خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸

الأحد ٢٠ صفر ١٤٤١

Sunday, October 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کرمان - زمان :   ۱۳۹۷/۳/۲ - ۱۵:۴۰ شناسه خبر : ۷۰۷۱۶۲

لزوم اتحاد و هماهنگی میان رسانه های استان/خبرگزاری شبستان همواره از سیاسی کاری پرهیز می کند
خبرگزاری شبستان: مسئول خبرگزاری شبستان استان کرمان با اشاره به رسالت دینی این خبرگزاری و تصریح به اینکه از انتقادات استقبال می کنیم؛ خواستار هماهنگی و اتحاد میان رسانه ها و متولیان آن در استان شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان، محمد ابدالی تکلو، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد و خبرگزاری شبستان استان، بعداز ظهر امروز( دوم خرداد)در جریان دیدار نمایندگانی از بسیج رسانه استان با وی در محل دفتر این خبرگزاری، با قدردانی از این بازدیدها و رصد رسانه ها، به فعالیت تخصصی خبرگزاری در مسائل دینی و مسجدی اشاره کرد.

 

وی با اشاره به اینکه از انتقادات استقبال می کنیم؛ اظهار داشت: با توجه به کمبود نیروی انسانی در این مجموعه اما به لحاظ کیفی و کمی تاکنون خوب کار شده و رتبه های خبرگزاری شبستان استان مؤید این موضوع است؛ گرچه دایره کاری ما باز است اما سعی کردیم با پرهیز از سیاسی کاری منزلت خبرگزاری را حفظ کنیم.

 

ابدالی تکلو به دولتی بودن خبرگزاری شبستان هم اشاره و تصریح کرد: به طور قطع باید یک سری از انتظارات دولت نیز در این خبرگزاری برآورده شود و به این لحاظ عملکرد این خبرگزاری نمی تواند دقیقاً مشابه خبرگزاری هایی باشد که به مجموعه ای خاص وابسته هستند و از این حیث باید هنرمندانه به موضوعات ورود کنیم و شاید همین باعث برآورده نشدن انتظارات عده ای از این خبرگزاری شود.

 

وی ادامه داد: سیاست ما این است مخاطب مان، عموم باشند اما با توجه به گستردگی فضاهای مجازی و دیگر رسانه ها بهرحال مخاطب خاص داریم؛ سیاست دیگر ما بر پرداختن به برنامه های فرهنگی و هنری و توجه به ۶۳۴ کانون مسجد که زیرمجموعه ما است.

 

این مسئول با تصریح به اینکه کمتر خبرگزاری در این حد به حوزه دین و مسجد ورود کرده است؛ افزود: با وجود همه محدودیت ها اما تلاش کردیم و امروز حرف برای گفتن داریم؛ شبستان رسالت خود را بر پرداختن به موضوعات ارزشی از جمله حوزه ایثار و شهادت قرار داده و در پرداختن به حوزه، هیچ رسانه ای به قوت شبستان عمل نمی کند.

 

وی با تأکید بر اینکه تلاش ما این است روز به روز بهتر شویم؛ انسجام و اتحاد و هماهنگی میان رسانه های استان و مجموعه های متولی از جمله بسیج رسانه و خانه مطبوعات را خواستار شد و گفت: بسیج رسانه باید تقویم اجرایی برای نشست های منظم و مباحث آموزشی و نزدیکی رسانه ها به یکدیگر داشته باشد زیرا در این استان رسانه به لحاظ کمی و کیفی حرف برای گفتن دارد اما هر کسی کار خود را می کند و با وجود همه زحماتی که کشیده شده اما هنوز هماهنگی لازم وجود ندارد.

 

مسئول خبرگزاری شبستان استان کرمان خاطرنشان کرد: ما زمانی موفق هستیم که مخاطبین اطلاعات خود را از رسانه های استانی بگیرند و از این حیث باید بررسی شود که چه نمره ای در مقایسه با رسانه های کشوری داریم.

 

وی این نکته را هم یادآور شد: بسیج، متعلق به قشر خاص و طیف سیاسی خاصی نیست و همه آن را از خود بدانند و از همه گروه های سیاسی در بسیج رسانه حضور داشته شد زیرا هماهنگی می تواند ضربه های جریان های معاند را خنثی کند و کسی که بخواهد خلاف ارزش های انقلاب در رسانه ها حرکت کند مضر است و باید جلوی او گرفتار شود.

 

 

رستمی، نماینده بسیج رسانه استان کرمان هم در این دیدار خبرگزاری شبستان استان کرمان را به لحاظ «حرفه ای بودن قلم و موضوع» پیشتاز دانست و وضعیت و توانایی این مجموعه را هم خوب ارزیابی کرد و بیان داشت: اما انتظار این است شبستان پرچمدار و طلایه دار نقدِ مجموعه های فرهنگی و مذهبی باشد.

پایان پیام/80

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

قافله عشق در سفر تاریخ/جهان، حیرت زده از شکوه اربعین حسینی

عظمت قیام امام حسین علیه السلام پس از ۱۴۰۰ سال؛ امروز و در قرن ۲۱، قرن اتم، قرن ماشینی شدن انسان و.... زنده تر از همیشه، حیات بخش و الهام بخش، بسان معجزه ای بزرگ، بار دیگر در حال آگاه کردن بشریت و رهایی او از جهل و نادانی به سمت آزادگی است.

اخبار برگزیده شبستان