خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

الأربعاء ٩ جمادى الأولى ١٤٤٠

Wednesday, January 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۷/۱/۳۱ - ۱۴:۰۷ شناسه خبر : ۷۰۰۵۷۶
صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه:
حمله سه جانبه به سوریه نفرت دنیا از استکبار را افزایش داد/ برخی دم از خدمت می زنند اما نفوذی هستند
خبرگزاری شبستان:خطیب موقت نمازجمعه تهران گفت: حمله انگلیس، فرانسه و آمریکا به کشور سوریه مقاوم براساس هیچ توافق بین‌المللی نبود و هرآنچه از این دنیا می گذرد آنها قدرت ننگین و غیرحقوق بشری خود را به نمایش می گذارند و نفرت دنیا را به خود بیشتر می‌کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، آیت الله صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران امروز جمعه(31فرودین ماه) در خطبه های اول( سیاسی) نماز جمعه با اشاره به اینکه گناه موجب تنگی معیشت می شود و مانع رشد خواهد بود، اظهار داشت: گناه نکبت بوده و قصاوت قلب را به وجود می آورد و در مقابل آنها تقوا قرار دارد که می تواند مقابل تمام گناهای اعتقادی فکری قرار گیرد.

وی ادامه داد: گناهان اعتقادی بسیار خطرناک است، اعمال کافران به گونه ای است که تندبادی می وزد و تمام اعمال آنها را می برد، از این رو بزرگان ما در دوره های مختلف مواظب اعتقادات خود بودند، برای نمونه امامزاده شاه عبدالعظیم الحسنی(ع) یکی از کسانی بود که به خدمت امام زمان خود رسید و اعتقادات خود را اعلام کرد تا مبادا بدون اعتقاد از دنیا برود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: گاهی یک گناه که از نظر ما مهم نیست به درگاه خداوند مهم می‌باشد و از این رو خداوند درب هدایت را بروی ما می بندد و آنگاه غارت زده از اعتقاد به گور خواهیم رفت، بنابراین دانشجویان و طلاب حواس‌شان باشد علم خالی از اعتقاد را همراه نداشته باشند، در واقع علم صرف وارد تمایلات دلی می شود بنابراین باید علم و اعتقاد در کنار هم قرار بگیرد.

آیت الله صدیقی یادآور شد: یکی از مناسبات‌های این هفته حمله جنایتکارانه انگلیس، فرانسه و آمریکا به کشور مقاوم سوریه بود که مورد نظر هیچ توافق بین المللی هم نبود و هرآنچه از این دنیا می گذرد آنها قدرت ننگین و غیر حقوق بشری خود را به نمایش می گذارند و نفرت دنیا را به خود بیشتر می کنند.

وی افزود: حیوانات هم تا حدودی بر زور تکیه می کنند اما این مستکبران فقط منطق زور را می شناسند و به گفته امام راحل «باید در مقابل زور؛ زور نشان داد»، به تعبیر شهید آیت الله بهشتی «آمریکا عصبانی است و از این عصبانیت خود بمیر»، پیروزی های مقاومت و بیرون راندن داعش و تکفیر باعث عصبانیت آنها شده و از این منظر این حمله را نجام دادند تا بگویند که ما هم هستیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ابراز داشت: جنایات اسرائیل در فلسطین هم از زمان حرف غیر منطقی ترامپ مبنی بر انتقال پایتخت اسرائیل به بیت المقدس باعث شده است که مردم فلسطین همه یکپارچه به سوی مبارزه بروند و این نشان می دهد که دیگر اسرائیل نمی تواند همانند گذشته با مردم فلسطین برخود کند، خوشبختانه انقلاب ایران جان تازه ای در جهان سالام به پا کرده است.

آیت الله صدیقی با اشاره به جنایات اسرائیل در فلسطین خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز اسرائیل این رژیم کودک کش مردم را می کشد، بنابراین ما به فلسطینی ها توصیه می کنیم که مقامت کنید زیرا که فرج نزدیک است و انشالاء به گفته ولی فقیه ما در آینده نه چندان دور فلسطینی ها بدون اسرائیل در بیت المقدس نماز خواهند خواند.

