هم زدن همه معادلات دشمن می شود.

 

وی با اشاره به اینکه یک ماه قبل از روی کار آمدن دولت جدید آمریکا، وزیر دفاع آن کشور در جمع نیروهای مسلح کشورشان و ائتلاف اعلام کرده بود که آمریکا و هم پیمانانش باید به گونه ای قدرتمند شوند که در مقابل جمهوری اسلامی در خلیج فارس بازدارندگی ایجاد کنند.

 

زارعی با بیان اینکه امروز دشمن به دنبال ایجاد بازدارندگی است، تصریح کرد: ما از مرحله دفاع و بازدارندگی عبور کرده ایم و دشمنان نظام می دانند که توان ما در مقابل آنها برتری دارد.

 

وی از فتح خرمشهر به عنوان چراغ راهی برای حفظ نظام در همه ابعاد نام برد و بیان کرد: فتح خرمشهر باعث شد که دشمنان قسم خورده نظام، قطع امید کنند که با یک عملیات نظامی بتوانند گزند و آسیبی به مملکت ما بزنند.

 

فرمانده منطقه یکم ندسا با یادآوری اینکه فتح خرمشهر موجب شد تا دشمن جبهه های جدیدی در عرصه های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی علیه ملت ایران آغاز کند، گفت: در هر حال نیروهای مسلح در آمادگی کامل برای دفاع از انقلاب و نظام بسر می برند.

 

وی افزود: در سال های اخیر شاهدیم که جنگ نیابتی علیه جمهوری اسلامی آغاز کرده اند و به حول و قوه الهی در این نبرد نیز استکبار و ایادی آن شکست خورده اند.

 

تنها راه مقابله با دشمن اتحاد و همدلی است

 

امیردریادار دوم افشین تاشک، فرمانده قرارگاه مقدم جنوب نیز ضمن بزرگداشت حماسه آزادسازی خرمشهر، با بیان اینکه امروز هم در جبهه دیگری در حال نبرد با دشمن هستیم، گفت: تنها راه مقابله با دشمن اتحاد، همدلی و وحدت است.

 

وی افزود: شهدا و ایثارگران در دوران هشت سال دفاع مقدس با ایمان راسخ و اعتقاد خود، کار بزرگی را انجام دادند و الان پس از چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی وظیفه ماست که راه شهدا را ادامه دهیم.

 

فرمانده قرارگاه مقدم جنوب، رمز پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات فتح خرمشهر را همدلی و وحدت نیروی های مسلح و مردم دانست و عنوان کرد: این همدلی موجب هم افزایی و در نتیجه پیروزی بر دشمن شد.

 

وی با یادآوری اینکه اتحاد و همدلی موجب شد در دوران دفاع مقدس دشمن را زمین گیر کنیم، تاکید کرد: امروز نیز نیروهای مسلح نظام جمهوری اسلامی با تمام قوا، ایمان و اعتقاد راسخ در برابر هر نوع تهدیدی ایستادگی و از کیان میهن اسلامی دفاع خواهند کرد.

 

خاطره گویی «سید احمد علوی» از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس و از نیروهای شرکت کننده در عملیات بیت المقدس(آزادسازی خرمشهر)، قرائت شعر توسط دهقانی از شعرای برجسته استان هرمزگان و تجلیل از خانواده های شهدا از دیگر بخش های این مراسم بود.

 

 

 

پایان پیام/88

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در جمع کارکنان اتاق تعاون تاکید کرد:

تمامی امور تعاونی ها به اتاق تعاون برون سپاری می شود

سلیمی با تاکید بر اینکه تمامی امورتعاونی ها به اتاق تعاون برون سپاری می شود، گفت: در سال ۹۸ صد در صد برون‌سپاری در چارچوب وظایف باید از طریق اتاق تعاون انجام گیرد و اگر غیر از این اتفاق بیافتد شخصا برخورد خواهم کرد.

اخبار برگزیده شبستان