خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷

الأحد ١٣ جمادى الأولى ١٤٤٠

Sunday, January 20, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - زنان و خانواده زمان :   ۱۳۹۷/۲/۱۵ - ۱۱:۲۹ شناسه خبر : ۷۰۳۲۵۴
یک کارشناس علوم قرآنی در گفتگو با شبستان:
قرآن بهترین مشاور برای حل مشکلات زوج ها / عدم صداقت مهمترین عامل افزایش طلاق
خبرگزاری شبستان:یک کارشناس علوم قرآنی ،قرآن را بهترین مشاور برای حل مشکلات زوج ها عنوان کرد و گفت:زوج هایی که در نزد من برای مشاوره حضور می یابند به طور قطعی و حتمی هر مشکلی که داشته باشندحل می شود، چون نسخه های قرآنی معجز آسا هستند.

دکتر سرکانی، کارشناس علوم قرآنی و فوق تخصص به مهارت های انطباق عمل انسان در قرآن کریم در حاشیه همایش ازدواج آسان و دایم در گفتگو با خبرنگار شبستان گفت: افرادی که با همکاری آنها این مراسم ازدواج آسان و دایم برگزار شده است، افراد مورد اطمینانی می باشند که هیچ قصد و غرضی جز اینکه دو جوان را زیر یک سقف بروند و از زندگی خود لذت ببرند، چیز دیگری ندارند.

 

ذات ازدواج رسیدن به آرامش واقعی

وی با بیان اینکه کل ذات" ازدواج "درکنار هم قرار گرفتن و آرامش یافتن واقعی روج ها است اظهار کرد: این آرامش وقتی توام با یاد پروردگار در زندگی مشترک باشد افزونتر می شود ولی وقتی شیطان وارد زندگی انسان شود، قطعا زندگی آرامی نخواهند داشت. زندگی خدایی یعنی صداقت رفتار، گفتار و تعهد داشتن واقعی نسبت به تمام آن چیزی است که بعد از ازدواج به وجود می آید. همچنین انتظار خداوند از یک زن، یک مادر مناسب برای فرزندان و یک همسر خوب برای شوهرش است و همچنین این  مساله در مورد مردان نیز صدق می کند ، وقتی تعهد دوطرفه باشد و نسبت به آن چیزی که خداوند متعال در متن آیه 22 سوره مبارکه روم بیان کرده که زن و مرد باید در کنار هم بیاسایند چیزی جز این را دربر ندارد.

 

سرکانی با شاره به اینکه هدف برگزارکنندگان همایش ازدواج آسان و دایم برای رسیدن دو جوان به یکدیگر است تصریح کرد: با توجه به اینکه جوانانی که در این همایش حضور یافته اند از لحاظ رفتاری،فرهنگی و عقایدی تفاوت زیادی با یکدیگر دارند لذا می طلبد که این زوج ها تحت مشاوره قرار بگیرندلذا در صورتی، ازدواج های صورت گرفته در این همایش به موفقیت می انجامد که تحت مشاوره قرار گیرند.

 

عدم صداقت مهمترین عامل افزایش طلاق

این کارشناس علوم قرآنی با اشاره به دلایل افزایش طلاق در جامعه اظهار کرد: یکی از دلایل مهم افزایش طلاق در جامعه عدم صداقت در گفتمان زوج ها در ابتدای زندگی می باشد. وقتی دو زوج، زندگی خود را صادقانه آغاز کنند در بدترین شرایط  هم با هم کنار آمده و با یکدیگر همراه می شوند، بنابراین شرایط نامناسب اقتصادی و فقر که به گفته بسیاری از کارشناسان یکی از دلایل مهم طلاق محسوب می شود، نمی تواند عامل طلاق باشد. زندگی زوج های زیادی را در اطرافیان و جامعه خود شاهد هستیم که درآمد ماهانه آنها 400 هزار تومان است و از لحاظ اقتصادی شرایط مساعدی ندارند ولی خوشبخت ترین زوج بوده و از زندگی خود لذت می برند.

 

وی بر لزوم دخالت والدین در انتخاب همسران فرزندان خود تاکید کرد و افزود: در حال حاضر کشورهایی مانند آمریکا، اسراییل و انگلیس از طریق فضای مجازی ذهنیت جوانان ما را تغییر دادند و این تهاجم فرهنگی آنها موجب شده ،حتی جوانان هویت خود را نیز از دست دهند که این امر تبعات بسیار جبران ناپذیری در زندگی جوانان و از جمله انتخاب خودسرانه آنها در همسر آینده شان دارد.

