خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

الخميس ١٨ رمضان ١٤٤٠

Thursday, May 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کهگیلویه و بویر احمد - زمان :   ۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۱۴:۰۵ شناسه خبر : ۶۶۳۱۲۹

ایستادگی در برابر ظالم، مستکبر و شعار مرگ بر آمریکا ریشه قرآنی دارد
خبرگزاری شبستان: مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برخی خواهان حذف شعار مرگ بر آمریکا هستند، عنوان کرد: ایستادگی در برابر ظالم، مستکبر و شعار مرگ بر آمریکا ریشه قرآنی دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، در پی اظهارات سخیف و مداخله جویانه رئیس جمهور کشور استکباری آمریکا، امروز ( 25 مهر ) تجمع بزرگ اعتراضی حوزویان و طلاب و روحانیون استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه علمیه یاسوج برگزار شد.

 

حجت الاسلام سیدجواد خاضع، مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد امروز در این تجمع اعتراضی، گفت: خداوند در آیه 15 سوره فصلت سرنوشت قوم عاد و استکباری بودن آنها را یادآور می شود.

 

وی با بیان اینکه سرنوشت قوم عاد برای کسانی که خوی استکباری دارند باید درس عبرت باشد، اظهار داشت: خداوند در قرآن استکبار را به چهار دسته تقسیم می کند.

 

خاضع استکبار عبادی را نخستین استکبار دانست و اضافه کرد: کسانی که از عبادت خدا استکبار می ورزند و از کرنش در مقابل عظمت خداوند خودداری می کنند که در راس اینها شیطان قرار دارد، پروردگار نیز وعده عذاب شدید و علیم داده است.

 

این مسئول فرهنگی و تبلیغی کهگیلویه و بویراحمد استکبار علمی را دومین نوع استکبار دانست و ادامه داد: خود برتر بینی در سایه علم و دانش و توانمندی تکنولوژی نیز از دیگر استکبارهاست.

 

وی اضافه کرد: کسانی که به مراتب بالا و درجات بالای علمی دست پیدا کرده اند و آن مرتبه علمی که در آن قرار دارند برای آنها غرور ایجاد می کند، آنها را به استکبار می کشاند.

 

خاضع سومین نوع استکبار را استکبار اقتصادی دانست که در قرآن مطرح شده و ابراز داشت: برتری جویی در سایه توانمندی مالی و اقتصادی، استکبار اقتصادی بوده و کسانی که با دلدادگی به ثروت های نامشروع و بادآورده به سیادت در دنیا رسیده، تبدیل به قطب اقتصادی جهان شده و بر توده مردم تفاخر و به فساد روی می آورند. در قرآن برای نمونه قارون را مثال می زند.

 

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد استکبار سیاسی را از دیگر مواردی دانست که قرآن برای ما تبیین می کند و یادآور شد: حکمرانی به ناحق بر مردم و تحمیل دیدگاه خود بر آنها استکبار سیاسی بوده که قرآن مصداق این نمونه را فرعون معرفی می کند.

 

وی با اشاره به اینکه امروز همین وضعیت و استکبار سیاسی و اقتصادی را ما در دنیا مشاهده می کنیم، عنوان کرد: دیدگاه فرعون آن روز و فرعونیان امروز این بود که توده های ملت و بندگان خدا، بنده های آنها هستند و آنها را به بردگی بگیرند و آنها حق دارند هرطور که صلاح می دانند با مردم مستضعف برخورد، قتل و غارت کرده و منابع آنها را به غارت ببرند و این سیاست توسط آمریکای جنایتکار در دنیا در حال انجام است.

 

خاضع تاکید کرد: آنها با همکاری اسرائیل هروقت خواستند به عراق، سوریه، بحرین، یمن و دیگر مناطق لشکرکشی و کشورهای اسلامی را تجزیه می کنند که امروز بحث سوریه و عراق را در دستور کار دارند.

 

این مسئول فرهنگی و تبلیغی کهگیلویه و بویراحمد از تجزیه سودان و برخی کشورها سخن به میان آورد و ادامه داد: برای اینکه کشورهای اسلامی قدرتمند نباشند و آنها بتوانند راحت تر منافع و منابع امت اسلامی را غارت کنند، دست به تجزیه کشورها می زنند.

 

وی با بیان اینکه متاسفانه امروز شاهد هستیم که برخی ذلیلانه از آمریکا ترس داشته و اعتقاد دارند که نباید با آمریکا وارد منازعه و درگیری شد، خاطرنشان کرد: این افراد به دنبال القاء در جامعه هستند که تنها راه توسعه و پیشرفت ما ارتباط با آمریکا و ترک مخاصمه با شیطان بزرگ است.

 

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این افراد روحیه استکبار ستیزی و مبارزه با ظالم را که قرآن به ما آموخت را ندارند.

 

خاضع با بیان اینکه برخی خواهان حذف شعار مرگ بر آمریکا هستند، عنوان کرد: ایستادگی در برابر ظالم، مستکبر و شعار مرگ بر آمریکا ریشه قرآنی دارد.

 

وی اظهار داشت: شعار مرگ بر آمریکا احساسی نیست، بلکه اعتقادی و باور ماست و با تاسی به امام حسین (علیه السلام) و آیات قرآنی در برابر استکبار زمان خود ایستاده ایم و لحظه ای در مقابله با آنها کوتاه نخواهیم آمد.

 

خاضع در ادامه با بیان اینکه اگر سپاه و بسیج نبود امروز عراق و سوریه در اختیار آمریکا و اسرائیل بود، اضافه کرد: سپاه به درخواست رسمی دولت های این دو کشور حضور داشته در حالی که آمریکا و دیگر کشورهای غارتگر بدون مجوز به دنیا لشکرکشی می کنند.

 

وی مرگ بر آمریکا را به دلیل جنایت های مختلف این کشور دانست و گفت: امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نه تنها محبوب ملت ایران بلکه محبوب همه بوده و آمریکا منفورترین کشور دنیاست.

پایان پیام/82

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

پاسخ به یک ابهام/باید استانداردهای لازم برای کنگره بین المللی بی بی حکیمه (س) فراهم شود

موسوی به برگزاری کنگره بین المللی حضرت بی بی حکیمه (س) اشاره کرد و گفت: نظر این بود که به سمت کنگره بین المللی برویم که سازمان هنوز مجوز برگزاری بین المللی کنگره را صادر نکرده؛ به دلیل اینکه باید استانداردها و زیرساخت های لازم در این حرم فراهم شود.

اخبار برگزیده شبستان