خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

الأربعاء ٩ جمادى الأولى ١٤٤٠

Wednesday, January 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۷/۱/۳۱ - ۱۳:۲۶ شناسه خبر : ۷۰۰۵۶۹
سلامی در پیش خطبه‌های نماز جمعه:
دست ها روی ماشه و موشک ها آماده است/اسرائیل امروز در دهان اژدها محاصره است
خبرگزاری شبستان:جانشین فرماندهی سپاه بابیان اینکه دست ها روی ماشه و موشک‌ها آماده است گفت:هروقت دشمن اراده شوم داشته باشد شلیک خواهیم کرد و دشمن این قدرت عظیم را شناخته اند، امروز جنگ در تصور دشمن ما نیست و حتی آنها فکر یک نبرد در زمین را نمی‌‌کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، سردار حسین سلامی جانشین فرماندهی سپاه پاسداران امروز جمعه(31فروردین ماه) در پیش خطبه های نماز جمعه تهران با بیان اینکه امروز روز میلاد جاودانگی است و خورشیدها در آسمان مدینه است اظهار داشت: امروز روز میلاد شهادت، تولد آزادگی، ظهور و تجلی نور الهی است، امام حسین(ع) 61 سال بعد از تولد خود در یک روز استثنایی عالم خلقت در مقابل ستمگران ایستاد و تمام موجودیت خود را برای دین خدا به صحن آورد.

وی ادامه داد: نهضت حسینی به همه ما آموخت تنها راه موفقیت همه مسلمانان از راه جهاد می‌گذرد و پیکر با دشمنان حد و مرز نمی شناسد، اگر تمام خانواده ما به اسارت برود و شهید شوند نباید از جهاد دست بکشیم، امام حسین(ع) به ما آموت که باید رد مقابل ظلم ایستاد و باید با عزت زندگی کرد، زیرا عزت، شرافت، کرامت، آزادگی و استقلال است که زندگی ما را ترسیم می کند.

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران تاکید کرد: براساس همین آموزه‌ها امام خمینی(ره) در سال 61 سپاه پاسداران را تشکیل دادند و به همین خاطر سربازان سپاه لحظه ای از میدان جهاد کنار نیامدند و سپر امت اسلام شدند، سپاه هیچ کبریایی الهی را به رسمیت نشناخته و چشمانشان شب و روز به عمق سپاه دشمن دوخته شده است.

سردار سلامی یادآور شد: ما وارد 40سالگی یک انقلاب بزرگ شده ایم، انقلابی که در امتداد نهضت حسینی شکل گرفته است، انقلابی که بزرگترین امپراطوری بزرگ دنیا یعنی سیطره آمریکا بر این سرزمین را خاتمه داد و عزت، شرف و کرامت را برای مردم این دیار به ارمغان آورد، امام خمینی(ره) می دانست که وقتی خورشید انقلاب طلوع کند همه دشمنان در مقابل او خواهند ایستاد.

وی افزود: امام راحل از ائمه معصومین(ع) آموخته بود که دشمن چگونه هیمنه خواهد زد و از این رو امام راحل نیز تمام تلاش خود ار برای مقابله با مستکبران انجام داد، به همین منظور سپاه پاسداران را شکل داد، دشمن از تمام تجهیزات و ترفندها برای شکست انقلاب ما استفاده کردند اما ملت ایران به برکت راهنمایی های امام راحل و رهبر جانبازش در مقابل این اتفاقات ایستاد.

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران با اشاره به تجزیه های توسعه طلبانه در اقصی نقاط کشور خاطرنشان کرد: در همه توطئه ها استکبار علیه انقلاب دارای چند مشخصه بود، ابتداء طرح اولیه همه توطئه ها آمریکا بود، سپس همه سناریوها برای فروپاشی نظام ما و تسلیم کردن ملت ما انجام شده بود و در وهله آخر باید گفت این توشئه ها با یک برد جهانی صورت می گرفت و نابرابر ترین تهدیدات و جنگ هایی رخ داد که در طول تاریخ بر کشور آزادی خواهی رخ نداده بود.

سردار سلامی با اشاره به جنگ تحمیلی گفت: طولانی ترین جنگ در قرن بیستم جنگ تحمیلی علیه ایران بود، در جنگ جهانی تمام قوا به صورت موازنه ای در برابر هم قرار گرفتند اما در جنگ ایران تمام دنیا بر علیه ما بودند و جوانان ما تمام استعدادهای خود را برای حفاظت از کشور انجام دادند زیرا درس عاشورا گرفته بودن و نمی خواستند اتفاقات مسجد کوفه، صلح امام حسن(ع) را مجد ببینند.

وی ابراز داشت: در این جنگ نیروهای سپاه، ارتش و بسیج با تمام قوا به صحنه آمدند و به همه دنیا قدرت خود را نشان دادیم، ائتلاف نانوشته، عراق، کویت، عربستان، آمریکا، فرانسه، انگلیس و شوری علیه ایران نوشته شد اما همه در مقابل قدرت ما زانو زدند، اما ما از جنگ آموختیم برای شریف بودن باید راه غلبه دشمن را ببندیم و قدرتمند باشیم و مقیاس ما باید فراتر از آمریکا باشد تا بتوانیم پیروز باشیم.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران بیان کرد: ما در دریا امروز شکوه یک ملت را می بینیم، یادتان نرود وقتی تعدادی از آمریکاهایی در آب ما وارد شدند چگونه با آنها برخورد شد، امروز جنگ در تصور دشمن ما نیست و حتی آنها فکر یک نبرد در زمین را با ما نمی کنند، در شمال غرب کشور فرزندان ما در دژهای محکم ایستاده و تمام مرزهاتحت کنترل اطلاعاتی و عملیاتی است.

