خبرگزاری شبستان

شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

السبت ١٠ شعبان ١٤٤١

Saturday, April 4, 2020

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مهدویت و غدیر - مهدی باوران زمان :   ۱۳۹۶/۹/۸ - ۰۸:۵۶ شناسه خبر : ۶۷۲۴۰۱
مدير گروه اخلاق و تربيت مركز تخصصي مهدویت در گفت وگو با شبستان:
مدافعان حرم انتظار جهادی را به سبک زندگی گره زدند/مهدویت و راهبرد انتظار داعش را نابود کرد
خبرگزاری شبستان: مدافعان حرم انتظار جهادی را به صحنه زندگی آوردند و بحق مصداق این روایت نبوی اند: کسانی که در عصر غیبت منتظر فرج اند و انتظارشان توام با وحدت علیه جبهه باطل است، گویی در رکاب پیامبر(ص) شمشیر زده و به شهادت می رسند.

حجت الاسلام حسن ملّایی، مدير گروه اخلاق و تربيت مركز تخصصي مهدویت در گفت وگو با خبرنگار مهدویت و غدیر خبرگزاری شبستان در رابطه با نابودی داعش به عنوان طلیعه ای برای آینده روشن جهان و ظهور منجی موعود(عج)، اظهار کرد: ما امروز شاهد تحقق یکی دیگر از وعده های الهی یعنی ریشه کن شدن غده سرطانی داعش هستیم؛ غده ای که چند سالی امت اسلام را رنج می داد. برای تحلیل این پیروزی بزرگ می توان به یکی از سنت های دائمی الهی تکیه کرد همان سنتی که قرآن کریم می فرماید: «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم».

 

وی افزود: ما در طول تاریخ همواره شاهد جریان درگیری حق و باطل بوده ایم. از همان ابتدا که حضرت آدم (ع) روی زمین آمد شما دشمنی به نام شیطان را می بینید؛ آرام آرام وقتی سایر انبیاء در جوامع بشری مبعوث می شوند در کنار این دشمن، برخی از مردم نیز که منافع آنها با حضور پیامبران به خطر می افتاد، دنباله روی شیطان شدند.

 

عصر ظهور؛ موسم تحقق وعده های الهی

کارشناس مهدوی تصریح کرد: بنا بر گزارش قرآن تقابل جبهه حق و باطل همیشه در طول تاریخ وجود داشته و دارد، جبهه حق همواره به دنبال حاکمیت اوامر الهی بوده و در مقابل جبهه باطل تمام تلاش خود را برای از بین بردن جبهه حق به کار بسته است؛ در این میان خداوند متعال وعده فرموده که سرانجام نبردِ میان حق و باطل، به سود اهل حق تمام خواهد شد، آنچنان که قرآن کریم می فرماید: «وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا».

 

حجت الاسلام ملّایی در ادامه گفت: این وعده الهی به صورت عینی در دوران ظهور امام عصر (ع) و با تشکیل حکومت عدل جهانی ایشان به سامان می رسد اما این بدان معنا نیست که تا قبل از ظهور حضرت حجت(عج) در جریان نبرد حق و باطل، مومنان همواره باید شکست بخورند. خداوند متعال در عین این وعده که تحقق کامل آن در زمان ظهور است در این میانه سنتی را در قرآن گوشزد می کند که :«اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم؛ اگر شما خدا را یاری کنید خداوند نیز یاریگر شما خواهد بود.»

 

وی با اشاره به غنیِ مطلق بودن خداوند و بی نیازی او از کمک انسان ابراز کرد: منظور از یاری در اینجا کمک کردن انسان ها و تلاش آنها برای تحقق اراده تشریعی خدا و حاکمیت دین او بر جوامع بشری است تا در سایه این حاکمیت، همه انسان ها بتوانند بر پایه اختیار و تلاش خود رشد کرده و به کمال مطلوب برسند. بخشی از مردم به دنبال اهداف شخصی خود هستند اما برخی همواره از منافع شخصی فراتر رفته و افق دید خود را بلندتر کرده و به دنبال سعادت بشری بوده اند و از آنجا که سعادت بشری در تحقق دین خداست این افراد برای حاکمیت دین خدا که به تعبیر قرآن نصرت خداوند است به پا خاسته اند و خداوند متعال نیز وعده فرموده که آنان را یاری می کند.

