خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷

الخميس ١٠ جمادى الأولى ١٤٤٠

Thursday, January 17, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جهان اسلام - خاورمیانه زمان :   ۱۳۹۶/۸/۶ - ۰۰:۲۵ شناسه خبر : ۶۶۵۳۵۳

ائتلاف آمریکا و عربستان؛ تلاش های نافرجام برای مهار پیروزی های محور مقاومت
خبرگزاری شبستان: آمریکا و عربستان سعودی این روزها تمام تلاش خود را برای مهار پیروزی های محور مقاومت در عراق و سوریه و کاهش نفوذ آن متمرکز کرده اند تا امکان به کار گیری این سرمایه ها در مسیر معادلات تضعیف هیمنه آمریکا وجود نداشته باشد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، «النشره» در مقاله ای به قلم «حسن حردان» نوشت: آمریکا با نگرانی از پیروزی های محور مقاومت و تأثیر آن در افول  قدرت خود در منطقه خاورمیانه و نیز  کاهش نقش ارتجاعی و مهم حکام سعودی در مبارزه با مقاومت عربی و جنبش های آزادیخواه برای خنثی کردن قدرت این محور تلاش می کند.

این جنبش سعودی- آمریکایی اخیرا دست به این اقدامات زده است:
نخست: حمله سیاسی متمرکز علیه جمهوری اسلامی ایران و اتهام این کشور به مداخله در امور کشورهای عربی در سوریه، عراق، یمن، لبنان و کشورهای حوزه خلیج فارس و تهدید امنیت و ثبات آنها.

دوم: افزایش حمله به مقاومت لبنان و ارائه تصویری منفی از آن به عنوان یک جایگزین برای قدرت دولت لبنان و کمک به تسلط بیشتر ایران بر این کشور. البته این موضوع کاملا با حقیقت مغایرت دارد زیرا مقاومت که خاک لبنان را از چنگال دشمن صهینیستی و تروریسم تکفیری آزاد کرد، دولت لبنان را بر این مناطق مسلط کرد. ایران نیز همیشه حامی لبنان و مقاومت بوده و بر حمایت از وحدت و حاکمیت این کشور و رد هر نوع دخالت خارجی در امور داخلی آن تأکید کرده است.  

سوم: اقدام «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا در سفر به برخی کشورهای خاورمیانه و ابتدا از عربستان سعودی در قالب یک طرح آمریکائی برای ایجاد یک محور منطقه ای به منظور مقابله با نفوذ رو به رشد ایران در کشورهای منطقه. «تیلرسون» مدعی دخالت ایران در عراق شده و گروه های بسیج مردمی در این کشور را شبه نظامیان ایرانی حاضر در این کشور خواند که باید از این کشور اخراج شوند. اما «حیدر العبادی» در پاسخی تند و قاطع بر عراقی بودن نیروهای حشد الشعبی تأکید کرد و حضور مشتشاران ایرانی را به درخواست مقامات عراقی اعلام کرد.

باید گفت که رشد قدرت ایران ناشی از حمایت این کشور از محور مقاومت و حمایت و یاری آن در سوریه و عراق علیه گروه های تروریستی تحت حمایت آمریکا و عربستان سعودی بوده و کاملا واضح و مبرهن است که این حکام آمریکایی و سعودی هستند که با دخالت در کشورهای عربی عامل ایجاد بی ثباتی و ناامنی در این کشورها شده اند.

چهارم: جنبش آمریکا در حمایت از ایجاد شوراهای محلی در شرق سوریه در قالب یک طرح سازماندهی شده برای اعمال فشار بر دولت سوریه و باج خواهی از آن در ارتباط کامل با نیروهای اشغالگر آمریکائی هستند. این موضوع نشان می دهد آمریکا در امور داخلی سوریه مداخله کرده و نیروهای محلی را به شورش علیه دولت سوریه را برای به بار نشستن طرح تجزیه این کشور تحریک می کند.

اما سوال این است که آیا امریکا و عربستان سعودی در دستیابی به هدف خود موفق خواهند بود؟
هر فردی که روند وقایع و تحولات جاری را پی گیری کند کاملا در می یابد که آمریکا و عربستان سعودی و همچنین در کنار انها رژیم صهیونیستی بسیار ضعیف تر از زمان قبل از استفاده از گروه های تروریستی تکفیری به عنوان ابزاری برای تسلط بر عراق و سوریه شده اند. این سه پس از شکست در تحقق اهداف خود از طریق جنگ تروریستی دیگر سلاحی برای سیطره بر این دو کشور و نیروهای مقاومت در دست نداشته و فقط به گزینه هایی چون تهدیدهای توخالی و بازگشت به استفاده از سلاح تحریم که محصولی جز ناامیدی برای آمریکا به بار نداده، متوسل می شوند.

با توجه به آنچه گذشت می توان چنین نتیجه گیری کرد که آمریکا در تحمیل قدرت و طرح های استعمارگرانه خود بسیار ضعیف تر از گذشته شده و از راه اندازی جنگ های جدید ناتوان است. رژیم صهیونیستی نیز از فرو رفتن در باتلاق جنگ با محور مقاومت می ترسد که می توان این نکته مهم را در اظهارات اخیر «لیبرمن» وزیر امنیت رژیم صهیونیستی در مورد پرتاب موشک علیه نیروهای صهیونیستی در جولان اشغالی توسط حزب الله دریافت.

پایان پیام/478

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

سفر لودریان به عراق ادامه دارد

دیدار مقام فرانسوی با مراجع شیعه نجف اشرف

وزیر امور خارجه فرانسه در سفر به نجف اشرف با مراجع شیعه در این شهر دیدار کرد.

اخبار برگزیده شبستان