خبرگزاری شبستان

شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

السبت ١٨ ذو الحجّة ١٤٤١

Saturday, August 8, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قرآن و معارف - حوزه های علمیه زمان :   ۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۰:۰۲ شناسه خبر : ۶۸۲۴۸۲
آیت الله رشاد:
عمل صالح سودمندترین تجارت‌هاست
خبرگزاری شبستان: رییس شورای حوزه علمیه استان تهران با بیان اینکه عمل صالح نافع‌ترین تجارت‌ها است، گفت: شرافت انسان باتقوا نه تنها در دنیا بلکه در آخرت بیش از سایرین است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، آیت الله علی اکبر رشاد، رییس شورای حوزه علمیه استان تهران در جلسه درس خارج فقه حوزه علمیه امام رضا(ع) گفت: عمل صالح نافع‌ترین تجارت‌هاست. آثار عمل صالح بیش از آنکه در دنیا آشکار شود در قیامت ظهور و بروز می‌یابد. شرافت انسان باتقوا نه تنها در دنیا بلکه در آخرت بیش از سایرین است.

رییس شورای حوزه علمیه استان تهران با اشاره به اینکه تاثیر تقوا در عالم برزخ و قیامت آشکار می‌شود، ابراز کرد: تقوا به انسان منزلت عطا می‌کند.

آیت الله رشاد با تاکید براینکه حسن خلق از شاخصه‌های انسان‌های باتقوا است، اظهار داشت: حسن خلق نه تنها در عالم دنیا بلکه در عالم آخرت نیز انسان‌ها را از دشواری‌ها نجات می‌دهد. انسان خوش اخلاق تنها نمی‌ماند که احساس تنهایی کند. سوء خلق قرین انسان در عالم برزخ و قیامت می‌شود.

تولیت حوزه علمیه امام رضا(ع) با اشاره به اینکه بخشی از نتیجه عمل صالح در همین دنیا و بخش عظیم آن در جهان آخرت آشکار می‌شود، گفت: مهمترین آثار عمل صالح در قیامت آشکار می‌شود. انسان مومن در این دنیا به این می‌اندیشد که چه کسب و تجارتی را انجام دهد که سودمند باشد به این نتیجه می‌رسد که هر تجارتی به عمل صالح نمی‌رسد، عمل صالح سرمایه‌ای است که انسان عامل و صالح از آن بهره می‌برد.

این مفسر قرآن کریم در تبیین این مهم که فطرت انسان تمایل به انجام عمل صالح دارد، گفت: حتی برخی کفار که عمل صالح انجام می‌دهند در همین دنیا مورد تکریم مردم قرار می‌گیرند. کسی که در این دنیا عمل صالح انجام می‌دهد از فوائد و قواعد اعمال صالح خودش در قیامت چند برابر بهره می‌برد.

پایان پیام/487
کلید ‫واژه‌ها:
|
|
|

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

معاونت امور روحانیون و حوزه های علمیه آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)

غدیرخم مقدمه حکومت حضرت مهدی(عج) است/ عدم توجه به پیام غدیر به واقعه عاشورا ختم شد

حجت الاسلام تقدیری گفت: وجود غدیر مقدمه حکومت امام زمان (عج) است که در آینده ظهور ایشان رخ می دهد. وجود غدیر مقدمه حکومت امام زمان است؛ بنابراین با تعیین امام و سرپرست باید زیر سایه هدایت ایشان برویم. نبود آن عامل وقوع عاشورا است.

اخبار برگزیده شبستان