خبرگزاری شبستان

جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷

الجمعة ١٦ جمادى الثانية ١٤٤٠

Friday, February 22, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۱۴:۰۳ شناسه خبر : ۶۹۴۵۸۶
صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه:
اگر مسئولی به قول خود عمل نکند منافق است/حضرت زهراء(س) تجلی عبودیت محض است
خبرگزاری شبستان: خطیب موقت نماز جمعه گفت: برحسب روایت منصب‌های حکومتی و کسانی که دقت در نصب و عزل نمی‌کنند علامتی از نفاق را دارا هستند، اگر مسئول به زیردست قولی بدهد و به آن عمل نکند، او یک منافق است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌ اول(سیاسی) نماز جمعه این هفته با تبریک میلاد حضرت زهرا(س) اظهار داشت: حضرت فاطمه(س) الگو و اسوه همسرداری و تربیت اولاد، قهرمان میدان نیایش و عبادت و پهلوان میدان صبر و بزرگ انسان کار و تلاش برای گرم کردن زندگی، بزرگ پرچمدار جنگ نرم بودند.

وی ادامه داد: تقوا زمینه جلب رضای خدا و جذب عنایت و رحمت حق تعالی است، در این میان بی‌تقوایی و خدا فراموشی، دنیا و آخرت انسان را تاریک می‌کند و برای انسان مشکل‌ساز است، بنابراین هرکسی خدا را از یاد ببرد خدا زندگی او را در تنگنا قرار می‌دهد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: پول برای انسان آسایش به همراه ندارد، انسان بی‌خدا همواره در تنگناهای زندگی سرگردان است اما بدانید که تقوا مشکلات را حل می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی با تقسیم تقوا به سه بخش یادآور شد: تقوا می‌تواند در رشد فردی، انسجام خانوادگی و هم پیشرفت اجتماعی انسان تاثیر داشته باشد، در روایت آمده است«اگر کسی در این سه زمینه اهل مراقبه نبود، حتی اگر نماز و روزه‌هایش را هم به جا بیاورد، منافق است».

وی افزود: برای نمونه اگر فردی که زبانش به دروغ آشنا باشد منافق است و کسی که امانت‌های اجتماعی،سیاسی و فردی به او سپرده می‌شود و به پست خود در قالب رییس و مسئول و مدیر خیانت می‌کند یا افراد خائن یا دوست و آشنا را بدون در نظر گرفتن توانایی‌ها در سمت‌ها می‌گمارد یک منافق است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: کسی که به امانت خیانت می‌کند و در راس آن‌ها پست‌های کشورداری و سیاسی اینگونه است منافق به شمار می‌رود، سفارش ذات احدیت این است که امانت را به اهلش بدهید، همه مکلف هستند؛ هر کسی سر و مالی به امانت دارند باید امین باشند زیرا خداوند خائن را دوست ندارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی ابراز داشت: برحسب روایت منصب‌های حکومتی و کسانی که دقت در نصب و عزل نمی‌کنند علامتی از نفاق را دارا هستند، اگر پدر به فرزند و مسئول به زیردست قولی بدهد و عمل نشود، او یک منافق است.

 

حضرت زهراء(س) بعد از رسول الله، یک امت بود

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه خطبه دوم( دینی ) با بیان اینکه حضرت زهرا(س) انسان کامل و اسم اعظم است، خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه(س) در اصل الگوی همه انسان‌هایی است که عطش آدم شدن دارند و ایشان معلم خداست و صاحب مصحف می‌باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی اضافه کرد: این بانوی دو عالم همه اخبار غیب را می‌داند که این لطف را هم خدا به ایشان ارائه کرده است، به همین منظور می‌توان گفت ایشان بعد از رسول الله، یک امت است.

