خبرگزاری شبستان

جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

الجمعة ١٧ ذو الحجّة ١٤٤١

Friday, August 7, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اصفهان - زمان :   ۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۱۰:۰۹ شناسه خبر : ۶۸۹۸۹۷

تغییر نگاه امنیتی در دولت از باید و نباید به پشتیبانی و حمایت
خبرگزاری شبستان:معاون استاندار اصفهان گفت: با شکل گیری امنیت مردم محور و مردم پایه در دولت تدبیر و امید نگاه امنیتی از باید و نباید به سمت پشتیبانی و حمایت تغییر کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، حمیدرضا مومنیان معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان در نشست کمیسیون دانشجویی که با حضور رؤسا  و نمایندگان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان کاشان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، گفت: تناقض سنگینی در نگاه به دانشگاه حاکم است از یک سو دانشگاهیان، نخبگان جامعه خطاب می شوند و از سوی دیگر دانشجو احساس می کند تحت فشار است، و این احساس بد است؛ هرچند که ما قائل به این هستیم که دانشجو به آن شدت که تصور می کند تحت فشار نیست و فرصت لازم را در دانشگاه برای عرض اندام دارد.

مومنیان، استقرار قانون در کشور را به عنوان دستاورد بزرگ انقلاب و نظام خواند و تصریح کرد: قانون تفاوتی بین دانشگاه های کشور از جمله دانشگاه کاشان و تهران در زمینه برنامه های فرهنگی و هنری از قبیل موسیقی قائل نیست.

وی بر لزوم حفظ شان دانشجویان تاکید کرد و گفت: مسئولان باید حریم دانشجو را محترم بشمارند و مجال ابراز وجود را به دانشجو بدهند و فرایند تغییر در دانشگاه را بپذیرند.

معاون استاندار با انتقاد از انعکاس ضعیف اخبار دولت در رسانه ملی گفت: تبعیض تنها در حوزه حقوق نجومی نیست، در استفاده از رسانه ها و بیان و اطلاع رسانی صحیح هم تبعیض رخ می دهد و مردم به خوبی قضاوت می کنند و امروز مردم استفاده از فضای مجازی را به سایر رسانه های جمعی ترجیح می دهند.

مومنیان بر آموزش و آگاه سازی در حوزه فضای مجازی تاکید کرد و گفت: حوزه فضای مجازی علیرغم برخی مزایا و محاسن، بخش عمده ای از آن هم تاریک و مبهم و غبارآلود است و شناخت و آگاهی بخشی بویزه برای دانش آموزان و آینده سازان جامعه در این امر بسیار مهم و حیاتی است.

فرماندار کاشانبر اشاره کرد و گفت: با شکل گیری امنیت مردم محور و مردم پایه در دولت تدبیر و امید نگاه امنیتی از باید و نباید به سمت پشتیبانی و حمایت تغییر کرده است.

مومنیان از تشکیل شورای پژوهش شهرستان خبر داد و افزود: با شکل گیری این شورا  بستر ارتباط و تعامل بین دانشگاه ها و مراکز اجرایی فراهم می شود و تقویت این شورا سبب تهیه طرح های اجتماعی و پژوهش های مرتبط خواهد شد.

پایان پیام/513

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می‌دهد؛

خبرنگاران مسجدی سفیران فرهنگ و هنر اسلامی

خبرنگاران مساجد، سفیران اطلاع رسانی و داعیه داران انتقال فرهنگ و هنری اسلامی به جامعه هستند که باید جایگاه و نقش آن ها پر رنگ شود.

اخبار برگزیده شبستان