خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸

الجمعة ١٦ ذو القعدة ١٤٤٠

Friday, July 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جهان اسلام - خاورمیانه زمان :   ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۴:۰۰ شناسه خبر : ۶۹۵۶۳۱

نخستین وزیر محجبه لبنان: اسلام منافاتی با حضور اجتماعی زنان ندارد
خبرگزاری شبستان:نخستین وزیر محجبه لبنان گفت تضادی بین اسلام و حضور اجتماعی زنان وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «الکوثر»،«عنایه عزالدین» وزیر مشاور در امور توسعه اداری لبنان که نخستین وزیر محجبه در تاریخ این کشور است ، تاکید کرد تضادی بین اسلام و حضور زن در جامعه وجود ندارد.
عزالدین که پزشک و عضو جنبش امل است ، افزود: اینکه ادعا می شود  اسلام مانع از حضور زن در جامعه می شود؛ چنین ادعا و سخنی با مفاهیم اسلامی و تجربیات اسلام در تناقض است، به طور مشخص زمان رسول الله(ص) که زنان در عرصه های گوناگون زندگی و جامعه در سال های ابتدایی اسلام و با حمایت مبارک خود رسول خدا حاضر بودند.
وی تصریح کرد:  همینطور نگاهی سریع و گذرا به برجسته ترین متفکرین معاصر در جهان اسلام، بر نقش زن در دین مبین اسلام تاکید دارد. همه ما از جایگاه والایی که امام خمینی(ره) از نظر تئوریک و عملی به زن داد، آگاه هستیم. این مساله تا حدی رسید که زن به قرآن تشبیه شد و ما از قدسیت جایگاه قرآن در اسلام خبر داریم. همچنین امام موسی صدر، همواره در اندیشه و عمل خود بر اهمیت نقش زن و مرکزیت او در پیشرفت جامعه و اصلاح آن تاکید داشت. به نظر من، تجربه زن در جمهوری اسلامی ایران، نشانه ای برای احترام اسلام به زن و جایگاه مهم و والای زنان در اسلام است.
عزاالدین درباره جایگاه زنانی ایرانی هم گفت : قطعا، وضعیت زن ایرانی نمونه ای پراهمیت برای روشن کردن جایگاه زن در اسلام است. به باور من این نمونه ایرانی نقض کننده نمونه ای است که تکفیری ها در زمینه های مختلف به ویژه در موضوع زن از خود برجای گذاشتند.
وزیر مشاور در امور توسعه اداری لبنان گفت : ما می دانیم که جنگ های نرم که در عصر ما به راه افتاده است، در مساله زن بسیار برجسته است. جمهوری اسلامی ایران توانسته است که تجربه ای عملی برای مقابله با جنگ نرم دشمنان را ارائه کند. زن در ایران، در جایگاه های عالی تصمیم گیری سیاسی قرار دارد. ما می بینیم که زنان وزیر می شوند یا مشاور ریاست جمهوری و رهبری هستند و نمایندگان زن در مجلس حضور دارند. این را از یاد نبریم که زن ایرانی، جایگاهی قدرتمند در اجتماع خود دارد. این خود، عاملی اصلی و ضروری برای پیشرفت و توسعه وضعیت زن در هر جامعه ای است.

پایان پیام/7
کلید ‫واژه‌ها:
|
|
|

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

تبعید امامان جماعت عربستانی در حکومت سلمان

مقامات ارشد در دولت عربستان سعودی به طور گسترده ای علیه مفتی های منتقد به سیاست های این رژیم اقدام می کنند.

اخبار برگزیده شبستان