خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

الأربعاء ٩ جمادى الأولى ١٤٤٠

Wednesday, January 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : فرهنگ و ادب - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۷/۲/۱۹ - ۱۳:۵۳ شناسه خبر : ۷۰۴۲۹۶
یک کشیش مسیحی در نشست بررسی مشترکات کتب ادیان توحیدی:
تضییع حقوق هر انسان زیر پا گذاشتن عدالت الهی است
خبرگزاری شبستان: نرسسان با بیان اینکه همه ما وجهی از خدا هستیم، گفت: هر جنایتی که نسبت به انسانی صورت می گیرد جنایت نسبت به خداست.

به گزارش خبرنگار شبستان، کشیش گریگوریس نرسسان، امروز در نشست بررسی مشترکات کتب ادیان توحیدی که در نمایشگاه کتاب در سالن فرهیختگان برگزار شد، گفت: ادیان نقش مهمی در گفتگوی بین انسانی و تمدن ها دارند. اگر پیرو مشترکات ادیان باشیم جنگ و ناآرامی در دنیا اتفاق نمی افتد. اگر به ایمان مسیحی توجه کنیم می بینیم پدران کلیسا می گویند ایمان داریم به خدای آسمان و زیبا و همه چیزهای دیدنی و ندیدنی خدایی که همه انسان ها و موجودات را آفرید، فصل مشترک همه ادیان الهی ایمان به خدای یکتاست.

 

کشیش نرسسان اظهار داشت: مهمترین مسئله این است که طبق گفته کتاب مقدس ما شبیه خدا آفریده شدیم. همه ما وجهی از خدا هستیم. اگر جنایتی نسبت به انسانی صورت گیرد آن جنایت نسبت به خداست که صورت گرفته است. اگر حق انسانی ضایع شود یعنی عدالت الهی را زیر پا گذاشتیم. در کتاب مقدس آمده همسایه خود را مثل خود محبت فرما. اگر یک انسان به برادر انسانی خودش محبت کند دزدی، زنا، قتل و تعدی به حقوق دیگری را انجام نمی دهد.

 

وی تصریح کرد: در هنگام ظهور ثانوی عیسی مسیح زندگان و مردگان برپا و قضاوت الهی برقرار می شود و همه جا پر از صلح و عدالت می شود. اگر پژوهشگری تمام کتب الهی را بررسی کند به چند نکته می رسد اولین نکته زمان، مکان و اشیای مقدس است. در همه کتب آسمانی می توانیم رابطه انسان و خدا، معرفت خدا، ایمان به خدا و شکرگزاری نسبت به خدا را ببینیم.

 

کشیش نرسسان خاطرنشان کرد: ایمان به حیات پس از مرگ، اعتقاد به نتیجه اعمال، جاودانگی روح، شوق بهشت، اعتقاد به اولیای دین، اعتقاد به نبوت و امامت، الگو بودن اولیای دین، پیروی از اولیای دین، تقوا، مراقبت، محاسبه اعمال، عزت نفس، تفکر، راستی، صبر، وفاداری، امانتداری از جمله مشترکات ادیان توحیدی هستند.

 

وی همچنین بیان کرد: جدیت در کار، مردم آمیزی، بهره بردن از دنیا، شغل و مال حلال، کمک به مستمندان، درستکاری در معاملات، احترام به والدین، گفتار نرم و شایسته، ارتباط با اقوام و نزدیکان، تعدیل غرایض، طهارت و پاکیزگی و مراقبت از جسم از جمله نکات مشترک ادیان توحیدی است.

پایان پیام/31

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رئیس رسانه ملی در واکنش به دستگیری گوینده پرس تی وی در امریکا:

رفتار دوگانه در ذات دولت امریکا است

علی عسکری با محکوم کردن رفتار آمریکایی‌ها در دستگیری گوینده شبکه پرس تی وی، گفت : رفتار دوگانه در ذات دولت امریکا است، دولتی استکباری که چنین رفتارهایی را که با هیچ مبنای حقوق بشری تناسب ندارد بروز می دهد.

اخبار برگزیده شبستان