وی در خصوص مناسبات های این هفته و به خصوص دیدار رهبری با اعضاء وزارت اطلاعات توصیح داد: دیدار سربازان گمنام امام زمان(عج) نیز یک دیدار خوب بود که خیلی از کسانی که در این دیدار بودند ذکر کردن که این دیدار از نظر نورانیت بی سابقه بوده است و اینها همه از برکت امام زمان(عج) به این سربازان است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: نکات رهبری نیز بروی تخصص این افراد بود و مساله نفوذ را مطرح کردند، ما در میدان نبردی هستیم که دشمن در آن به دنبال نفوذ است و باید بروی آن دقت کرد، نفاق اسلام را به مصیبت‌های دچار کرده است که فعلا از آن رهایی پیدا نمی کنیم، بنابراین باید نفوذی ها را شناخت زیرا برخی دم از خدمت می زنند ولی نفوذی هستند.

آیت الله صدیقی بیان کرد: نفوذ و سرقت اطلاعات ایجاد خطر برای آینده است، همچنین محاسبه دقیق برای تصمیم گیری ها مهم است زیرا نفوذی ها در مواقع تصمیم گیر افراد را بین فضای تسلیم قرار می دهند، امروز یک دوست در گوش مسئولی آنقدر می خواند تا او تحت فشار اقدامی نادرست انجام دهد.

وی اضافه کرد: تغییر باورهای مردم موضوع مهم دیگری است، البته مفتخریم که ما خودمان پیام‌رسان داخلی داریم و اسرار ما پیش بیگانه نیست و ما به خدا توکل خواهیم کرد، امروز سعی دارند مردم را به این درک برسانند که ما از خودمان هیچ چیزی نداریم، رییس جمهور آمریکا عربستان را یک گاو شیرده معرفی می کند و می گوید تا وقتی شیر بدهد او را می خواهند در حالی که ما به همه دنیا نه می گوییم و مشت ما دهان دشمن را خُرد می کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه عدم نظارت و نفوذ در موضوع ارز نشان داد که دست بیگانه کاملا در آن دخیل بوده است، یادآور شد: ارز و اتفاقات آن از سوی نفوذی ها رخ داد، همچنین ایجاد آشفتگی‌های امنیتی همانند سال 78، 88، 96 نیز موضوع دیگر است که از طریق فضاهای مجازی رخ داد و سعی  داشتند که از طریق این رسانه های آشفتگی سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ایجاد کنند به همین منظور مردم، مسئولین و سربازان گمنام امام زمان(عج) باید حواسشان باشد تا این نفوذ از بین برود.

آیت الله صدیقی با اشاره به روز ارتش و سپاه نیز تاکید کرد: روز ارتش نیز بر ما گذشت، ارتشی ها مردان خدا و غیرت هستند، ارتش با صلابت کامل در مسیر کسب اقتدارهای جدید است و خداوند هم بازماندگان آنها را پذیرفت و هم آنها را در مسیر شهداء قرار داد، همچنین روز سپاه پاسداران است که خود امام این نهال را کاشت که در مسیر تعالی درجات الهی نیز تلاش می کنند.

وی در خصوص وضعیت نا به سامان برخی از ایثارگران و جانبازان افزود: ما در دیدار با عزیزان ایثارگر و جانبازان شاهد هستیم آنها بخشی از جان خود را فدا کردند، شهداء که به دیار باقی رفتند اما جانبازان شرایط خوبی ندارند، برخی از آنها معتقدند که مسئولین ما برای بازدید از مناطق جنگ می روند اما ما که سند همین جنگ هستیم را دیدار نمی کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: این افرادی که در آسایشگاه ها هستند و چشم انتظار بوده نیازمند دیدار و توجه می باشند، برخی از آنها افراد عارف با درجات تحصیلی بالا هستند که انسان به آنها غبطه می خورد، ما نباید جانبازان را فراموش کنیم زیرا آنها سبب حیات ما شدند.

