خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

الخميس ١٨ رمضان ١٤٤٠

Thursday, May 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : خراسان رضوی - زمان :   ۱۳۹۶/۸/۱۹ - ۱۱:۱۷ شناسه خبر : ۶۶۸۳۵۸
تا کنون؛
۱۱۲ برنامه در حوزه رویداد مشهد ۲۰۱۷ برگزار شده است
خبرگزاری شبستان:مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: از ١٧٠ برنامه پایتخت فرهنگی جهان اسلام، تاکنون ١١٢ برنامه برگزار شده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اشورایسلامی خراسان رضوی، سید سعید سرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام گفت: در اتاق فکر ستاد پایتخت فرهنگی جهان اسلام کلیات سند و چارچوب نظری چشم انداز برای این شهر تا سال ٢٠٢٩ تدوین شد، روش بکار رفته در این بخش استفاده از اسناد بالادستی و اسناد شهری برپایه آینده نگری بوده است.

وی ادامه داد: در این زمینه بسته ای نیز برای تعاملات پایتخت فرهنگی جهان اسلام با محوریت مدیریت شهری و شهرداری تدوین شد تا برای بهره گیری از فرصت باقیمانده، مدیریت شهری پیشگام در رویدادهای فرهنگی در سطح ملی و بین المللی باشد.

سرابی اظهار داشت: هدف گذاری کمی و کیفی این سند براساس اسناد برنامه توسعه ملی یا همان افق ١٤٠٤، اسناد مربوط به برنامه های پنج ساله توسعه کشور، اسناد توسعه استانی و اسناد توسعه شهری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: از ١٧٠ برنامه در نظر گرفته شده برای رویداد فرهنگی مشهد ٢٠١٧ در سال جاری میلادی ١١٢ برنامه اجرا شد که سرجمع اعتبارات هزینه ای برای این بخش ٦٢ میلیارد ریال بود و از این میزان ٥٠ میلیارد ریال تخصیص یافت.

وی با اشاره به حضور اعضای جدید از جمله شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در این جلسه، اظهار کرد: ما مجموعه‌ای از امیدواری‌ها را در حوزه فرهنگی شهر مشهد با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مشهد داریم.

پایان پیام/483

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

سرپرست تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی:

ﻣﺮاﺳﻢ ﻟﯿﺎﻟﯽ ﻗﺪر با دعای جوشن کبیر در حرم مطهر رضوی آﻏﺎز ﻣﯽﺷﻮد

حجت الاسلام عزیزی گفت: ﻃﺒﻖ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﯾﺰی های اﻧﺠﺎم ﺷﺪه، ﻣﺮاﺳﻢ ﻟﯿﺎﻟﯽ ﻗﺪر از ﺳﺎﻋﺖ ۲۱ ﺑﺎ ﻗﺮاﺋﺖ دﻋﺎی ﺟﻮﺷﻦ ﮐﺒﯿﺮ ﺗﻮﺳﻂ ذاﮐﺮان و مداحان اهل بیت(ع) آﻏﺎز ﻣﯽﺷﻮد.

اخبار برگزیده شبستان