خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸

الثلاثاء ٢١ شوّال ١٤٤٠

Tuesday, June 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - آموزش و پرورش زمان :   ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۰۹:۳۳ شناسه خبر : ۶۷۹۵۹۵
معاون وزیر آموزش و پرورش طرح ها سواد آموزی را تشریح کرد:
سوادآموزی بیش از ۸۶ هزار زندانی
خبرگزاری شبستان:رییس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: از سال ۹۰ تا ۹۶ بیش از ۸۶ هزار زندانی بی‌سواد تحت پوشش سوادآموزی قرار گرفته‌اند.

علی باقرزاده در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری شبستان درباره اجرای طرح های سوادآموزی گفت: یکی از طرح های ما سوادآموزی والدین دانش آموزان با هدف به صفر رساندن بی سوادی در میان اولیای آنان از طریق تقویت نقش و مسئولیت مدیر مدرسه، استفاده از ظرفیت امکانات مدرسه و بهره گیری مطلوب از نقش دانش آموزان در شناسایی، جذب و آموزش اولیا تدوین شده و در حال اجرا است.

 

وی افزود: طی طرح مذکور از سال 94 تا 96 در مجموع 262 هزار و 370 والدین سوادآموز شده اند.

 

باقرزاده با اشاره به سوادآموزی عشایر نیز گفت: طرح سوادآموزی عشایر با هدف ارتقای شاخص باسوادی و بالا بردن سطح آگاهی جامعه عشایری کشور با هماهنگی معاونت امور خانواده ریاست جمهوری نیز در حال اجرا است.

 

وی افزود: تعداد 3500 نفر از زنان و دختران عشایری و 1500 نفر از زنان و دختران روستایی که در مجموع 5 هزار نفر هستند تحت پوشش دوره سوادآموزی قرار گرفته اند. سوادآموزی آنان توسط هزار نفر از آموزش دهندگان باسواد جامعه عشایری و روستایی شکل گرفت.

 

رییس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به مراکز یادگیری محلی گفت: این مراکز علاوه بر آموزش پایه سواد مهارت های زندگی، اجتماعی، حقوق شهروندی و شغلی و حرفه ای را به افراد سوادآموز ارایه می دهد که تعداد 217 مرکز یادگیری محلی وجود دارد که به ارایه خدمات مشغول است.

 

وی با بیان اینکه به منظور ترویج فرهنگ و عادت به مطالعه و یادگیری مادام العمر طرح حلقه های کتاب و کتابخوانی را اجرا می کنیم، گفت: این طرح با تشکیل 3 هزار و 633 حلقه کتابخوانی بیش از 36 هزار و 796 نفر از مخاطبان کم سواد را تحت پوشش قرار داده است.

 

وی افزود: همچنین در تلاشیم تا فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را در بین خانواده ها نیز ترویج دهیم و این طرح بین 132 هزار و 25 نفر از سوادآموزان به اجرا درآمده است.

 

رییس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به تحت پوشش قرار دادن سوادآموزان اتباع خارجی گفت: طرح سوادآموزی اتباع خارجی به منظور ارتقای شاخص باسوادی و آموزش سواد به مهاجران مقیم ایران برای تقویت و ترویج فرهنگ اسلامی و توانمندسازی مهاجران خارجی با اولویت اتباع کشور افغانستان در جهت بهبود زندگی فردی و اجتماعی شکل گرفته است.

 

باقر زاده خاطر نشان کرد: سازمان نهضت سوادآموزی تاکنون بیش از 78 هزار و 472 نفر از اتباع بی سواد را تحت پوشش خود قرار داده است.

 

وی بیان کرد: همچنین این سازمان علاوه بر فعالیت های سالانه معمول با همکاری نهادهای بین المللی همانند کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد، شورای مهاجرین کشور نروژ و با همکاری اداره کل اتباع وزارت کشور با انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک نسبت به شناسایی و جذب 22 هزار و 784 نفر از اتباع و مهاجرین اقدام کرده است.

 

باقرزاده به سوادآموزی زندانیان در زندان نیز اشاره کرد و گفت: این طرح با هدف آموزش سواد پایه و مهارت های اساسی زندگی به زندانیان بی سواد و کم سواد گروه سنی 10 تا 60 سال ارایه می شود و تعداد 86 هزار نفر از سال 90 تا 96 در زندان با سواد شده اند.

 

به گفته ی رییس سازمان نهضت سواد آموزی، در سال 96 تعداد 8 هزار و 197 بی سواد را در زندان ها تحت پوشش قرار دادیم.

 

وی در ادامه به اجرای طرح سوادآموزی نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: این طرح با شناسایی و آموزش سربازان بی سواد در مراکز نظامی و پادگان ها با مشارکت نیروهای مسلح کشور در حال اجراست که تاکنون 2 هزار و 911 سرباز بی سواد و کم سواد شناسایی و آموزش داده شده اند.

 

 

 

پایان پیام/260

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد/

قصه بی پایان دستفروشی/ مصوبه شورا برای ساماندهی مشاغل سیار

اجرایی شدن طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون در تهران، وضعیت معیشت دستفروشان نیز بهبود خواهد یافت و موضوع سد معبر منتفی می شود؛ اما آنچه که مشخص نیست ساز و کار اجرای طرح ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون در شهر تهران و زمان اجرایی شدن این طرح می باشد.

اخبار برگزیده شبستان