خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷

الثلاثاء ١٢ رجب ١٤٤٠

Tuesday, March 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قرآن و معارف - فعالیت های قرآنی زمان :   ۱۳۹۷/۳/۳ - ۱۰:۴۱ شناسه خبر : ۷۰۷۲۳۸
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور مطرح کرد؛
اجرای فعالیت تبلیغی و ترویجی «من حجاب را دوست دارم» در نمایشگاه قرآن
خبرگزاری شبستان:قبادی گفت: «من حجاب را دوست دارم» عنوان فعالیتی است که در بستر شبکه‌های مجازی و مخاطب قرار دادن کودکان و نوجوانان در بیست و ششمین دوره نمایشگاه قرآن کریم اقدام به تبلیغ و ترویج مفاهیم دینی کرده است.

حمید قبادی مشاور معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان، درباره بخش عفاف و حجاب در بیست و ششمین نمایشگاه قرآن کریم، گفت: عفاف و حجاب به عنوان یک موضوع اصولی و پایه‌ای در کشور ما همواره مطرح بوده و با عنایت به اینکه جامعه ما عموما یک جامعه دینی و با اتکا به مبانی دینی رشد می‌کند و در حال توسعه است یکی از مباحث مهم آن اختصاص به موضوع عفاف و حجاب دارد.

وی افزود: سال‌های سال است که این مساله در کشور ما به شکل‌های گوناگون مورد توجه کارگروه و نظام برنامه ریزی کشور بوده که در قالب‌های مختلف به آن پرداخته شده است بر همین اساس یکی از روش‌هایی که در سال‌های اخیر به آن پرداخته شد و به صورت گسترده مورد توجه قرار گرفت برپایی بخش عفاف و حجاب در ایام برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است.

مشاور معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه همه فعالیت‌های بخش عفاف و حجاب ذیل قرآن و آموزه‌های دینی و براساس دستورات قرآنی در نمایشگاه مورد معرفی قرار می‌گیرد، ابراز کرد: تبلور آیات قرآنی و تلالو آن و همچنین سبک زندگی در شکل های گوناگون از نکات بسیار مهمی است که در بسیاری از آیات قرآن کریم به آن توجه شده است.

قبادی ادامه داد: نمایشگاه قرآن کریم در کنار فعالیت‌های بسیار مهم دیگر مانند فعالیت‌های هنری، موضوع کودکان و نوجوانان، کارگاه‌های مختلف قرآنی و سایر آموزه‌های دینی مانند مساله عفاف و حجاب را به عنوان یکی از زیر شاخه‌های جدی نمایشگاه مورد توجه قرار داده و چندسالی است به صورت ویژه به آن می‌پردازد.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور تنوع و تکثر محصولات عفاف و حجاب را یکی از مهمترین سیاستها و مهمترنی اصول بخش عفاف و حجاب در نمایشگاه قرآن کریم دانست و اظهار داشت: یکی از مهمترین اهداف که در مجموعه نمایشگاه دنبال می‌شود این است که ما بتوانیم تنوع و تکثر را در نمونه‌های مختلف که در قالب حجاب می‌تواند در جامعه عرضه شود، در این نمایشگاه پیشنهاد کنیم.

این مقام مسؤول نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه را از دیگر اهداف این دوره بیان کرد و گفت: نقطه و هدف دیگر این است که ما بتوانیم بخوبی این موضوع را در شؤونات مردم وارد کنیم و از دیگر اهدافی که ما در این جشنواره و نمایشگاه دنبال می‌کنیم فراهم آوردن زمینه‌های دسترسی آسان و مناسب برای خانواده‌های ایرانی به محصولات مورد نیاز عفاف و حجاب در این نمایشگاه است که به عبارتی همه این اهداف زمینه استقبال و رویکرد ارزشمند مردم را به این نمایشگاه ایجاد کرده است.

