خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

السبت ١٩ صفر ١٤٤١

Saturday, October 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کهگیلویه و بویر احمد - زمان :   ۱۳۹۶/۱۱/۱۹ - ۱۶:۱۰ شناسه خبر : ۶۸۸۵۵۹

کتاب جهت را به مردم نشان می دهد/اهداف برگزاری نمایشگاه های کتاب باید مقدس باشد
خبرگزاری شبستان: نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در برگزاری نمایشگاه ها باید هدف گذاری مشخصی وجود داشته باشد، گفت: با توجه به اینکه کتاب به مردم جهت را نشان می دهد، باید اهداف برگزاری نمایشگاه مقدس باشد.

آیت الله ملک حسینی، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد نقش و جایگاه کتاب را متعالی دانست و به خبرنگار خبرگزاری شبستان در یاسوج، گفت: کتاب حلقه وصل بین انسان های امروز و آیندگان است که باعث می شود، عقل هر انسان با عقل انسان های مولف و متفکر پیوند بخورد.

 

وی با اشاره به اینکه مطالعه یک کتاب تحول در انسان ایجاد می کند، اظهار داشت: مطالعه کتاب انسان را تکرار پذیر می کند و هریک از این مفاهیم، قابل تحلیل و پذیرش است.

 

آیت الله ملک حسینی ضمن تاکید بر اینکه کتاب هویت یک ملت را در طول تاریخ نشان می دهد، اضافه کرد: این کتاب ها نه به معنای کاغذهایی صرف، بلکه نوشته هایی هستند که قابل مشاهده بوده و معارفی را به مخاطب منتقل می کنند.

 

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری مفهوم امروزی کتاب را مجموعه ای از اوراق و پیام ها دانست که در کاغدی به نام کتاب ارائه می شود و یادآور شد: گاهی اوقات خاطرات عمر یک انسان در قالب اوراقی به انسان های دیگر منتقل می شود.

 

وی با اشاره اینکه در جامعه امروزی مردم مطالعه داشته و خواندن مطالب توسط مردم کاهش پبدا نکرده، اذعان کرد: مردم با توجه به مشکلات و درگیری های ذهنی، فقط به خواندن نوشته های کوتاه اکتفا می کنند.

 

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد از دو مشکل در مطالعه که تا حدودی مورد قبول خوانندگان واقع شده شده سخن به میان آورد و ابراز داشت: با توجه به اینکه برخی به خواندن نوشته های کوتاه عادت دارند، این موضوع آنها را از خواندن مطالب و نوشته های عمیق بازمی دارد.

 

آیت الله ملک حسینی به دومین مشکل مطالعه در جامعه امروزی اشاره و با بیان اینکه در قدیم الایام بهترین تفکر از یک انسان متفکر در مجموعه ای جمع آوری و نظارت های لازم برآن صورت می گرفت تا به دست آیندگان برسد، خاطرنشان کرد: متاسفانه در جامعه امروزی همه قلم به دست، می نویسند تا مردم مطالعه کنند و این موضوع برای جامعه ما خطرناک به نظر می رسد.

 

وی ضمن تاکید بر اینکه انسان باید شریک تفکرات مفید دیگران بوده تا راه رشد و تعالی خود را پیدا کند، تصریح کرد: مطالعه باید برای انسان مفید باشد، ضمن اینکه انسان باید مطلبی را بخواند که برای روح و هویت خود و جامعه مفید باشد.

 

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نکته که کتاب خوب باید بشر را از سراشیبی و ورود هر سخن نابجا و ناشایست مهار کند، گفت: مطالعه یک کتاب مفید می تواند تعالی فرهنگی را در حیات، جان و جهان انسان وارد کند.

 

وی کتاب ها را قله های فکر بشر دانست و اضافه کرد: مگر می شود حرف های مبتذل و مرتذل و پیش پا افتاده را در قله دید؟!.

 

آیت الله ملک حسینی با اشاره به اینکه در برگزاری نمایشگاه ها باید هدف گذاری مشخصی وجود داشته باشد، عنوان کرد: با توجه به اینکه کتاب به مردم جهت را نشان می دهد، باید اهداف برگزاری نمایشگاه مقدس باشد.

 

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری به مهم بودن هدف برگزاری نمایشگاه اشاره و خاطرنشان کرد: هدف نباید فقط معرفی کتاب ها و برگزاری کنفرانس ها باشد، بلکه برنامه ها باید در راستای اهداف مشخصی تبیین شوند؛ ضمن اینکه ناهمگونی بین برنامه ها و شکل برگزاری و هدف ها، تا حدودی برگزارکنندگان را در رساندن به اهداف عقیم می کند.

 

وی یادآور شد: اگر نمایشگاه کتاب روح دینی و توحیدی داشته باشد، مدت زمان برگزاری آن در هر منطقه ای که باشد، ایام الله بوده و باید گرامی داشته شود.

 

آیت الله ملک حسینی متمرکز شدن نمایشگاه کتاب در یک منطقه خاص را مفید ندانست و اضافه کرد: نباید نمایشگاه را در یک فضا متمرکز کرد، بلکه مناطق دیگر شهر و استان را باید به نقطه های فرهنگی تبدیل کرد .

 

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد از فعالیت نمایشگاه کتاب در فضای مجازی سخن به میان آورد و ادامه داد: فعالیت در این فضا باعث می شود کسانی که نمی توانند به صورت حضوری در نمایشگاه حضور داشته باشند از طریق فضای مجازی، لحظه به لحظه با نمایشگاه در ارتباط باشند.

 

وی ضمن تاکید بر اینکه باید تلاش کرد اهداف اقتصادی مدنظر ناشران و برگزار کنندگان قرار نگیرد، گفت: باید هزینه های ناشران نیز کاهش پیدا کند تا بازدهی و رغبت بیشتری برای حضور در نمایشگاه داشته باشند.

پایان پیام/82

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

امام جمعه موقت یاسوج مطرح کرد:

دستگیری «روح الله زم» نتیجه طراحی هوشمندانه عملیات اطلاعات سپاه/ضرورت شناسایی و محاکمه عاملان داخلی سایت آمد نیوز

حکمتی نیک گفت: مهم‌تر از دستگیری فردی رذل و حقیر (روح الله زم) که به خودی خود ارزش چندانی ندارد، کار اطلاعاتی نوین و تمیز فرزندان انقلاب در سازمان اطلاعات سپاه را نشان می دهد که با طراحی هوشمندانه این عملیات را انجام دادند.

اخبار برگزیده شبستان