خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷

الخميس ٤ ربيع الثاني ١٤٤٠

Thursday, December 13, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اندیشه - علوم انسانی زمان :   ۱۳۹۶/۱۲/۱ - ۰۹:۴۹ شناسه خبر : ۶۹۰۸۷۳

اولین دوره آموزشی ـ استخدامی تربیت مدرس و پژوهشگر برگزار می‌شود
خبرگزاری شبستان: اولین دوره آموزشی ـ استخدامی تربیت مدرس و پژوهشگر نظام اندیشه دینی با محوریت آثار و اندیشه های شهید مطهری و توسط مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی، برگزار می شود.

به گزارش گروه اندیشه خبرگزاری شبستان به نقل از طلیعه: اولین دوره آموزشی ـ استخدامی تربیت مدرس و پژوهشگر نظام اندیشه دینی با محوریت آثار و اندیشه های استاد شهید مطهری و توسط مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی، برگزار می شود.

 

مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی زیر مجموعه دانشگاه جامع امام حسین (ع) بوده و به تولید محتوا، کادر سازی و برگزاری دوره های متعدد آموزشی در حوزه تربیت اسلامی و به خصوص آثار و اندیشه های شهید مطهری می پردازد.


این مرکز در نظر دارد برای اولین بار، در ضمن یکی از دوره های آموزشی خود، تعدادی مدرس برای سایر دوره ها و نیز پژوهشگر، کارشناس و کادر اجرایی برای استخدام در مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی جذب کند.


محتوای دوره:


مرحله اول از سطح یک از مجموعه بینش مطهر (کتبِ بینش مطهر، آزادی انسان، آزادی بندگی، خدا در زندگی انسان) است و سیر مطالعاتی شهید مطهری دارای ۴ سطح هست که پذیرفته شدگان در این مرحله می توانند در سایر مراحل نیز شرکت نمایند.

زمان برگزاری:

دوره آموزشی- استخدامی تربیت مدرس و پژوهشگر از ۲۰ فروردین  به مدت ۱۲ هفته؛ به ازای هفته ای یک جلسه، و به همراه مباحثه برگزار می شود و در صورت تمایل مخاطبین و رسیدن به حد نصاب، دوره به صورت فشرده تر نیز قابل برگزاری است.

محل برگزاری دوره:

این دوره ها به صورت همزمان در ۴ استان تهران، قم، مشهد و اصفهان برگزار می شود.

مخاطب دوره:

این دوره تنها ویژه اقایان با مدرک حداقل کارشناسی ارشد یا سطح ۲ حوزه های علمیه است.

گواهی دوره:

به افرادی که در این دوره نمره قبولی را کسب نمایند، گواهی معتبر از مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی دانشگاه امام حسین (ع) و همچنین مجموعه بینش مطهر اعطا می شود.

مهلت و هزینه ثبت نام:

مهلت ثبت نام در این دوره تا ۲۷ اسفند است و هزینه این دوره مانند سایر دوره های مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی به ازای هر جلسه ۸۰۰۰ تومان بوده و مبلغی بابت گزینش یا استخدام از اندیشه جویان دریافت نمی شود.
مبلغ کل دوره به ازای ۱۱ جلسه آموزشی ۸۸۰۰۰ تومان است.

به کارگیری و استخدام:

این دوره نیز مانند سایر دوره های مرکز  صرف حضور در جلسات، و یا کسب نمره قبولی و دریافت گواهی به منزله استخدام نخواهد بود و این مرکز تعهدی در قبال استخدام افراد شرکت کننده در دوره را نخواهد داشت گرچه بنا بر استخدام افراد با شرایط زیر را دارد.

 

به کارگیری و استخدام در دو بخش انجام می پذیرد:

 
۱. استخدام رسمی به عنوان پژوهشگر، کارشناس و کادر دوره در مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی(تهران):
از آنجا که این مرکز زیر مجموعه دانشگاه امام حسین (ع)، استخدام و جذب در این مرکز، رسمی ۳۰ ساله خواهد بود و البته محدودیت ها و گزینش های ویژه نیز خواهد داشت و روند استخدام به این صورت خواهد بود:
الف) گذراندن دوره آموزشی و کسب نمره لازم
ب) احراز شرایط مدرسی اندیشه های شهید مطهری
ج) مصاحبه و گزینش اولیه
د) به کارگیری آزمایشی (قراردادی با حقوق ماهیانه) در مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی، ۶ ماهه تا ۱ ساله
ه) انجام مراحل گزینش نهایی، جهت جذب رسمی ۳۰ ساله در دانشگاه امام حسین (ع)
۲. مدرس اندیشه ها و آثار شهید مطهری ره: در این مدل افراد برتر که توان تدریس داشته باشند علاوه بر گواهی دوره، گواهی مدرسی نیز دریافت کرده و در دوره های بعدی به عنوان مدرس حق التدریسی به کار گرفته خواهند شد.


لازمه جذب به عنوان مدرس، توان تدریس و استمرار مطالعه اندیشه ها و آثار شهید مطهریاست  از این رو جذب افراد به عنوان مدرس حق التدریسی پیچیدگی های بخش اول را ندارد لکن افراد معرفی شده و برتر باید در مصاحبه تخصصی نیز شرکت نمایند.

علاقه مندان می توانند برای اطلاع بیشتر به اینجا مراجعه کنند.

پایان پیام/248

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی:

عجایبی که علوم انسانی به آنها مبتلا است/به سیطره ترجمه دچار شده ایم

لکزایی با بیان اینکه در علوم انسانی شاهد سیطره آثار ترجمه ای هستیم، تاکید کرد: از همان ابتدا نقش علوم انسانی در مدارس ما کوچک دیده می شود؛ اساساً از عجایب روزگار است که افرادی که تخصصی در علوم انسانی ندارند برای آن تصمیم می گیرند.

اخبار برگزیده شبستان