وی با اشاره به هجمه‌های فرهنگی دشمنان، عنوان کرد: ما در دوره‌ای به سر می‌بریم که واکنش‌های عامدانه و جریان‌های مختلف ضد دینی در کشور فعالیت می‌کنند و حتی بسیاری از آنها دارای آبشخور بیرون از کشور هستند و به شکل‌های گوناگون تلاش می‌کنند تا مردم را از آموزه‌های دینی دور کرده و بین دین و جامعه فاصله ایجاد کنند برهمین اساس بخش عفاف و حجاب با برنامه ریزی که انجام داده توانسته گروه‌های مختلف و طبقات گوناگون جامعه را تحت پوشش خود قرار دهد حتی در طول ایام برگزاری نمایشگاه ما شاهد حضور خانواده‌هایی هستیم که از چادر کمتر استفاده می‌کنند و بعضا با توجه به تنوع، تکثر و نمونه‌های گوناگونی که اینجا پیشنهاد می‌شود توانسته‌اند حجاب بهتری را انتخاب کنند.

مشاور معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: بنابراین این بخش علاوه بر اینکه تبلیغ و ترویج آموزه‌های دینی است بلکه یک کار انقلابی و جهادی به شمار می‌رود چرا که همه فعالان این حوزه را گرد هم آورده و با تلاش درصدد خدمت رسانی بهتر به مردم هستند.

قبادی با اشاره به استقبال مردم در بخش حجاب و عفاف بیست و ششمین نمایشگاه قرآن کریم، گفت: امسال ما تلاش کردیم نمایشگاه را نسبت به دوره‌های گذشته با کیفیت بالاتری برگزار کنیم به همین خاطر از تولید کنندگانی که دارای سابقه وسیع و فعال‌تری بودند دعوت به عمل آمد.

وی افزود: میزان استقبال تولیدکنندگان بسیار بالا بود به طوری که بعد از اعلام ثبت نام، گروهی با مشارکت همکاران بخش عفاف و حجاب و حتی نمایندگان تولیدکنندگان پذیرش تشکیل دادیم تا بر اساس امتیاز بندی امکان حضور تولید کنندگان که حدود 135 غرفه را در برمی‌گیرد، فراهم شود.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور ادامه داد: به عقیده بنده امسال نسبت به دوره‌های گذشته ما شاهد ارتقای کیفیت محصولات ارائه شده بودیم بر همین اساس با توجه به این پیش بینی‌ها برآورد ما این است که نمایشگاه از استقبال بیشتری روبرو باشد ضمن اینکه در حین چند روز گذشته ما شاهد حضور خوب مردم هستیم که نشان از علاقه آنان به مقوله عفاف و حجاب دارد.

مشاور معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: همکاری رسانه‌ها و بخصوص رادیو و تلوزیون نسبت به انعکاس بخش‌های مختلف بخش عفاف و حجاب نمایشگاه انجام داده‌اند که بنده فکر می‌کنم در روزهای آینده از استقبال بیشتری روبرو خواهیم بود.

قبادی فعالیت‌های عفاف و حجاب را در دو گروه عرضه و فروش محصولات و فعالیت‌های ترویجی و تبلیغی بیان کرد و اظهار داشت: یکی از اصلی‌ترین اهداف این نمایشگاه توجه به فعالیت‌های ترویجی و تبلیغی است ما کارگاه تبلیغی، کارگاه قرآنی و دیگر عرضه محصولات در قالب نذر حجاب را داریم که با هدف تحقق شعائر دینی عرضه شده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: دیگر اینکه دوخت رایگان چادر در بیست و ششمین دوره برگزاری نمایشگاه قرآن در غرفه عفاف و حجاب دایر است که هر سال به تعداد متقاضیان آن افزوده می‌شود همچنین موضوع بسیار مهم و کار بسیار ارزشمند دیگری با عنوان «من حجاب را دوست دارم» در این دوره از نمایشگاه ارائه شده که این فعالیت در بستر شبکه‌های مجازی و مخاطب قرار دادن فرزندان قبل از سن تکلیف است تا به نوعی بتوانیم آموزه‌های دینی و ‌آموزه‌های مختلف هنری را با مفاهیم دینی به مخاطب منتقل کنیم.

 

پایان پیام/544

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

حجت الاسلام جهانگیری سهروردی:

از دیدگاه امام علی (ع) تحول انسان، عیدآفرین است

اگر روزی برای انسان تحول آفرین باشد آن روز عید است و معیار عید بودن این است که انسان توجه کند در ساحت های مختلف زندگی چقدر به آن زلالی و شفافیت رسیده است.

اخبار برگزیده شبستان