خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷

الخميس ١٥ جمادى الثانية ١٤٤٠

Thursday, February 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : فرهنگ و ادب - ادبیات و نشر زمان :   ۱۳۹۷/۲/۴ - ۱۱:۳۳ شناسه خبر : ۷۰۱۴۳۹
مدیرعامل موسسه برهان علم و معرفت عنوان کرد:
تخصیص ۱۰۰ مدرسه با محوریت سلامت روان و خردورزی
خبرگزاری شبستان: محجوب از راه‌اندازی ۱۰۰ مرکز مشاوره تا هفت سال آینده خبر داد و گفت: امسال ۵۱۵ هزار نفر از اقشار مختلف تحت آموزش مهارت های زندگی قرار می گیرند.

به گزارش خبرنگار شبستان، طاها محجوب، مدیرعامل موسسه برهان علم و معرفت امروز در نشست خبری این موسسه گفت: موسسه برهان سال 95 تاسیس شد و حیات طیبه بر اساس توسعه تفکر در جامعه را به عنوان رسالت بر عهده دارد. پیرامون صحبت های مقام معظم رهبری در باب جنگ نرم،  طراحی هایی ارایه کردیم تا در این زمینه روشنگری صورت گیرد.

 

محجوب اظهار داشت: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود به سه جنگ روانی، اعتقادی و مقابله با پیشرفت و اقتدار علمی اشاره کردند. قضیه جنگ نرم جدی است و اولین اثری که می گذارد بر روی خاواده هاست و موجب اختلال در خانواده ها می شود. طبق آمار رسمی در کشورمان 23 درصد خانواده ها دچار اختلالات هستند. بعضی از فیلم ها و سریال ها باعث شده  است که جامعه به سمت اضمحلال برود. در مجموعه برهان علم و معرفت رفع مشکلات روانی پیش آمده را در نظر قرار دادیم.

 

وی با بیان اینکه توسعه برنامه های آموزشی استراتژی اصلی ماست، عنوان کرد: تا سال ۱۴۰۴ برنامه های خود را تنظیم کردیم. 100 مدرسه و پیش دبستانی با محوریت سلامت روان و خردورزی تا هفت سال آینده تاسیس می کنیم، راه اندازی اندیشکده را نیز در دستور کار داریم. حوزه خاورمیانه پنج درصد تولیدات اندیشه را دارد. تا هفت سال آینده راه اندازی 100 مرکز مشاوره را نیز در دستور کار داریم.

 

مدیرعامل موسسه برهان علم و معرفت تصریح کرد: آنچه در کشور ما بیشتر از آلودگی تنفسی وجود دارد، مشکلات روانی است. با توجه به تعاریف سازمان توسعه جهانی، برنامه های مفصلی در بحث مهارت های زندگی در نظر گرفتیم. سلامت روان با مهارت های زندگی در ارتباط است. عدم سلامت روان به خاطر نداشتن مهارت های زندگی است.

 

محجوب تصریح کرد: یکی از رسالت های چیده شده در موسسه برهان علم و معرفت این است که 10 درصد جامعه ایرانی را تحت آموزش قرار دهیم. یک مدل کارکردی طراحی کردیم. معتقدیم اگر در طرح مهارت زندگی یک نفر را درگیر کنیم، تمام افراد خانواده درگیر می شوند. امسال برنامه آموزشی را برای 515 هزار نفر از اقشار جامعه با شرایط خاص در نظر گرفتیم که شامل 200 هزار نفر کارگر، 65 هزار نفر از سازمان بیمه، 25 هزار نفر افراد تحت پوشش کمیته امداد، 25 هزار کارمند، 25 هزار مددجو، 25 هزار نفر از بسیجیان، 50 هزار نفر از دانش آموزان و 100 هزار دانشجو. همه این افراد به طور رایگان تحت آموزش مهارت های زندگی قرار می گیرند.

 

وی اظهار داشت: مهارت کسب و کار، مهارت زندگی و مهارت اندیشیدن را به عنوان سه پله در موسسه برهان علم و معرفت طراحی کردیم. سرانه مطالعه در کشورمان پایین است، در نتیجه سرانه اندیشیدن نیز پایین می آید و به دنباله آن سرانه سلامت روان نیز پایین است. ما خانوارنگاه هستیم. می خواهیم یک نفر از خانواده را آموزش دهیم تا بر روی کل خانواده اثرگذار باشیم. مدل ما خودگردان است. یک سازمان مردم نهاد هستیم.به عنوان مثال ما با دکتر فرهنگ توافق کردیم و ایشان گفت اگر برنامه رایگان باشد من هم رایگان به ارایه سخنرانی می پردازم.

 

پایان پیام/31

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مدیر انتشارات بهار دلها مطرح کرد

آشنایی کودکان با «رهبر مهربان ما»

نصیری با بیان اینکه انتخاب تصاویر برای کتاب «رهبر مهربان ما» دو ماه زمان برد، گفت: تصویرگری این کتاب خیلی سخت بود زیرا در مورد شخصیت رهبری نمی توان از هر تکنیک طراحی استفاده کرد.

اخبار برگزیده شبستان