خبرگزاری شبستان

جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

الجمعة ١٣ شعبان ١٤٤٠

Friday, April 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : معرفی کتاب - زمان :   ۱۳۹۷/۱/۵ - ۱۲:۵۷ شناسه خبر : ۶۹۷۰۷۱

«امان نامه شب» کتاب شد
خبرگزاری شبستان: کتاب «امان نامه شب» اثر«علی اردلانی» را موسسه نشر«نگاه» چاپ کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان، در بخشی از این اثر می خوانیم :«یک روز با وانتی بزرگ و قراضه وارد بیابان شد، معلوم هم نبود که آن آهن‌پاره را چطور توانسته تا میان صحرا هدایت کند. مقصد اسماعیل را خرابیِ ابوقراضهاش مشخص کرد. ارض موعود همان‌جایی شد که لکنتهی پرسروصدای او از هجوم شنهای کویری آرام گرفت. یک تانکر بزرگِ آب را با چهارچرخ به ادامهی وانت وصل کرده بود. بر پشت وانت کوهی از کیسههای سیمان و الوارهای بزرگ و خرت‌وپرتهای عجیب‌غریب و کارتنهای رنگی به چشم می‎‎‎‎‎آمد. عقلش خوب کار می‎‎‎‎کرد، آب آورده بود تا زمانی که چاه را راه می‎‎‎‎‎اندازد از تشنگی نمیرد. کم کاری نیست که بخواهی در دل کویر به آب برسی، ماهها کار لازم است، عذاب و درد لازم است.

از رفتار و حرکاتش می‎‎‎‎‎شد تشخیص داد که روش چاه‌کندن را از بومیها یاد گرفته. در همان لحظهی ورود شروع کرد به وارسی اطراف، دستی به زمین کشید و چند بار با پاشنهی پا بر زمین کوبید، خاک آن‌جا سفتتر از جاهای دیگر بود. دورتادور آن منطقه را می‎‎‎‎‎رفت و می‎‎‎‎‎آمد. چند بار این کار را تکرار کرد. بوتههای خار را می‎‎‎‎‎کَند و ریشهها را تماشا می‎‎‎‎کرد. جای خوبی ماشینش خراب شده بود، هم زمین سفت بود و هم ریشهی خارها مرطوب. کلنگی از پشت ماشین بیرون کشید و نقطهای را مشخص کرد. میانهی کلنگ را در دست گرفت و زانو زد. دایرهای به مرکز زانوهاش با نوک کلنگ به دور خودش کشید. جای چاه که مشخص شد انگار که کمی خیالش راحت شده باشد، کلنگ را همان‌جا رها کرد و به‌سمت ماشین رفت. کیسهای نان در دست گرفت و شروع به خوردن کرد. اطراف را با کنجکاوی تماشا می‎‎‎‎کرد. ابتدا و منتهای چشمانش را کویر گرفته بود. خسته بود مثل همهی مسافرانی که مقصد معلومی ندارند، مثل زائرانی که بر قدرتی نادیدنی اعتماد می‎‎‎‎‎کنند تا اول راه و سپس مأمنی را به آنها نشان دهد. راهی طولانی پشت سر هر مسافر است و راهی طولانیتر پیش رویش که این دو هرگز یکی نیستند. سفر نه با راه آغاز می‎‎‎‎‎شود و نه در مقصد به پایان می‎‎‎‎‎رسد. راه، توهم سفر است و مقصد، جنونِ پایان...»

چاپ نخست کتاب «امان نامه شب» اثر«علی اردلانی» را موسسه نشر«نگاه» چاپ کرده است.

پایان پیام/476

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

«کورش یا ذوالقرنین قرآن و تورات»کتابی از«مولانا ابوالکلام آزاد»

چاپ نخست کتاب«کورش یا ذوالقرنین قرآن و تورات» اثر«مولانا ابوالکلام آزاد» با ترجمه«علی‌اصغر قهرمانی»،«مقبل مسلم زمانی» را انتشارات «نی»چاپ وروانه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران می کند.

اخبار برگزیده شبستان