خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷

الأحد ١٣ جمادى الأولى ١٤٤٠

Sunday, January 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - جوانان و اشتغال زمان :   ۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۱۲:۲۸ شناسه خبر : ۷۰۶۴۳۱
در گفتگو با شبستان مطرح شد:
حمایت از تولیدات داخلی با حذف قوانین زاید
خبرگزاری شبستان: کارشناس مسایل حقوقی در کسب و کار گفت: یکی از مشکلات اساسی توسعه کسب و کار ها، مقررات زاید و دست و پا گیر به ویژه در بخش مجوز ها است.

حسین صادقی، استاد دانشگاه و کارشناس حقوقی مسایل اقتصادی  در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان درباره ی موانع حمایت از کسب و کار داخلی گفت: یکی از مشکلات اساسی  توسعه کسب و کار ها، مقررات زاید و دست و پا گیر به ویژه در بخش مجوز ها است.

 

وی افزود: قوانین خوبی نیز داریم که می توان به اجرای اصل 44 ماده هفت، رفع موانع تولید، قانون مستمر محیط کسب و کار احکام قانون برنامه اشاره کرد اما خیلی از این قوانین اجرا نشده است متاسفانه برای کسب و کارها گرفتاری ایجاد کرده است.

 

صادقی ادامه داد: بایدشناسایی قوانین مزاحم صورت گیرد و تسهیل و روان سازی  در کسب و کار انجام گیرد. کشورهای سنگاپور، کره و مالزی این کار را انجام داده اند. بانک جهانی دارای شاخص هایی برای کسب و کار است که یکی از شاخص های مهم آن حقوقی است، متاسفانه در ایران قوانین دارای سهولت نیست.

 

این استاد دانشگاه ادامه داد: اقتصاد کشور به سمت صنایع بزرگ نرفته است اگر اقتصادصنایع بزرگ هم داریم با شکست مواجه شده است همانند خودرو سازی. باید در اقتصاد به سمت کسب و کار کوچک برویم، کاری که کشوریی همانند آمریکا انجام داده است.

 

صادقی تصریح کرد: ممکن است کسب و کار کوچک و متوسط در ابتدا با شکست مواجه شوند اما آنچه باقی می ماند موجب توسعه اقتصادی می شود.

 

این کارشناس حقوقی گفت: اگر تمرکز بر روی صادرات باشد، موفقتر می شویم.  در حوزه فناوری،آی تی و بسترهایی که آن فراهم کرده است، ظرفیت های زیادی داریم.خیلی از جوانان  با دست خالی در حوزه آی تی آغاز به کار کردند چون این حوزه هزینه ها را پایین می آورد، موفقیت بیشترداشته اند. اگر مقررات هزینه ایجاد نکند بهتر می توان در این حوزه توسعه یافت.

 

وی تاکید کرد: اگر در کسب و کار کوچک شاهد هزینه هستیم به دلیل  مقررات اشتباه، غیرشفاف و پیچیده است.خیلی از کسب و کارهای اینترنتی اگر  توسعه یابند تاثیر زیادی در توسعه اقتصاد کشور دارند.

 

 

 

پایان پیام/260

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد؛

برنامه سوم توسعه شهر تهران فاصله مناطق را کم می کند

در روند تدوین و بررسی برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران موضوعاتی نظیر تبعیض مثبت، عدالت اجتماعی، کاهش اختلاف طبقاتی بین مناطق و نشاط اجتماعی مورد تاکید و توجه برنامه ریزان در حوزه مدیریت شهری قرار گرفته است.

اخبار برگزیده شبستان