خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

السبت ١٠ جمادى الثانية ١٤٤٠

Saturday, February 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مهدویت و غدیر - آخر الزمان زمان :   ۱۳۹۷/۲/۲۳ - ۰۹:۱۳ شناسه خبر : ۷۰۴۹۴۴
کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با شبستان:
«به وقت شام»؛ تجلی هنر منتظرانه و زمینه ساز/راه ادای دِین سینما به مهدویت و مدافعان حرم!
خبرگزاری شبستان: علاوه بر افشای چهره خبیث تکفیری ها از طریق رسانه و سینما و نیز بیان نقش غربی ها، آل سعود و صهیونیست در حمایت و ایجاد جریان های تکفیری، باید نسخه اصلی اسلام ناب را به مردم معرفی کرد مثل کاری که «به وقت شام» حاتمی کیا انجام داد.

حجت الاسلام و المسلمین جواد نصرالله پور، کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در گفت وگو با خبرنگار مهدویت خبرگزاری شبستان که با محور اکران فیلم «به وقت شام» انجام شد، با اشاره به سوءاستفاده های داعش و گروه های تکفیری از آموزه های اسلام و قرآن، اظهار کرد: اسلام دین مهر و رحمت است و مهمترین لقب پیامبر اسلام (ص) «رحمت للعالمین» است و در تاریخ نیز جلوه های رحمت ایشان بارها ذکر شده است.

 

 

وی با بیان اینکه در آِیات قرآن کریم محبت و توجه به پدر و مادر، توجه به خلق خدا و مهربانی نسبت به بندگان خداوند موج می زند، تصریح کرد: کاریکاتور بی رحم و خشن داعش در اتاق فکر آمریکایی و صهیونیستی و با تکیه بر اعتقادات تکفیری ها و آل سعود ایجاد شد تا اسلام را دقیقا در زمانی که مردم تشنه معارف الهی هستند، در افکار عمومی تخریب کند.

 

نصرالله پور با اشاره به رونق اسلام خواهی و اسلام گرایی در شرایط کنونی جهان، بیان کرد: این استقبال به گونه ای است که قرآن جزء پرفروش ترین کتاب های آمریکا و اروپا محسوب می شود. لذا دنیای استکبار برای تخریب وجهه اسلام و مقابله با اسلام گرایی، جریان فکری تکفیری به نام داعش را ایجاد کرد و از آن حمایت مالی، رسانه ای و لوجستیکی انجام داد که با مقاومت هوشمندانه جوانان عراقی، سوری، ایرانی، افغانستانی، پاکستانی و ... مواجه شد، بطوری که این توطئه را تا مرز شکست کامل پیش برده است.

 

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در پاسخ به این سوال که در برابر اینگونه رفتارهای التقاطی چه باید کرد؟، گفت: ضمن افشای چهره خبیث تکفیری ها از طریق رسانه ها و سینما و همچنین بیان نقش غربی ها، آل سعود و صهیونیست در حمایت و ایجاد این جریان های تروریستی، باید نسخه اصلی اسلام ناب را به مردم معرفی کرد زیرا درمان حقیقی مشکلات امروز جهان، انتظار منجی موعود(عج) است لذا مقاومت ما باید جهت دار باشد تا زمینه ظهور امام زمان (عج) را فراهم کند.

 

وظیفه رسانه ها و سینما در مقابله با داعش

 

وی با اشاره به اینکه باید با زبان رسانه و سینما تفاوت میان ظهور و انقلاب امام زمانی را با جریان اسلام کاریکاتوری خشن و آدم کش برای دنیا مشخص کرد، افزود: باید تفاوت میان نظام ولی فقیه به عنوان نایب عام امام زمان (عج) با سیستم خلافت ادعایی تکفیری داعشی ها مشخص شود و در این راستا یکی از وظایف مهم رسانه ها آن است که تلاش کنند تا میان مجاهدت های رزمندگان مخلص و نوع دوست جبهه مقاومت با داعشی های فریب خورده، جاهل و دنیاپرست تفکیک ایجاد کنند.

 

نصرالله پور تاکید کرد: دنیا باید بداند که رزمندگان جبهه مقاومت برای دفاع از اسلام، ناموس مسلمین و دفاع از حرم معصومین(ع) و برای اطاعت از نایب امام زمان (عج) مجاهدت کردند اما مزدوران داعشی مستقیما تحت حمایت رژیم صهیونیستی قرار گرفتند تا جایی که مصدومان آنها در بیمارستان های این دشمن اصلی اسلام، درمان شدند.