آیت الله صدیقی با اشاره به سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم اظهار کرد: ایران اسلامی ما امروز مهد قرآن است و آموزش قرآن توسط سازمان ها و ارگان های مختلف فعال است، خوشبختانه امروز سازمان اوقاف هم با برپایی مسابقات قرآن یک شکوه خاص به قرآن می دهد، در همین راستا پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند« کسانی که به حفظ، قرائت و مفاهیم قرآن بی توجه هستند در روز قیامت از آنها شکایت می کنم».

 

تمام انقلاب‌ها زیر پرچم امام حسین(ع) شکل می‌گیرد

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه زبان و چشم دو مرکز مهم است که باید مراقبت شود گفت: اگر زبان درست شود دل انسان هم درست می شود، مساله زبان به خاطر اهمیتش باید مراقب بیشتری شود، زبان می تواند آتش افروزی کند، اگر انسان مراقبت زبان داشته باشند خداوند او را به گذشته و آیند نوید می دهد، در خصوص گذشته گناهان شما را می بخشد و در آینده هم شما را هدایت خواهد کرد.

وی ادامه داد: دیگر عضو که باید نگه داشته شود چشم است، خداوند می فرمایند« مردها و زنان چشمان خود را حفظ بدارند»، رسول اکرم(ص) می فرمایند« مادر و پدر خود را با نگاه تند نگاه نکنید و با بی اعتنایی به آنها نگاهی نیاندازید»، هرگاه پرده چشم را حفظ کنید در پس آن پرده خداوند شگفتی ها را انسان نشان می دهد که یکی از این شگفتی ها جمال نورانی امام زمان(عج) است.

آیت الله صدیقی با بیان اینکه گناه زبان انسان را لال می‌کند، تصریح کرد: بدی های انسان او را در مقابل خواسته های خود از خداوند خجل می کند، اگر کسی معامله ای کرد که خوب و بد قاطی بود و آنگاه بخواهد معامله را برهم بزند نمی تواند اجناس خوب را بردارد، ما هم در معامله با خداوند نمی توانیم فقط رفتارهای خوب خود را ببینیمبلکه باید ببینیم چه بدی های را هم داشته ایم.

خطیب موقت نماز جمعه با بیان اینکه امروز میلاد پنج تن آل عبا امام حسین(ع) است، ابراز داشت: امام حسین(ع) فرزند علی(ع) است، حضرت آدم گرفتار حجاب شد و در اثر فراغ پیش آمده خداوند جبرئیل را به سوی او فرستاد و برحسب بیان این کلمات یعنی «الهی یا حمید به حق محمد، یا عالی به حق علی، یا فاطر به حق فاطمه یا محسن به حق حسن و یا قدیم الاحسان به حق الحسین» او را بخشید.

وی افزود: وقتی نام امام حسین(ع) برای حضرت آدم بیان شد در وجود ایشان یک انقلابی در او ایجاد شد و این نشان می دهد که هر انقلابی با پرچم امام حسین(ع) آغاز می شود حال این انقلاب مربوط به هوس، نفس یا جهاد باشد، انقلاب اسلامی ما یک انقلاب حسینی است و این رعب که امروز دشمن و آمریکا در آن به ترس افتاده است زیر پرچم امام حسین(ع) شکل گرفته است.

آیت الله صدیقی در پایان گفت: ما امروز باید دامن امام حسین(ع) را بگیریم و همه دل سوختگان باید به سوی این دامن بیایند.

پایان پیام/523

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

کارشناس مسائل غرب آسیا:

سفر پمپئو به خاورمیانه سرپوشی بر شکست آمریکا در منطقه بود

خامه یار با اشاره به اینکه سفر پمپئو به خاورمیانه یک جنگ روانی است، گفت: این سفر سرپوشی بر شکست آمریکا در منطقه بود.

اخبار برگزیده شبستان