 

سرکانی با اشاره به دلایل بی توجهی والدین به انتخاب همسران فرزندانشان افزود: علت این است که متاسفانه جامعه ما بسیار ولنگ و باز شده است، تلگرام را باز می کنیم هرگونه فیلم مبتذل را می بینیم به فرزندان خود اجازه می دهیم با گوشی دست به هر کاری بزنند، در این شرایط والدین دیگر نمی توانند جلودار فرزندان خود باشند لذا ما بزرگترها و همه مسئولان در برابر این شرایط نامناسب جامعه مسئول بودیم و هستیم ولی اکنون هم متاسفانه یک عده به این سمت می روند که آسیب های زیادی به جامعه در حوزه جوانان وارد کرده است.

 

اصالت خانوادگی عاملی مهم در عدم گرایش جوانان به آسیب های اجتماعی

وی اصالت خانوادگی را در زندگی پاک جوانان و عدم گرایش آنها به آسیب های اجتماعی مهم برشمرد و افزود: اگر اکنون شاهد هستیم که برخی از جوانان به سمت بعضی آسیب های اجتماعی که نباید بروند ،گرایش می یابند به دلیل عدم اصالت خانوادگی آنها می باشد که در این صورت از دست ما نیز کاری ساخته نیست.

 

سرکانی گفت: یکی از راهکارهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در حوزه جوانان این است که ابتدا والدین خود را اصلاح کنند. در چنین صورتی جوانان نیز بدون هیچ مانعی از رفتار و کردارهای آنها تبعیت کرده و به سمت آسیب های اجتماعی کشیده نمی شوند.

 

این کارشناس علوم قرآنی با بیان اینکه دولتمردان،همه کاره جامعه ما هستند و جامعه از آنها الگوبرداری می کند، اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) فرمودند: حکومت داران مانند چوپان برای گله می مانند اگر حکومتدار ما اصلاح شد، بقیه مردم هم اصلاح می شوند تا زمانی که دولتمردان ما خراب باشند گله و گوسفندان بیچاره هم کاری نخواهند کرد.زمانی که چوپان گرگ و گله را درید کاری نمی توان کرد، اینجاست که حضرت رسول اکرم (ص) فرمودند: این برمی گردد به حکومتداران ما، حالا وقتی حکومتدار توان جلوگیری ندارد، نکرده و نمی کند، من چه توقعی از دیگران دارم، پس اینجا باید خودت همه کاره خودت باشی، مواظب باش تو دنبال نوامیس مردم نروی و چشمت را پاک نگه داری در چنین شرایطی فقط فرد دیندار است که می تواند در بدترین شرایط نامساعد خود را حفظ کند.

 

سرکاری تصریح کرد: بنابراین فردی که خود می فهمد و درک می کند، خود را از همه این مفاسد حفظ می کند تا مورد هجمه آسیب های اجتماعی قرار نگیرد و این را هم بدانید جوانی که به دنبال رفتارهای ناهنجار می رود یا سرش به سنگ می خورد و درس عبرت می گیرد و یا می میرد و از دنیا می رود ،بنابراین بهترین راه این است که تا می توانیم خود را از انجام رفتارهای ناشایست و ناهنجار خود مصون کنیم.

 

قرآن بهترین مشاور برای حل مشکلات زوج ها

وی قرآن را بهترین مشاور برای حل مشکلات زوج ها عنوان کرد و گفت:زوج هایی که در نزد من برای مشاوره حضور می یابند به طور قطعی و حتمی هر مشکلی که داشته باشند،حل می شود. چون نسخه هایی که ما از روی قرآن برای زوج ها تجویز می کنیم، بسیار معجزه آسا هستند و تاثیرات بسیار مثبتی در حل مشکلات زندگی جوانان داشته است به ویژه در بحث اقتصادی قرآن راهکارهای بسیار مهم و خوبی را برای مسلمانان ارایه داده است. مردم نمی دانند عدد 3 در قرآن چه معجزه ای می کند. انگشتان شما سه بند دارد، همچنین مچ، آرنج و کتف شما نیز به عدد 3  ختم می شوداین را هم بدانید اقتصاد ما باید به عدد 3 ختم شود. اقتصاد حضرت خدیجه کبری 40 ساله به حضرت محمد که 25 ساله بودند نیز به عدد 3 ختم شده است. این عدد دارای رموز زیادی است که مسلمانان باید متوجه آن شوند.

پایان پیام/35

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد؛

برنامه سوم توسعه شهر تهران فاصله مناطق را کم می کند

در روند تدوین و بررسی برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران موضوعاتی نظیر تبعیض مثبت، عدالت اجتماعی، کاهش اختلاف طبقاتی بین مناطق و نشاط اجتماعی مورد تاکید و توجه برنامه ریزان در حوزه مدیریت شهری قرار گرفته است.

اخبار برگزیده شبستان