خبرگزاری شبستان

شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸

السبت ١٦ رجب ١٤٤٠

Saturday, March 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - انتظامی زمان :   ۱۳۹۶/۹/۱ - ۱۲:۲۰ شناسه خبر : ۶۷۱۳۱۳

آموزش؛ مهمترین رکن مبارزه اجتماعی با مواد مخدر است
خبرگزاری شبستان: رئیس انجمن هپاتیت ایران گفت: ارائه آموزش‌هاي پيشگيري در حوزه اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی اولویت بسیار مهمی است و امیدوارم متولیان ستاد مبارزه با مواد مخدر و سلامت جامعه در ورود به این موضوع شجاعانه عمل كنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از ستاد مبارزه با مواد مخدر، سید موید علویان ،رئیس انجمن هپاتیت ایران افزود: کاهش مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد از اولويت‌هاي مهم است و باید در این زمینه بر ارایه آموزش تکیه کرد.


 وی با بیان اینکه متاسفانه در این حوزه گاهی در کشور افراط و تفریط ایجاد می‌شود، اظهار کرد: به عنوان مثال می‌گوییم به معتاد متادون بدهیم تا به سمت تزريق نرود، اما باید پرسید اگر کسی خواست مواد تزریقی مصرف کند، چه کاری انجام دهیم؟. سوال دیگر این است که آیا دادن سرنگ به معتاد، تشویق معتاد به تزریق است؟. خیر اینطور نیست، چراکه آن فرد در هر صورت تزریق را انجام می‌دهد.


علویان ادامه داد: حال سوال دیگر این است که اگر فردی در جامعه رابطه جنسی خارج از چارچوب داشت، با او چه کنیم؟ به نظر من در وهله اول باید به او آموزش‌های لازم را ارائه کنیم تا از این کار پرهیز کند، اما اگر به این آموزش توجه نکرد، باید به او وسایل پیشگیری بدهیم.


رئیس انجمن هپاتیت ایران خاطرنشان کرد: بحث اعتیاد به مواد مخدر چند وجهی است؛ من نمی‌گویم فقط وسایل پیشگیری توزیع کنیم، بلکه باید از نظر فرهنگی نیز اقداماتی را انجام دهیم. چراکه این رفتارهای پرخطر وجود دارند.


وی با اشاره به اینکه بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر امری ضروری و لازم است، تصریح کرد: مصرف مواد مخدر منشا بروز بسیاری از  بیماری از جمله هپاتیت است به همین دلیل انجمن هپاتیت ایران بحث واکسیناسیون کودکان کار را در اولویت کاری قرار داده است .


علویان تاکید کرد:  آموزش مهمترین رکن مبارزه اجتماعی با مواد مخدر و باید از تمامی توان و امکانات موجود در این مسیر استفاده کرد.

 

پایان پیام/35

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رییس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران:

تاسیس سازمان گردشگری شهرداری تهران/ خدمات تردد از نیازهای اصلی در توسعه گردشگری

خلیل آبادی با بیان اینکه تاسیس سازمان گردشگری شهرداری تهران طبق برنامه سوم توسعه در دستور کار قرار دارد، گفت: حفظ و توسعه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هدف اصلی تشکیل سازمان گردشگری شهرداری تهران است و به عنوان تسهیل کننده فعالیت خواهد کرد.

اخبار برگزیده شبستان