خبرگزاری شبستان

شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

السبت ١١ رمضان ١٤٣٩

Saturday, May 26, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - شهری و رفاهی زمان :   ۱۳۹۶/۶/۲۲ - ۱۵:۲۸ شناسه خبر : ۶۵۵۴۹۴
ربیعی:
دانش و معیارهای پیشگیری‌کننده اعتیاد را ارتقا می‌دهیم
خبرگزاری شبستان: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اولویت ما در مبارزه با اعتیاد در جامعه این است که دانش و معیارهای پیشگیری‌کننده را در زمینه اعتیاد در زنان و کودکان ارتقا دهیم.

به گزارش خبرنگار شبستان، علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یازدهمین دوره کنگره بین‌المللی دانش اعتیاد در مرکز بین‌المللی همایش‌های رازی گفت: اولویت ما در مبارزه با اعتیاد در جامعه این است که دانش و معیارهای پیشگیری‌کننده را در زمینه اعتیاد در زنان و کودکان ارتقا دهیم.

 

ربیعی گفت: ابزارهای اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی ما نتوانسته به پدیده اعتیاد جواب بدهد. ظرفیت موجود حتی برای کنترل اعتیاد هم کم است و به اندازه کافی نیست و این یک مسئله جهانی است و دنیا در این زمینه با مشکلات زیادی مواجه شده است.

 

وی افزود: انگیزه های اجتماعی به شدت در مصرف مواد مخدر دخالت دارد. مسایل و بحران های اجتماعی مهمترین عامل جهت کشش مردم به سمت اعتیاد است.

 

وی با بیان اینکه گستردگی در مصرف اعتیاد امروز نسبت به گذشته تغییر کرده، گفت: دیگر مسئله اعتیاد مربوط به قشر و طبقه خاصی در جامعه نمی باشد.

 

ربیعی با بیان اینکه نیاز به دانش جدید در این زمینه داریم، گفت: تنوع مصرف با گذشته بسیار تغییر کرده و خود این تنوع امروز برای ما نیاز به فهم و دانش را بیش از پیش می‌کند.

 

وی افزود: علل عمده ای که باعث به وجود آمدن اعتیاد در جامعه می شود عبارتند از فقر، افسردگی، لذت جویی و ناکامی های اجتماعی که به رغم کامیابی‌های اجتماعی که در ظاهر به دست آورده اند.

 

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه افرادی که کمترین اعتماد را نسبت به جامعه و خانواده دارند در معرض بیشترین آسیب‌های اجتماعی علی‌الخصوص اعتیاد هستند.

 

وی تاکید کرد: ما نیاز به دانش بیشتر برای تصمیم گیری های مهم در این زمینه هستیم.

 

ربیعی گفت: ما دیگر نمی توانیم این مسایل را به حاشیه ببریم. ما باید این مسایل را در سطح جامعه بکشانیم و از دوران کودکی تمام افراد را از این موضوع اطلاع بدهیم و به آنها آموزش‌های لازم را در این زمینه بیاموزیم. طبق مطالعات انجام شده بیشتر افرادی که از خانواده طرد می شوند، گرفتار اعتیاد می شوند و خانواده نهادی بسیار مهم در جامعه امروز ما محسوب می شود.

 

وی در پایان افزود: ما قطعا باید به سمتی برویم که معیارهای پیشگیری کننده را در کودکان و زنان ارتقا دهیم و دانش خود را در این زمینه افزایش دهیم و اولویت ما در این زمینه زنان و کودکان هستند.

 

پایان پیام/529

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

یک کارشناس مذهبی در گفتگو با شبستان:

فضای مجازی جای کتاب را نمی گیرد/مراکز فرهنگی موازی با مساجد به رسالت خود واقف باشند

خبرگزاری شبستان:یک کارشناس مذهبی گفت:فضای مجازی باعث شده است که بسیاری از جوانان فکر کنند می توانند با استفاده از این فضاها به اطلاعات و ریشه های فکر و فرهنگ دست یابند. آنچه در فضای مجازی است، همانند غذاهایی که اشتهای انسان را تنها کور می کند.

اخبار برگزیده شبستان