 

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت با اشاره به اینکه هنر امثال حاتمی کیا در سینمای انقلاب اسلامی نمایش این تفاوت هاست، ابراز کرد: حاتمی کیا امروز به عنوان یک خط شکن وارد عرصه شده و راه شهید آوینی ادامه می دهد که همان نمایش ارزش های انقلاب از طریق هنر، رسانه و تصویر است.

 

وی اضافه کرد: امروز حاتمی کیا وظیفه زدودن غبار مظلومیت از چهره مدافعان حرم اهل بیت (ع) و مدافعان حریم انسانیت را در فیلم «به وقت شام» انجام داده است و این جریان باید توسط هنرمندان ارزشی در جبهه انقلاب ادامه پیدا کند.

 

 

نصرالله پور با بیان اینکه زبان رسانه و سینما یک زبان بین المللی است، تصریح کرد: باید با بهره گیری از این زبان، اسلام ناب محمدی که سرشار از مهر و محبت است، به جهانیان ارائه شود.

 

 

سوءاستفاده های داعش از روایات آخرالزمانی

 

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت با اشاره به اقدامات گروه داعش در راستای تخریب باورهای مهدوی مسلمانان، تصریح کرد: این افراد از باور مهدویت سوءاستفاده کردند و با بهره گیری از روایات مربوط به آخرالزمان و ظهور امام زمان (عج)، سعی در مشروعیت بخشی به خود را داشتند چنان که در انتخاب پرچم سیاه، استنادشان این بود که پرچم پیامبر(ص) دارای این رنگ بوده است و یا به روایات برافراشته شدن پرچم های سیاه در زمان ظهور امام زمان (عج) استناد می کردند!!

 

وی با بیان اینکه داعش با پرچم های سیاه خود را خلیفه پیامبر(ص) و زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) می دانست، گفت: با توجه به تخریب باورهای مهدوی از سوی داعش، اساتید مهدوی و اهالی رسانه با تولید آثار هنری باید چهره واقعی امام زمان (عج) و روایات ناب و اصیل در باره ظهور و دولت کریمه مهدوی را بیان کنند.

 

نصرالله پور با اشاره به مهر و محبت امام زمان (عج) نسبت به مردم، بیان کرد: امام زمان (عج) مظهر مهر و محبتِ خداوند متعال است چنان که امام رضا(ع) می فرمایند: «الإِمامُ الأَنيسُ الرَّفيقُ، وَالوالِدُ الشَّفيقُ، وَالأَخُ الشَّقيقُ، وَالاُمُّ البَرَّةُ بِالوَلَدِ الصَّغيرِ؛ امام، همدم و رفيق است و پدر مهربان؛ و برادرِ همسان است و مادر نيكوكار به فرزند كوچكش.» و یا در روایتی امام مهدی(عج) می فرمایند: «ای مردم! رحمت خداوند متعال تمام عالم را فرا گرفته است و من آن رحمت کثیر هستم».

 

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت تاکید کرد: امام مهدی(عج) در تشرفات و توقیعات متعددی فرموده اند: «من همواره به یاد شیعیان هستم، برای آنان دعا می کنم و گره های آنان را باز می کنم»؛ از این رو، داعش با این اقدامات خود ظلم بزرگی به باورداشت مهدویت به عنوان منجی تمام ادیان الهی انجام داد و  سعی در تخریب و تضعیف آن داشت لذا اندیشمندان و هنرمندان باید پای کار آمده و این جریان ناب را معرفی کنند.

 

چگونه زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) باشیم؟

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: زمینه سازی برای ظهور امام زمان (عج) جزء از مسیر مهر و محبت، خدمت، ایثار و شهادت در راه خدا برای حفظ سرزمین های اسلامی نمی گذرد لذا باید در انقلاب اسلامی در زمینه های امور رسانه ای، هنری و سینمایی برای این امر قدم برداریم که خوشبختانه در سالهای اخیر با برگزاری جشنواره فیلم مردمی عمار و پرچم داری کارگردانان بزرگی همچون ابراهیم حاتمی کیا، انقلاب در حال فتح قله های هنر و سینماست چنان که اثر «به وقت شام» فصل جدیدی از هنر انقلابی و حرکت به سمت آرمان های انقلاب اسلامی در ابعاد جهانی است.

پایان پیام/376

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رئیس مرکز تخصصی مهدویت تاکید کرد

بازخوانی افق مهدوی نظام در بیانیه رهبری/انقلاب راهی جز زمینه سازی ظهور ندارد

حجت‌الاسلام کلباسی با اشاره به بیانیه اخیر مقام معظم رهبری و مخاطب قرار دادن جوانان در آن، گفت: ایشان زمینه سازی برای ظهور را هدف انقلاب اسلامی دانسته اند، آرمانی که به همت جوانان محقق می شود.

اخبار برگزیده شبستان