خبرگزاری شبستان

جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

الجمعة ١٨ صفر ١٤٤١

Friday, October 18, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۶/۱۰/۵ - ۱۳:۴۱ شناسه خبر : ۶۷۸۷۶۴

اداره گران تهران پایان یابد/فروش ۵۴ هزار میلیارد تومان از دارایی‌های تهران
خبرگزاری شبستان: عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تهران گران اداره می‌شود، افزود: ۵۴ هزار میلیارد تومان از دارایی‌های سرمایه‌ای شهر تهران طی ۱۲ سال گذشته به فروش رسیده است.

به گزارش خبرنگار شبستان، مجید فراهانی در سی و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به حضور شهردار و ادای سوگند در صحن شورا اظهار داشت: بیش از 100 روز پیش در تریبون شورا اعلام کردم شهردار محترم تهران به عنوان عضو شورا و نماینده مردم تهران مطالبه به حق آنها را به شما متذکر می شوم.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به خواسته شهروندان مبنی بر تغییر در شهرداری اظهار داشت: از شما مطالبه و بر حسن اجرای آن نظارت می کنم و این تغییرات شهرداری به تغییر نگرش و سیاست ها در اداره شهر و مدیران مجری سیاست ها وابسته است.

 

وی با بیان اینکه مردم خواهان شایسته سالاری، توجه و بکارگیری بانوان، جوانان و اقلیت ها در اداره امور هستند، افزود: توجه به این مطالبه گام نخست تغییر است و باید به این انتظار مردم پاسخ مناسبی داده شود.

 

فراهانی ادامه داد: امروز نیز تکرار کردم و به عنوان رییس کمیته بودجه و نظارت شورا از مطالبه آنچه که باید برای تغییر در حوزه نظام مدیریتی شهر مورد توجه باشد، می گویم و این مطالبات را با یاری همکارانم در کمیسیون برنامه و بودجه پیگیری می کنم.

 

وی با بیان اینکه تحول در نظام مدیریت شهر به تحول در نظام تدوین، اجرا و نظارت بر بودجه نیاز دارد، خاطرنشان کرد: تداوم روند 12 ساله گذشته در حوزه نظام مدیریت شهری اشتباهی نابخشودنی است و باید به چرخه ناسالم اداره گران شهر پایان بدهیم.

 

وی با بیان اینکه سرمایه های شهروندان تهرانی برای خوشامد پیمانکاران و مدیران نباید بر باد داده شود، اظهار داشت: باید این دور باطل را متوقف کنیم و مطمئن باشید اگر در شهرداری اراده ای برای توقف این روند نباشد شورا بودجه غیرقابل توجیه‌گرایانه را تصویب نمی کند.

 

وی با بیان اینکه بسیاری اداره گران تهران و پروژه ها و اقدامات عمرانی سال های پیش را توجیه خواهند کرد، افزود: برخی به دستور اتاق های فرمان از روایت های ناثواب گران کردن تهران توسط شورای پنجم برای به حاشیه بردن هزینه اداره شهر در دوره گذشته خواهند گفت اما برای روشن شدن واقعیت یک سوال وجود دارد و آن این است که بودجه 17 هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران در سال 96 چه نسبتی با بودجه سال 84 و آغاز 12 سال مدیریت شهردار پیشین دارد.

 

وی با بیان اینکه در سال 84 بودجه مصوب شهر تهران یک هزار و 600 میلیارد تومان بوده است، افزود: در سال 96 شهر تهران با بودجه 17 هزار میلیارد تومانی تحویل داده شد یعنی تفاوت 10 برابری از ابتدای شروع سال 96.

 

فراهانی با بیان اینکه روند گران اداره شهر و تحمیل هزینه های سنگین به شهروندان صرفا نبوده است، ادامه داد: ایجاد بدهی برای مدیریت شهری و 11 برابر کردن رقم 200 میلیارد تومانی واگذاری دارایی های مالی سال 84 به طوری که 12 سال بعد 2 هزار و 300 میلیارد تومان دارایی های مالی واگذار شده است.

 

وی با بیان اینکه در مدت 12 سال با 18 هزار میلیارد رکورد واگذاری دارایی های مالی ثبت شده است، افزود: رقم وام بانکی پیش بینی شده در بودجه امسال معادل 1200 میلیارد تومان است.

 

وی با بیان اینکه طی 12 سال گذشته 54 هزار میلیارد تومان در قالب واگذاری دارایی‌های سرمایه ای فروخته شده است، ادامه داد: در این میان دارایی ها و املاک شهرداری در برابر مازاد تراکمی که برای تامین این رقم به فروش رسیده شاید عدد قابل توجهی نباشد اما این موضوع انکارناپذیر شهرفروشی در عملکرد واگذاری دارایی های سرمایه ای بودجه وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه طبق مصوبه شورا در مجموع سال های 84 تا 96 شهرداری مکلف به رعایت طراز درآمد و هزینه در سقف 104 هزار میلیارد تومان بوده است، افزود: بررسی عملکرد ریالی شهرداری نشان می دهد با شهرفروشی سقف عملکرد درآمدی شهرداری تهران در این مدت به 121 هزار میلیارد تومان رسیده است و این در حالی است که برای تهران و شهروندان آن کمتر از بودجه مصوب یعنی 101 هزار میلیارد تومان هزینه شده است.

 

فراهانی با بیان اینکه مجموع درآمد و هزینه شهرداری تهران طی 12 سال گذشته با سرانه جمعیت 8 میلیونی تهران محاسبه می شود، افزود: طی 12 سال گذشته در حالی که به ازای هر شهروند تهرانی 139 میلیون ریال درآمد کسب شده است به ازای هر نفر شهروند 116 میلیون ریال هزینه شده است.

 

 

پایان پیام/47

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

برای سلامتی انسانها باید با تلاش ۱۰۰درصدی کار کرد

المنظری گفت: امروز انسانهای زیادی در رنج بیماری هستند و برای سلامتی انسانها باید با تلاش ۱۰۰درصدی کار کرد.

اخبار برگزیده شبستان