وی اظهار کرد: ماموریت حضرت صدیقه طاهره(س)، تجلی عبودیت محض است؛ ایشان بانوی آزاده‌ای است که تمام وجودش ذوب در ذات احدیت است، بنابراین در برای بانوان حضرت صدیقه طاهره(س) الگوی خاص است و به بانوان درس همسری، خانه داری، اقتصاد مقاومتی می‌دهد. حضرت زهرا(س) کوثر است و چمشه انقلاب ایشان پایان ندارد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان این‌که همه انسان‌های موحد فرزندان فاطمه زهرا(س) هستند، تصریح کرد: ایشان الگوی همه انسان‌هایی است که به ارزش انسانی می‌اندیشند و عطش انسان شدن دارند، این بانوی دو عالم مصائب فرزندان خود را تا قیامت دیدند و با خبر بودند اما هم مصائب خود را پذیرفتند هم محنت‌هایی که مبادیان ایشان و فرزندان معصومشان در انقلاب‌های خونین تحمل کردند می‌دانستند و با علم به این‌ها وارد عرصه شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی افزود: حجاب فاطمه، عفت فاطمه، نامحرم گریزی فاطمه چنان ابهتی دارد که وقتی حضرت فاطمه را می‌دیدند مساله جنسیت زنانگی به ذهن کسی نمی‌آمد، گویا جمال نبوت و عظمت رسالت را در قیافه حصرت زهرا(س) تماشا می کردند، در واقع شدت مقابله با کافرین در وجود ایشان موج میزد.

 

بانوان ما امروز بین دو جریان تاریخی شرقی و غربی قرار گرفتند

وی تاکید کرد: امروز زنان ایرانی در میان دو جریان تاریخی شرقی و غربی از زنان قرار دارند، در اصل در جریان غالبا شرقی زن موجودی در حاشیه و بی‌تاثیر در ساختن تاریخ است و به تعبیر غربی‌ها زن یک عنصر بازیچه، عروسک هوس بازان و بوالهوسان و سبد رواج کالای سرمایه داران زالو صفت و یک موجودی که ماموریتش این است که وضعیت خاص زنانگیش بر انسانیت که گوهر اوست غلبه کند و جنس مرد را در هوسش هیجانی کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: بین این دو خدای متعال حضرت خدیجه(س)، حضرت زهرا(س)، حضرت زینب(س) و سایر زنان که دنیا به وجود آن‌ها افتخار می‌کند را برای ما قرار داد. ما در معرکه‌های جهاد شهدای زیادی از زنان داریم که دامن‌شان فقیه‌پرور،شهید پرور، دانشمندپرور هستند. یک بانوی اصفهانی هم در بعد فقاهتی و هم در بعد عرفانی جزء سرآمدان زمان ما بود. این هنر انقلاب است.

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی یادآور شد: مادر جلوه ربوبیت است، مادر جلوه صفات جمال خدا است. مادر بالاترین جایگاه و مقام را دارد. انسان هر قدر مقام پیدا کند به مادر که می رسد. ما بر بانوان کشورمان مباهات می‌کنیم.

 

امروز زنان غربی جایگاهی از هویت انسانی ندارند

وی خاطرنشان کرد: زنان دنیای شرق را فریب دادند که زنان غربی آزاد هستند اما امروز از زبان مسئولان دسته اول غربی می شنویم که به دلیل خشونت‌های جنسی و غیرجنسی مردان در غرب، زن غربی جایگاهی از هویت انسانی برای خود احراز نکرده است و احساس حقارت دارد، خشونت در خانواده‌های غربی و در میان مسئولان آنها رواج دارد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران بینا داشت: هفته‌ها قبل نخست وزیر انگلیس وزیری را به کابینه معرفی کرد به عنوان وزیر تنهایی، از ۵۴ میلیون جمعیت انگلستان ۹ میلیون نفرد از افراد تنها هستند، ازدواج در این کشورها کمرنگ شده و ازدواج با حیوانات باب شده است، اگر رشد جمعیت با این روند در غرب پیش برود بساط بشریت برچیده می شود. رشد جمعیت در دنیای غرب منفی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی در پایان گفت: امروز باید مساله ازدواج را جدی گرفت و موانع آن را رفع کنیم، خانواده ایرانی با جمعیت انبوه قشونی برای اسلام و امام زمان(عج) تدارک ببیند.

پایان پیام/523

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس:

اگر پاکستان تروریست ها را به ایران تحویل ندهد ضرر خواهد کرد

منصوری آرانی گفت: پاکستان باید با ایران در زمینه دستگیری تروریست های حادثه خاش همکاری داشته باشد در غیر اینصورت این کشور ضررهای فراوانی را تجربه خواهد کرد.

اخبار برگزیده شبستان