خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸

الاثنين ٢١ صفر ١٤٤١

Monday, October 21, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جهان اسلام - خاورمیانه زمان :   ۱۳۹۶/۸/۳۰ - ۰۹:۰۳ شناسه خبر : ۶۷۰۸۸۹

ارتش سوریه پس از آزادسازی شهر بوکمال چه اهدافی را دنبال می کند؟
خبرگزاری شبستان:عملیات نظامی ارتش سوریه در تمام مناطقی که گروه های مسلح با هر نام و برچسبی حضور دارند، ادامه خواهد داشت و هر نوع بازی با تعابیر و اصطلاحات گروه های تروریستی هیچ تغییری در حقیقت موجود ایجاد نمی کند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، روزنامه «الثوره السوریه» به قلم «مصطفی مقداد» نوشت: شهر بو کمال از لوث وجود تروریستی«داعش» پاک شده و تیم های مهندسین نظامی در پی جمع آوری مین ها و مواد منفجره ای هستند که توسط این گروه تروریستی در خیابان های شهر کاشته شده اند اما باید پرسید پس از بوکمال و نواحی شرقی چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ ارتش سوریه پس از نابودی داعش در خاک سوریه و به موازات آن در خاک عراق چه خواهد کرد؟

شکی نیست که مناطق «رقه» و شرق حلب و دیگر اراضی سوریه مقصد بعدی عملیات نظامی ارتش هستند و حضور غیر قانونی آمریکا کوچکترین تأثیری بر تحرکات نیروهای ملی نخواهد داشت. حضور نیروهای مهاجم آمریکا خلاف قوانین بین المللی در این منطقه است و تمام توجیهات دروغین حضور این کشور با از بین رفتن تروریسم توسط ارتش عربی سوریه و نیروهای متحد و دوست سوریه که به درخواست رسمی دولت ملی مطابق با قوانین و معاهدات بین المللی عمل می کنند، از بین رفته است. این در حالی است که حضور آمریکا بر خلاف تمام قوانین و کنوانسیون ها بوده و به مثابه نقض آشکار حاکمیت ملی است، بنابراین این کشور هرگز موفق نبوده و قادر به ارائه هیچ گونه توجیه و بهانه به مجامع بین المللی تحت شعار دروغین مبارزه با تروریسم نخواهد بود. علاوه بر این مقاومت ملی و مردمی پتانسیل ذخیره استراتژیک نهفته نزد مردم سوریه را حفظ می کنند. بنا بر این باید گفت که آخرین روش های احتمالی برای برخورد با آمریکائی ها و دیگر کشورهای حاضر در دست مردم سوریه بوده و این ملت حق دنبال کردن تمام راه ها و امکانات موجود برای رهایی از هر نوع وجود غیر قانونی در خاک سوریه را دارند.


به غیر از اشکال درگیری و جنگ، حق ملی و قوانین ملی و زیر مجموعه آن یعنی قوانین بین المللی، مردم سوریه را قادر به استفاده از تمام روش های موجود برای حفظ حاکمیت و وحدت میهن خود می سازد. به این ترتیب تصویر بعدی که نشان دهنده تداوم استراتژی ملی علیه تروریسم و ​​تعقیب بقایای آن به منظور نابودی کامل و ریشه کن کردن آن نه تنها در سوریه بلکه در امتداد تمام نقاط جهان است، روشن می شود، تروریسمی که با حمایت و پشتیبانی کشورهایی از آمریکا گرفته تا شیخ نشین های خلیج فارس و کشورهای اروپایی شکل گرفت، کشورهایی که به بهانه مبارزه با تروریسم به مردم خود خیانت کرده و مالیات های آنان را در این راه هزینه کردند.

 

آری این گونه عملیات نظامی ارتش شجاع سوریه در تمام مناطقی که گروه های مسلح با هر نام و برچسبی حضور دارند، ادامه خواهد داشت. این گروه ها هیچ مشروعیتی برای حضور در این مناطق با هر نوع توجیهات فریبنده و مسماهایی خلاف مبانی و ارزش های تمدن نداشته اند و هر نوع بازی با تعابیر و اصطلاحات هیچ تغییری در حقیقت موجود ایجاد نمی کند. بنا بر این پرتاب شدن در آغوش متجاوزین و استعمارگران حقایق میدانی را تغییر نداده و در نهایت امر وقایع میدانی اساس اعمال هر نوع فرمول و ساختار ملی خواهد بود، ساختاری که تنها مردم سوریه قادر به وضع و بنای آن بدون هیچ نوع دخالت خارجی بوده و آنان هستند که این ساختار را با فرمول انسجام کامل ملی بنا می نهند، ساختاری که منعکس کننده وضعیت تاریخی سوریه بر اساس ماهیت یکپارچه ای است که هماهنگی و محبت و برادری تحت قانون برادری و مساوات در حقوق وظایف را محقق می کند.

 

 

پایان پیام/478

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

مشارکت بیش از ۲۵۰ وسیله ارتباط جمعی برای پوشش مراسم اربعین

معاون دبیرکل آستان مقدس امام حسین(ع) از مشارکت بیش از ۲۵۰ وسیله ارتباط جمعی برای پوشش مراسم اربعین پرده برداشت.

اخبار برگزیده شبستان