 

مدافعان حرم با اعتقاد به آینده روشن جهان، پا به عرصه میان گذاشتند

مدیر گروه اخلاق مرکز تخصصی مهدویت ادامه داد: آیات فراوان دیگری نیز در رابطه با یاری خداوند وجود دارد، این سنت الهی در زمان ما نیز محقق شده است. از چند سال پیش گروهی متحجر و دست نشانده و بازی خورده با ادعای اسلام ظهور کردند و به بهانه اینکه ما می خواهیم اسلام حقیقی را در دنیا محقق کنیم، سعی کردند تیشه به ریشه دین بزنند و چهره اسلام را در میان جهانیان زشت و خشن جلوه دهند. ابرقدرت ها نیز از این کار بسیار خشنود بودند و علاوه بر حمایت همه جانبه در تاسیس این گروه در ادامه شرارت های چندساله آنها نیز دست داشتند. در مقابل این جریان باطل که تحت پوشش اسلام و در عین حال برای نابودی اسلام آمده بود جان بر کفانی سینه سپر کردند و در عین ناباوری همگان، این غده سرطانی را ریشه کَن کردند.

 

حجت الاسلام ملایی تاکید کرد: هیچکس باور نمی کرد این لشکر شیطانی با وجود آن همه تجهیزات و حمایت های تسلیحاتی، مالی، تبلیغاتی و سیاسی از بین برود. در تحلیل های عمومی نیز کسی گمان نمی کرد این شجره خبیثه به این زودی از زمین ریشه کن شود اما عده ای که به وعده الهی دلخوش بودند و با اعتقاد به آینده روشنی که نهاد آن تشکیل حکومت جهانی امام عصر (ع) است از آن امیدِ آرمانی الهام گرفتند و با تکیه بر وعده خداوند متعال مبنی بر یاری مجاهدان به پا خاستند، هرچند که در این راه سختی هایی متحمل شدند اما این سختی ها آنها را از تلاش منصرف نکرد و با اعتماد به وعده الهی تلاش کردند و وعده خداوند نیز بار دیگر صحت و صدق خود را نشان داد و محقق شد.

 

الهام از آموزه های مهدویت و راهبرد انتظار، داعش را نابود کرد

کارشناس و محقق مهدوی بیان کرد: همه این رویدادها طلیعه ای بود برای اینکه آن حکومت جهانی وعده حقی است و همچنان که کسی باور نمی کند جهانی را که مستکبران آن را به مستعمره خود تبدیل کرده اند و هر جریان حق طلبی را در آن سرکوب می کنند روزی آزاد شود اما این اتفاق خواهد افتاد. این پیروزی های کوچک نویدبخش پیروزی بزرگ و فتح الفتوح واقعی و جامع دین در عصر ظهور است.

 

وی بیان کرد: بدون تردید جان برکفانی که در این میدان حضور یافتند از آموزه مهدویت و به صورت خاص از راهبرد انتظارِ فرج امام مهدی (ع) درس آموختند. آنان شاگرد مکتب مهدویت و شاگردان پیامبری هستند که فرمود: «أفضل جهاد امّتی انتظار الفرج».

 

حجت الاسلام ملایی در پایان خاطرنشان کرد: آنها انتظار فرج را نه با ترس و خزیدن در کنج خانه و گوشه محراب بلکه در صحنه نبرد و درگیری عینی در میدان به رخ جهانیان کشیدند و انتظار جهادی را به صحنه زندگی آوردند. آنها به حق لایق این سخن پیامبر اسلام (ص) هستند که فرمود کسانی که در عصر غیبت امام زمان (ع) منتظر فرج او هستند و این انتظار آنها فعال و توام با وحدت بر علیه جبهه باطل است مثل کسانی هستند که در رکاب پیامبر(ص) شمشیر زده و به شهادت می رسند.

 

 

پایان پیام/99

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران اعلام کرد

از توزیع بیش از ۲۰ هزار بسته عیدانه با اولویت مدافعان سلامت تا ۳ هزار بسته گوشت قربانی میان نیازمندان برای نیمه‌شعبان

حجت‌الاسلام حسین‌آبادی با ابراز خرسندی از مشارکت‌ خیران در پویش‌های نیمه شعبان مسجد مقدس جمکران، گفت: بیش از ۲۰ هزار بسته عیدانه با اولویت مدافعان سلامت و بیماران کرونایی و بیش از ۳ هزار بسته گوشت قربانی میان نیازمندان با این پویش‌ها توزیع می‌شود.

اخبار برگزیده شبستان