خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷

الجمعة ١٦ جمادى الثانية ١٤٤٠

Friday, February 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - آموزش و پرورش زمان :   ۱۳۹۷/۱/۸ - ۱۰:۰۲ شناسه خبر : ۶۹۶۳۱۰
مسیب زاده در گفتگو با شبستان:
همه مدارس وزارت آموزش و پرورش قرآنی هستند/کیفیت ارایه آموزش های قرآنی اهمیت دارد
خبرگزاری شبستان:مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: سیاست آموزش و پرورش افزایش مدارس قرآنی نیست بلکه تمام مدارس ما قرآنی هستند.

 محمد رضا مسیب زاده، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان گفت: به طور کلی سیاست وزارت آموزش و پرورش افزایش مدارس قرآنی نیست.

 

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: همه مدارس وزارت آموزش و پرورش قرآنی هستند. نیاز نیست که بخش خاصی از مدارس قرآنی باشد. فعالیت های تکمیلی قرآنی باید توسط معلمین، دارالقرآن ها و کتاب های درسی صورت گیرد.

 

مسیب زاده بیان کرد: کیفیت ارایه آموزش های قرآنی اهمیت دارد. قرآن مجید بهترین هدایت گر است و باید در بهترین بستر صورت گیرد. اذعان دارم که کلیه فعالیت های ما با جایگاه و شأن قرآن فاصله دارد و باید بسیار تلاش کنیم و بهترین کیفیت و کمیت را برای آموزش ارایه دهیم.

 

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به برخی از منتقدان که نسبت به نحو ی آموزش قرآن و کتاب های درسی نقد دارند نیز گفت: سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی برای تالیف کتب زحمات زیادی کشیده است باید کارشناسان  راهکار و نقطه نظرات خود را ارایه دهند و تنها به نقد اکتفا نکنند.

 

مسیب زاده درباره ی راه اندازی مرکز آموزش عمومی قرآن بیان کرد:  مسئولیت آموزش عمومی قرآن برعهده وزارت آموزش و پرورش است. براساس طرح شورای توسعه فرهنگ قرآنی و سندجامع توسعه راهبردی قرآن، مسئولیت آموزش عمومی قرآن بر عهده آموزش و پرورش است. تبلیغ و ترویج قرآن بر عهده وزارت ارشاد و پژوهش و مطالعات برعهده وزارت علوم است.

 

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: مرکز آموزش عمومی قرآن  به صورت دبیرخانه است در صددیم با تایید مراجع ذی صلاح به مرکز تبدیل شود.

 

پایان پیام/260

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران :

ذخیره‌سازی ۴۵۰۰ هزار تن پرتقال به منظور تامین بازار شب عید

صادقی گفت: امسال حدود چهار هزارو ۵۰۰ تن پرتغال و سه هزارو ۵۰۰ تن سیب ذخیره سازی شده است که در موعد مقرر توزیع خواهد شد.

اخبار برگزیده شبستان