خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٥ صفر ١٤٤١

Tuesday, October 15, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : گلستان - زمان :   ۱۳۹۷/۱/۲۲ - ۱۳:۴۸ شناسه خبر : ۶۹۹۱۰۶
رئیس حوزه هنری گلستان:
متعهد بودن از شاخصه های هنر انقلاب اسلامی/ پتانسیل هنرمندان استانی بیشتر از هنرمندان کشوری است
خبرگزاری شبستان: رئیس حوزه هنری گلستان با اشاره به اینکه از پتانسیل هنرمندان استانی استفاده نمی شود، اظهارداشت: پتانسیل هنرمندان استانی بیشتر از هنرمندان کشوری است و توجه به هنرمند سبب رویش و فعالیت و تولید بیشتر و شکوفا شدن هنر استانی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، نقی محمدنژاد، رئیس حوزه هنری گلستان، امروز (22 فروردین) به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: یک روز برای هنر انقلاب اسلامی کافی نیست بلکه همه 365 روز، روز هنر انقلاب اسلامی است و با پیشنهاد صورت گرفته به هفته هنر انقلاب اسلامی تغییر کرد.

 

وی افزود: در استان گلستان نیز برای گرامیداشت این هفته و بهتر اجرایی شدن برنامه های هفته هنر انقلاب، ستادی با مدیریت استانداری و دبیری حوزه هنری تشکیل و برنامه هایی اجرا می شود.

 

محمدنژاد با اشاره به روزشمار هفته هنر انقلاب اسلامی، تصریح کرد: 20 فروردین به نام هنر انقلاب، سید شهیدان اهل قلم، 21 فروردین به نام هنر انقلاب و ادبیات، 22 فروردین به نام مقاومت و بیداری اسلامی، 23 فروردین به نام ایثار و شهادت، 24 فروردین به نام ولایت و رهبری، 25 فروردین به نام سینما و تئاتر و 26 فروردین به نام ادبیات پایداری نامگذاری شده است.

 

وی ادامه داد: با توجه به نامگذاری صورت گرفته، در تدوین برنامه ها سعی شده تا به تناسب آن روز برنامه هایی اجرا شود.

 

باید چهره های هنرمندان عرصه انقلاب اسلامی شوند

رئیس حوزه هنری گلستان اظهارداشت: تبیین مبانی و مصادیق هنر انقلاب اسلامی به توجه به رویش های نسل چهارم، معرفی و برجسته سازی چهره های شاخص هنر انقلاب و آینده شناسی هنر انقلاب اسلامی از اصول اصلی هفته هنر انقلاب اسلامی است.

 

وی با بیان اینکه شهید آوینی چهره شاخص هنر انقلاب اسلامی بود، گفت: در حال حاضر هنرمندان شاخص چکسانی هستند و باید چهره های هنرمندان عرصه انقلاب اسلامی را معرفی کنیم.

 

حاج داود عامری چهره شاخص هنر انقلاب اسلامی در سطح ملی معرفی شد

محمدنژاد خاطرنشان کرد: هر سال یک چهره ملی و یک چهره استانی به عنوان چهره شاخص هنر انقلاب اسلامی معرفی می شوند که امسال حاج داود عامری، عکاس جانباز به عنوان چهره شاخص هنر انقلاب اسلامی در سطح ملی معرفی شدند که الگویی برای نسل جوان است.

 

وی افزود: در سطح استانی هم یک هنرمند شاخص در روز یکشنبه (26 فروردین) معرفی خواهد شد.

 

رئیس حوزه هنری گلستان با اشاره به تفاوت و شاخصه های هنر انقلاب اسلامی و هنرمند انقلاب اسلامی، گفت: متعهد بودن، نگاه انسانی به مسائل مختلف، همسو بودن با فطرت و درون انسان ها، ابزاری برای رسیدن به معرفت الهی، جریان شناسی و پرهیز از جریان های باطل و معاند و استکبار ستیز و ضد سلطه بودن هنرمند و هنر انقلاب اسلامی از شاخصه های هنر و هنرمند انقلاب اسلامی است.

 

از پتانسیل هنرمندان استانی استفاده نمی شود

وی در بخش دیگری با اشاره به اینکه از پتانسیل هنرمندان استانی استفاده نمی شود، اظهارداشت: پتانسیل هنرمندان استانی بیشتر از هنرمندان کشوری است و توجه به هنرمند سبب رویش و فعالیت و تولید بیشتر و شکوفا شدن هنر استانی خواهد شد.

 

محمدنژاد خاطرنشان کرد: در همین راستا در بهمن ماه سال گذشته نشست مفصلی با شورای شهر گرگان برگزار شد تا از توانمندی های هنرمندان استانی در امور شهری استفاده شود.

 

وی با بیان اینکه حوزه هنری در 6 بخش هنری فعالیت دارد، ابرازداشت: هنرهای نمایشی، موسیقی، آفرینش های هنری، آموزش و پژوهش، هنرهای تجسمی و هنرهای تصویری از فعالیت های حوزه هنری محسوب می شود.

 

رئیس حوزه هنری گلستان گفت: در سطح استان با یک هزار و 100 نفر از هنرمندان استانی در ارتباط هستیم.

 

وی همچنین از غبار روبی و عطرافشانی گلزار شهدای و نمایش خیابانی و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی در عصر فردا (23 فروردین) خبر داد.

 

پایان پیام/83

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد

روشندلی که با چشم دل مدیریت کانون فرهنگی هنری مسجد را انجام می دهد

اگرچه خداوند یوسف را از نعمت دیدن محروم کرده است اما دلی بینا و بزرگ دارد که با چشم دل مدیریت کانون فرهنگی هنری مسجد را انجام می دهد.

اخبار برگزیده شبستان