سردار سلامی با بیان اینکه دست ها روی ماشه و موشک ها آماده است، تصریح کرد: هروقت دشمن اراده شوم داشته باشد شلیک خواهیم کرد و دشمن این قدرت عظیم را شناخته اند، همچنین جوانان ما در آن سوی مرزها نیز به دفاع پرداخته اند و دشمن را حیران کرده اند، آمریکایی ها دیگر در سوریه هیچ راهبرد و سیاستی ندارند و در حاشیه سیاست های منطقه قرار گرفته اند.

وی ادامه دارد: امروز وقتی آمریکا عملیاتی را انجام می دهد چون راهبردی ندارد یک عملیات کور و مضحک انجام می دهد، ما راه غلبه بر دشمن را آموخته ایم و می توانیم منافع دشمن را در هر نقطه ای به خطر بیاندازیم، آنها ما را تحریم اقتصادی کردند و خواستار فلج شدن ما بودند اما جوانان به صحنه آمدند و با وجود تحریم صنعتی، اقتصادی، علمی و تجهیزات تلاش کردیم تا ایران عقب مانده و منعطف نباشد.

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران با اشاره به رهنمودهای رهبری در فرازهای مختلف اظهار کرد: فرماندهان ما در سپاه را در فهرست تحریم قرار دادند و عملیات های خود علیه سپاه را بیش از پیش کردند، امروز می بینیم وقتی رهبر معظم انقلاب می فرمایند« کالای ایرانی را مصرف کنید» به این معنا است که ما به درجه ای فناوری و خودکفایی در بخش های مختلف رسیده ایم که می توانیم تمام نیازهای خود را از داخل تامین کنیم.

سردار سلامی عنوان کرد: دشمن می خواست ما را از نفوذ در مناطق مختلف محروم کند، امروز جهان سالام میدان جهاد علیه مستکبران است ولی آننها نتواننستندکاری از پیش ببرند، رژیم سعودی، آمریکا و اسرائیل ایران هیچ تغییری نکرده است، فکر نکنید نظام ما تضعیف شده است و ما بیش از هرزمانی در سیاست، اقتصاد، بخش نظامی قوی تر هستیم پس سر جای خود بنشینید.

وی در خصوص وضعیت اقتصادی نیز توضیح داد: در بخش اقتصادی ما مشکلاتی را داریم ولی این مشکلات عامل فاصله مردم از نظام نیست، آیا شما آمریکایی ها با 40میلیون زیر خط فقر خود چه می کنید، به انگلیس و فرانسه می گوییم به مشکلات مردم خود بیاندیشید، مردم ما از همه شما بهتر می پوشند، می خورند  مسافرت می روند و شریف تر از شما با صبر و حوصله زندگی می کنند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران یادآور شد: اگر غرب از تعهدات خود دست بردارد نشان از ضعف آنها است، ما از کمک به جهان اسلام دست برنمی داریم و وقتی شما ما را تهدید می کنید ما خود را خلع سلاح نمی کنیم و این آرزو را باید به گور ببرید.

سردار سلامی در توصیه به اسرائیل نیز عنوان کرد: صهیونیست ها بدانند ما شما را خوب می شناسیم، شما نه عمق و نه عقبه دارید و به اندازه یک عملیات بیت المقدس ما هستید، شما هر نقطه سرزمین تحت اشغال تان از شرق و غرب روی آتش است و راه فرار ندارید و در دهان اژدها هستید.

وی افزود: جبهه مقاومت امروز خیلی قوی تر است و همانند جنگ 2008 و 33روزه دیگر نیست و امروز با جبهه تکفیر در زمین و آسمان می جنگند، امروز هرجنگی محو شدن اسرائیل را به همراه خواهد داشت، اما به خاطر داشته باشید شما نمی توانید دومینو اشغال سرزمین را وقتی سربازان شما فرار می کنند داشته باشید.

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران در پایان گفت: صهیونیست ها به قرارگاه های هوایی خود دل نبندید، به آمریکا و انگلیس تکیه نکنید آنها به هنگام نخواهد آمد، محاسبات اشتباه نکنید و مواظب باشید، ما در پای آرمان های مردم ایستاده ایم و بر پیمان خود برای عزت و کرامت مردم ایران می ایستیم.

 

 

پایان پیام/523

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

کارشناس مسائل غرب آسیا:

سفر پمپئو به خاورمیانه سرپوشی بر شکست آمریکا در منطقه بود

خامه یار با اشاره به اینکه سفر پمپئو به خاورمیانه یک جنگ روانی است، گفت: این سفر سرپوشی بر شکست آمریکا در منطقه بود.

اخبار برگزیده شبستان