خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

الأربعاء ١٢ ربيع الأوّل ١٤٤٠

Wednesday, November 21, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قرآن و معارف - حوزه های علمیه زمان :   ۱۳۹۶/۸/۳۰ - ۱۴:۱۵ شناسه خبر : ۶۷۱۰۱۷
آیت‌الله صدیقی:
تقوا مبنای قبولی عبادت و اتصال بندگان به خداوند است
خبرگزاری شبستان:امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه انسان در انجام عمل صالح نباید مرتکب گناه شود، گفت: تقوا مبنای قبولی عبادت و اتصال بندگان به خداوند است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، آیت‌الله کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران در جلسه درس اخلاق که در مسجد جامع ازگل برگزار شد، گفت: تنوع در خلقت نشان از قدرت بی پایان خداوند دارد.

وی افزود: تنوع در مخلوقات و نظم آنان بیانگر حکمت خداوند و برنامه ریزی دقیق او دارد.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه خداوند انسان را به گونه‌ای خلق کرده که اگر تغییر موقعیت بدهد با شرایط مکانی و زمانی جایی که در آن قرار گرفته تطبیق پیدا می‌کند، ابراز کرد: اگر چنین نبود نظم عالم هستی به هم می‌ریخت بنابراین تطبیق انسان با شرایط محیطی یک امر عادی و طبیعی است.

امام جمعه موقت تهران تنوع و گوناگونی مخلوقات و تطبیق انسان با شرایط جغرافیایی را دلیل بر توحید و رحمت پروردگار عالمیان دانست و اظهار داشت: انسان اگر با چند زبان آشنا باشد بیانگر آشنایی او با چند فرهنگ است بنابراین نژاد و آشنایی او با چند فرهنگ نشانه برتری انسان نیست بلکه تقوا ملاک برتر بودن انسان نزد خداوند متعال است.

آیت‌الله صدیقی با تاکید بر اینکه انسان عمل صالحش را باید برای کسب رضای الهی انجام دهد و از گناه به جد پرهیز کند، عنوان کرد: اعضا و جوارح انسان در قیامت به اعمال انسان شهادت می‌دهد بنابراین انسان اعضا و جوارحش را باید در مدار بندگی خداوند قرار دهد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه اظهار داشت: انسان با تمرین می‌تواند اعضا و جوارحش را به بندگی خداوند اختصاص دهد.

وی منشاء تقوا را دل بیان کرد و گفت: انسان باید در سیر الی الله تنها به اطاعت از دستورات خداوند توجه داشته باشد و اطاعت کند در غیر این صورت از مسیر الهی خارج شده و در زمره با تقوایان قرار نمی‌گیرد.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه انسان در انجام عمل صالح نباید مرتکب گناه شود، ابراز کرد: نمازی از انسان قبول می‌شود که همراه با تقوا باشد بنابراین تقوا مبنای قبولی عبادت و اتصال بندگان به خداوند است.

پایان پیام/487
کلید ‫واژه‌ها:
|
|
|

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

عضو هیات علمی دانشگاه مذاهب اسلامی

«اشتراک شناسی» میان مسلمانان، «تفرق مذهبی» را کم رنگ می کند

آرمان تحقق وحدت در جهان اسلام به عنوان یک استراتژی برای رسیدن به اندیشه تقریب بین مسلمانان بر سه محور حرکت فکری، فرهنگی و عملی متمرکز است و هر کدام از این سه محور باید مورد توجه قرار گیرد.

اخبار برگزیده شبستان