خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷

الخميس ٤ ربيع الثاني ١٤٤٠

Thursday, December 13, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - بهداشت و درمان زمان :   ۱۳۹۶/۱۲/۲۶ - ۱۳:۳۳ شناسه خبر : ۶۹۶۳۱۴
اولین گزارش فعالیت‌های جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت منتشر شد:
۱۴۵ اردوی جهادی در شش ماهه اول سال ۹۶ برگزار شده است
خبرگزاری شبستان:اولین گزارش فعالیت‌های جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای نخستین بار توسط ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی دانشگاهیان این وزارت‌خانه منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان: دکتر محمد تاجفرد، دبیر ستاد مرکزی فعالیت های جهادی دانشگاهیان با اعلام این خبر گفت: در گزارش مذکور فعالیت‌های کانون‌های جهاد سلامت و گروه‌های جهادی وابسته به تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی و همچنین گروه‌های جهادی وابسته به بسیج جامعه پزشکی در ۶ ماهه اول سال جاری منتشر شده است.

وی با اعلام این مطلب گفت: در فصل اول این گزارش فعالیت ها و شناسنامه فعالان هر دانشگاه به صورت جداگانه با تصاویر مستند و آمار مربوطه منتشر شده است و در فصل دوم آمار فعالیت های جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت در ۶ ماهه اول سال جاری به صورت تجمیعی و کلی درج شده است.

دکتر تاج فرد با استناد به این گزارش تعداد کل کانون ها و گروه های جهادی شناسایی شده در دانشگاه های علوم پزشکی کشور را تا پایان شهریور ۱۳۹۶ یکصد و دوازده کانون و گروه و تعداد کانون های جهادی قبل از ابلاغ اساسنامه تشکیل کانون های جهادی سلامت را ۵ کانون و بعد از آن ۴۰ عدد برشمرد.

وی همچنین تعداد کل اردوهای جهادی برگزار شده در این مدت را ۱۴۵ اردو عنوان کرد که از این تعداد ۱۲۸ مورد درون استانی و ۱۷ مورد برون استانی برگزار شده است.

دبیر ستاد مرکزی فعالیت های جهادی دانشگاهیان آمار کل خدمت دهندگان در این اردوها را با استناد به این گزارش ۴۵۱۵ نفر و تعداد کل خدمت گیرندگان را ۶۲ هزار و ۵۶۷ نفر ذکر کرد و افزود: تعداد ۴۴ دستگاه کلینیک سیار دندانپزشکی که در مرداد ماه سال جاری به دانشگاه های علوم پزشکی کشور واگذار شده است در این اردوها مورد استفاده قرار گرفته و به ارائه خدمات دندانپزشکی در مناطق محروم پرداختند.

دکتر تاج فرد در پایان از تصمیم ستاد مرکزی فعالیت های جهادی دانشگاهیان مبنی بر انتشار دوره ای و منظم گزارش این فعالیت‌ها با هدف اطلاع رسانی از خدمات داوطلبانه سلامت و همچنین قدردانی از فعالان جهاد سلامت در آینده خبر داد و گفت: کتاب گزارش این فعالیتها برای رویت وزیربهداشت به ایشان و همچنین معاونان وزارت و روسای دانشگاه‌ها و معاونان ایشان ارائه شده است و در آینده نیز خواهد شد.
 

پایان پیام/55

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رییس ستاد توان افزایی و حمایت از سازمان های مردم نهاد شهر تهران :

توسعه اقتصاد شهری و نشاط اجتماعی از مصادیق حیات شبانه است

نظری با بیان اینکه احیای حیات شبانه در تهران نیازمند توافق بین بخشی است، گفت: ساماندهی کسب و کار، اقتصاد شهری و نشاط اجتماعی از مصادیق حیات شبانه است که با توافق مدیریت شهری، نیروی انتظامی و فرمانداری تهران قابل اجرا است.

اخبار برگزیده شبستان