خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

الخميس ١٨ رمضان ١٤٤٠

Thursday, May 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۷:۱۲ شناسه خبر : ۶۹۵۹۵۵
حجت الاسلام فرحانی:
مجلس خبرگان ظرفیت و پتانسیل بالایی در تحقق منویات رهبری و حل مشکلات مردم دارد
خبرگزاری شبستان: نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه نتیجه سهل‌انگاری در حل مشکلات مردم، تنها ماندن رهبری است، گفت: مجلس خبرگان ظرفیت و پتانسیل بالایی در تحقق منویات رهبری و حل مشکلات مردم دارد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از ددبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، حجت السلام فرحانی، نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در نطق پیش از دستور در چهارمین اجلاسیه خبرگان رهبری به ریشه یابی مجموعه مشکلات موجود کشور پرداخت و گفت: وقتی که مشکلات مختلف موجود را شماره گذاری می کنیم، میبینیم که حضرت آقا در همه حوزه های مختلف در سه دهه اخیر، رویکرد و مطالبات راه گشایی را تبیین کرده اند. لکن در مجموعه سی سال با بی توجهی مجموعه اجرایی کشور مواجه شده ایم.
 

وی ادامه داد: دغدغه ها، هشدار ها و راهکارهای ایشان در باب ارتجاع فرهنگی، اشرافی گری، فساد مالی، اقتصاد مقاومتی، مبارزه با قاچاق، فضای مجازی و مقولاتی از این دست در جلسات متعدد با متولیان این امور مضبوط شده است اما با گذشت قریب به سی سال از جنگ تحمیلی و نگاه به وضعیت موجود، این سوال به ذهن می آید که علت بر زمین ماندن این مطالبات چیست؟

 

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به فرمایشات رهبری مصادیق این مطالبات را مطرح کرد و افزود: ایشان در اردیبهشت 72 فرمودند بعد از جنگ تلاش هایی که شده که وضعیت به حالت قبل از انقلاب برگردد. یعنی حرکت رو به عقب، یعنی قهر با مذهب و با بنیانهای بومی، یعنی دلبستگی و وابستگی بی قید و شرط به غرب ، یعنی بزرگ شمردن هر آنچه مربوط به بیگانه است و حقیر کردن هر آنچه مربوط به خودی است که باطنش تحقیر ملت ایران است. حالا بعد از 20 سال حضرت آقا مجددا در دیدار مردم تبریز ارتجاع انقلاب را تبیین می کنند و فرمودند ارتجاع یعنی بازگشت به عقب و چیز خطرناکی است یعنی بازگشت خوی اشرافی گری و فساد و تبعیض. ارتجاع وقتی اتّفاق می‌افتد، معنایش این است که همان آدمهای انقلابیِ سابق سرِ کارند امّا خط را عوض کرده‌اند، راه را عوض کرده‌اند؛ کأنّه انقلاب شده بود برای اینکه آنها بروند و ما بیاییم سرِ کار!

 

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان پس از اشاره به مصادیق دیگر این مطالبات در باب مبارزه با فساد و قاچاق، اقتصاد مقاومتی، فضای مجازی و .... بیان کرد: نهایتا وقتی هشدارهای 20 ساله آقا ملاحظه و بررسی شود، به نفوذ یک اتاق فکر در برنامه ریزی کلان کشور در تقابل با اندیشه انقلابی پی خواهیم برد. اتاق فکری با رویکرد ارتجاع از روحیه انقلابی به روحیه اشرافی گری، عدم جدیت در مبارزه با فساد، عدم توجه به بنیادهای داخلی در فرهنگ و اقتصاد و تلاش برای حذف آنها مشاهده می شود از این رو میبینیم که سال گذشته دبیر شورای عالی فضای مجازی و امسال فرمانده کل سپاه در اجلاسیه خبرگان تصریح کردند که اراده ای برای حل مشکلات مربوطه وجود ندارد.

 

وی افزود: ملاحظه کنید! وقتی بحث نقد معصوم و نقد رهبری و بی توجهی به مطالبات مذکور مطرح می شود؛ وقتی در باب حقوق شهروندی و فضای مجازی مطالبی در راستای همین ارتجاع و بازگشت رو به عقب مطرح شود. وقتی در بحث جبهه مقاومت ما شاهد مقاومت داخلی و مانع تراشی داخلی حتی در شورای امنیت باشیم و از طرفی دستگاه دیپلماسی کشور نتواند از این پیروزی خوب استفاده کند. وقتی اعتراضات و اغتشاشات اخیر با تدبیر حضرت آقا و هوشیاری مردم در 22 بهمن جمع می شود، میبینیم مسئله رفراندوم و سوار کردن اصحاب فتنه و همه آنهایی که از قطار انقلاب پیاده شدند را مطرح می کنند.

 

این عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: مجموعه این عملکرد این تحلیل را تایید می کند که اتاق فکری وجود دارد که در پی ارتجاع فرهنگی و اقتصادی و در تقابل با اندیشه امام و مطالبات مقام معظم رهبری است و نتیجه آن بر زمین ماندن مطالبات ایشان و سهل انگاری در حل مشکلات مردم است نتیجه آن تنها ماندن مقام معظم رهبری است. چرا باید کار به آن جا برسد که ایشان بخاطر عدم تحقق عدالت عذرخواهی کند.

 

حجت السلام  فرحانی به نقش مهم مجلس خبرگان در این راستا پرداخت و افزود: سوال بنده این است که این مجموعه فکری و انقلابی ارزشمند خبرگان چه کرده اند؟ در حالی که چندین بار مقام معظم رهبری به اهمیت نقش خبرگان در عرصه اشاره کرده اند. چرا مجلس خبرگان نمی تواند قطع نامه صادر کند؟ آیا وقت آن نرسیده است که با اصلاح فوری بعض آیین نامه ها و فرآیندها زمینه همراهی جدی و به هنگام خبرگان در این موارد را تعریف کنیم. مجلس خبرگان ظرفیت و پتانسیل بالایی در تحقق منویات رهبری و حل مشکلات مردم دارد که برای به فعلیت رساندن آن ، مسیر قانونی آن باید تعریف و تبیین شود. امیدوارم با حضور به وقت مجموعه علما و اعضای مجلس خبرگان، 40 سالگی انقلاب، سال تحقق مطالبات در زمینه عدالت، مبارزه با فساد و اشرافی گری باشد و این همان چیزی است که تسکین درد مردم خواهد بود.

پایان پیام/50

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

وزیر امور خارجه:

تسلیم تهدید نمی‌شویم/آمریکا بود که میز مذاکره را ترک کرد

ظریف تحریم‌های آمریکا را تروریسم اقتصادی علیه مردم برشمرد و گفت: ما تسلیم تهدید نمی‌شویم. ایران هرگز تحت فشار مذاکره نمی‌کند. شما نمی‌توانید ایرانی‌ها را تهدید کنید و سپس از آنها انتظار تعامل داشته باشید. راه درست برای این کار احترام است، نه تهدید.

اخبار برگزیده شبستان