خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷

الاثنين ٣ ذو القعدة ١٤٣٩

Monday, July 16, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - انتظامی زمان :   ۱۳۹۶/۶/۲۹ - ۱۲:۰۷ شناسه خبر : ۶۵۶۹۶۶
فرمانده انتظامی تهران بزرگ :
ساماندهی بیش از ۱۷ هزار سرویس مدارس/برخورد قاطع پلیس با خودروهای دودزا ،تخلفات شبانه و توقف حاشیه ای
خبرگزاری شبستان:فرمانده انتظامی تهران بزرگ از آموزش بیش از ۱۷ هزار سرویس مدارس در سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما پلیس با خودروهای دودزا قاطعانه ،تخلفات شبانه و توقف های حاشیه ای برخورد قاطع خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شبستان، سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ امروز در مراسم طرح استقبال از مهر گفت: در طرح بزرگ استقبال از مهر سازمان‌های زیادی برنامه‌ریزی و تلاش کردند و همچنین خود را آماده اجرای این طرح در اول مهر کردند.

 

وی بیان کرد: پلیس نیز در کنار سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها خود را برای استقبال از سال جدید تحصیلی آماده کرده است برای اینکه تمام فرزندان ما و بخش عظیمی از معلمان ما بتوانند بهار علم را جشن بگیرند و سال تحصیلی جدید را آغاز کنند.

 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: سال تحصیلی امسال به سبب اینکه تقارن پیدا کرده با آغاز ماه محرم طبیعتا حجم کار پلیس را هم کمی سخت‌تر می‌‌کند. پلیس تهران بزرگ در طرح استقبال از مهر از تمام توان خود اعم از انتظامی و ترافیکی استفاده خواهد کرد.

 

وی با بیان اینکه پلیس در اول مهر به صورت آماده‌باش خواهد بود، بیان کرد: تا آرامش و امنیت را برای شهروندان به ارمغان بیاورد. ما نیز مانند سال‌های قبل تلاش‌مان این است که سنگینی بار ترافیک را تا حدودی کاهش دهیم، ما بیش از 30 درصد افزایش ترافیکی در این ایام خواهیم داشت. به دلیل مراسمات مذهبی و برنامه‌های هیئات لذا از 25 شهریور از هرگونه اقدامات عمرانی در سطح شهر را که زمینه ترافیک را افزایش می‌دهد را ممنوع کردیم و این طرح تا 20 مهر ادامه خواهد داشت.

 

سردار رحیمی با بیان اینکه بیش از 17 هزار سرویس مدارس با کمک استانداری، شهرداری تهران و آموزش و پرورش ساماندهی شدند، بیان کرد: از خانواده‌هایی که برای فرزندان خود سرویس می‌گیرند خواهشمندیم سرویس‌هایی را انتخاب کنند که مورد تأیید نیروی انتظامی، آموزش و پرورش و شهرداری تهران باشد به دلیل اینکه باید تمام مباحث ایمنی را رعایت می کنند.

 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در ادامه اظهار کرد: امروز بر اساس آماری که به ما ارایه دادند 8200 نفر راننده سرویس مدارس تحت آموزش قرار گرفتند، به دلیل اینکه رانندگان سرویس مدارس باید متفاوت از سایر رانندگان باشند، در برخوردشان با کودکان، در رعایت سرعت مطمئنه و رعایت ایمنی و استانداردهای خودروهای خود باید نکات و ایمنی را رعایت کنند.

 

وی با اشاره به برچسب‌های نصب‌شده بر سرویس‌های مدارس تصریح کرد: این برچسب‌ها بیانگر صحت و سقم صلاحیت راننده بوده اینکه این راننده تحت آموزشِ‌های لازم قرار گرفته یا نه .

سردار رحیمی اذعان کرد: ما بیش از 9 هزار و 70 نفر همیار پلیس را با برنامه‌های فرهنگی با کمک آموزش و پرورش ،آموزش‌های نظم و انضباط ترافیکی را ارایه دادیم.

 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ یادآور شد: همین کودکان رانندگان و راکبان موتورسیکلت و عابران آینده جامعه ما هستند. ما از هم‌اکنون آموزش انضباط ترافیکی و نظم اجتماعی را باید به آنها ارایه دهیم. بنده از وزارت آموزش و پرورش، مدیر کل آموزش و پرورش تهران کمال تشکر را دارم که در این زمینه اقدامات خوبی را انجام دادند.

 

وی با بیان اینکه پلیس راهور در هفته گذشته 32 هزار پلیس مدرسه را تحت آموزش قرار داده است، اظهار کرد: این آموزش‌ها کمک می‌کند دانش‌آموزان در حین عبور و مرور از عرض خیابان و رفت و آمد خود دچار مشکل نشوند که در این راستا 30 هزار پلیس مدرسه را آموزش دادیم.

 

وی با اشاره به آموزش 120 هزار نفر از معلمان نیز اذعان کرد: این معلمان خود ثبت‌نام کردند و به عنوان فرهنگ‌داران پلیس در حال همکاری با ما هستند که در مدارس تهران امسال باز هم با ما همکاری خواهند کرد تا مسایل و مباحث نظم و انضباط اجتماعی را به دانش‌آموزان آموزش دهند تا انشاءالله بتوانیم یک وضعیت مطلوبی در حوزه ترافیک در سال جاری داشته باشیم.

 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه پلیس اقدامات فرهنگی با دقت و قوت ادامه خواهیم داد، افزود: ما در تمام بخش‌ها علاوه بر کارهای قانونی برخورد با تخلفات را دنبال خواهیم کرد و به عنوان یک اولویت  ادامه خواهیم داد.

 

وی با بیان اینکه ما از هفته گذشته طرح برخورد با خودروهای دودزا را آغاز کردیم، افزود: با توجه به اینکه هم به اول مهر نزدیک شدیم و هم به دلیل فرا رسیدن فصل سرما ،وارونگی هوا را در پیش داریم طرح برخورد با خودروهای دودزا را به ویژه در شش ماهه دوم سال با قاطعیت دنبال خواهیم کرد.

 

وی همچنین به طرح برخورد با تخلفات شبانه اشاره کرد و افزود: متاسفانه ما هر شب یک واژگونی خودرو در سطح شهر تهران داریم لذا طرح برخورد با تخلفات شبانه نیز با قوت بیشتری نسبت به گذشته ادامه خواهد داشت.

 

سردار رحیمی با اشاره به طرح برخورد با توقف‌های حاشیه‌ای اظهار کرد: متاسفانه تعدادی از رانندگان بی‌ملاحظه بوده و با توقف‌های حاشیه‌ای مشکلاتی را برای مردم ایجاد می‌کنند. این طرح با بهره‌گیری از ده‌ها جرثقیل در سطح شهر تهران به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد و همچنین جرثقیل‌های شهر تهران نیز باید ساماندهی شوند.

 

وی همچنین به طرح ساماندهی بار مسافر اشاره کرد و افزود: متأسفانه اجرای این طرح در شهر تهران ابتر مانده است، نزدیک به 2-3 سال است که قانون طرح ساماندهی بار مسافر تصویب شده است ولی همچنان این طرح اجرایی نمی‌شود، این حوزه هیچ سامانی ندارد. رانندگان تاکسی هم مرتبا از رفتارهای وانت‌بارها و مسافران شخصی گله می‌کنند و این گروه بارهای بسیار وحشتناکی را در فضاهای مجازی به اشتراک می‌گذارند و هر کاری که دلشان می‌خواهد، انجام می‌دهند لذا انتظار ما از شهرداری، شورای شهر تهران و هم معاونت حمل و نقل شهرداری ساماندهی این مشکل اجتماعی است.

 

وی ادامه داد: این افراد انضباط اجتماعی و امنیت ما را زیر سوال می‌برند. خانواده‌های ما سوار همین خودروها می‌شوند، اگر اتفاقی رخ دهد کدام ارگان و سازمان باید پاسخگو باشد.

 

سردار رحیمی با اشاره به موتورسیکلت‌های برقی تصریح کرد: چرا علی‌رغم اینکه بهترین موتورسیکلت‌های برقی را وارد کشور کردیم و یا برخی از شرکت‌ها نیز اقدام به تولید این موتورسیکلت‌ها کردند ولی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. این موارد مسایل عادی است که می‌تواند در کاهش آلودگی هوا نیز نقش بسیار مهمی داشته باشد.

 

وی با اشاره به نقش مهم خبرنگاران در اجرایی‌شدن اقدامات پلیس گفت: امیدواریم با همکاری اصحاب رسانه به‌ویژه رسانه ملی بتوانیم ترافیک را در سطح شهر تهران کاهش دهیم. مدیریت یک کار پیچیده و سختی است که حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران تلاش زیادی در این راستا می‌کنند که یک اتفاق مهمی را در این زمینه رقم بزنند. ما نمی توانیم ترافیک تهران را کاملا از بین ببریم ولی می‌توانیم بهبود ببخشیم.

 

پایان پیام/35

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران:

ساماندهی دستفروشی در مترو/ شرکت مترو نسبت به مقوله دستفروشی واکنش نشان دهد

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه برای ساماندهی دستفروشان در مترو باید تلاش شود، ‌گفت: شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه باید نسبت به مقوله دستفروشی واکنش نشان دهد و نسبت به رفع مزاحمت اقداماتی انجام دهد.

اخبار برگزیده شبستان