خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸

الأربعاء ١٦ صفر ١٤٤١

Wednesday, October 16, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : گلستان - زمان :   ۱۳۹۶/۶/۹ - ۱۴:۲۷ شناسه خبر : ۶۵۲۷۶۹
معاون پارلمانی رئیس جمهور:
ثبات اقتصادی به کشور بازگشته است/ دولت از جوانان و زنان در پست های مدیریتی استفاده خواهد کرد
خبرگزاری شبستان: معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: با اقدامات دولت ثبات اقتصادی به کشور برگشته و شاهد رونق و شکوفایی اقتصادی هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهور، امروز (9 شهریور) در پنجمین جلسه شورای اداری استان با اشاره به تشکیل کابینه و آغازین روزهای فعالیت دولت دوازدهم گفت: اگر قرار باشد که فعالیت های دولت یازدهم را بررسی و ارزیابی کنیم باید شرایطی که در آن دولت بر روی کارآمد را بدانیم.

 

وی با بیان اینکه اوایل سال 92 از جهات مختلف شرایط خاصی بر کشور حاکم بود، افزود: در اوایل دولت یازدهم با تورم 45 درصدی در کشور مواجه بودیم. بازار ارز دارای نوسان زیادی بود. در شرایط اقتصادی نامناسبی که وجود داشت رشد اقتصادی کشور نیز منفی شده بود.

 

امیری ادامه داد: در آن زمان کسی نمی توانست شرایط اقتصادی را پیش بینی کند، در حالیکه این امر، مسئله اساسی و بنیادی برای توسعه است.

 

وی اظهار کرد: زمانی که یک سرمایه گذار چند سال آینده خود را نبیند، دست به سرمایه گذاری نمی زند. کسی که تاجر و کارآفرین است تا چشم انداز روشنی از ثبات اقتصادی نداشته باشد، دست به تجارت و سرمایه گذاری نمی زند چون در شرایط اقتصاد غیرقابل پیش بینی، ممکن است سرمایه گذاری با ورشکستگی و خسارت همراه شود.

 

معاون پارلمانی رئیس جمهور به اعتصاب بازاریان در سال 92 اشاره کرد و گفت: بازاری های تهران به دلیل بی ثباتی اقتصادی دست به اعتصاب زدند در حالیکه آنان همیشه در شرایط سخت مدافع نظام و کشور بودند. این در حالی است که همین بازاریان بخش اعظمی از نیازهای جبهه ها را در دوران دفاع مقدس تأمین می کردند.

 

وی یادآور شد: مردم در آن برهه زمانی در خریدهای روزمره نیز دچار مشکل شدند چون ثباتی بر بازار وجود نداشت و از طرفی با تورم 45 درصد، قدرت خرید مردم به شدت کاهش یافته بود.

 

امیری با اشاره به وضع تحریم های ظالمانه و صدور قطعنامه ها علیه ملت ایران اظهار کرد: بخاطر تحریم ها هیچ کشوری به مقصد ایران کالا حمل نمی کرد. یکی از مفاد تحریم ها، عدم استفاده از بیمه های بین المللی بود، برای همین هیچ شرکت بین المللی از صادرات ما پشتیبانی نمی کرد.

 

وی با بیان اینکه در سال 92 امکان دریافت پول فروش نفت وجود نداشت، ادامه داد: بازارهای نفت را از دست داده بودیم، کسی نفت ما را نمی خرید. بارها پیش آمده بود که کشتی های نفتکش در اقیانوس ها سرگردان بودند. اگر نفت می فروختیم باید تحریم ها را دور می زدیم که نتیجه آن شد آقایی که الان در حال محاکمه است.

 

امیری گفت: حتی در قبال فروش نفت تعیین کننده نبودیم که چه ارزی به ما بدهند یا نوع جنسی که قرار بود به ما بدهند را آنها مشخص می کردند.

 

وی با بیان اینکه تحریم های دارویی منجر به مرگ برخی از بیماران و عدم تشخیص بیماری های آنان شده بود، افزود: مشکلاتی که در ارتباط با کالاهای پزشکی و داروهای موردنیاز کشور داشتیم، زیاد بود. بودند کسانی که به خاطر تحریم ها بیماری هایشان تشخیص داده نشد و بسیار مظلومانه و خاموش به رحمت خدا رفتند. حتی در بخش کشاورزی سمومی که نیاز داشتیم، به دلیل تحریم ها چون نمی توانستیم اصلی و اورجینال خریداری کنیم، سمومی غیراستاندارد وارد و به کشاورزان داده شد که مشکلاتی را برای موادغذایی انسان ها ایجاد کرده است.

 

امیری با بیان اینکه جامعه جهانی علیه ما بود، گفت: در دنیا ایران هراسی علیه کشور ما به راه افتاده بود و تبلیغ می شد و ایرانی عزتی نداشت. در اواخر سال 91 شاهد بودم که در ژاپن صفی گذاشته بودند برای همه ملیت ها که عبور می کردند اما یک صف هم برای ایرانی ها تشکیل داده بودند و انگشت نگاری می کردند.

 

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه حوادث سال 88 موجب گسست اجتماعی شده بود، گفت: براثر آن اتفاقات اعتماد عمومی آسیب دیده بود. انشقاق تا حد روسای سه قوه رسیده بود اما به لطف خداوند با رأی مردم به دکتر روحانی و استقرار دولت تدبیر و امید و برنامه ریزی هایی که دولت انجام داد، یکی یکی در صدد حل مشکلات برآمدیم.

 

وی با بیان اینکه قرار بود قطعنامه های سازمان ملل مسیری مانند عراق را برای ایران ایجاد کند، گفت: ما را ظالمانه تحت فصل 7 منشور سازمان بین الملل قرار داده بودند، که می توانستند اجازه عملیات نظامی علیه کشور را بدهند. با حمایت های مقام معظم رهبری، هدایت های رئیس جمهور و تلاش های تیم مذاکره کننده با یک قطعنامه آثار کلی همه قطعنامه های دیگر از سر کشور ما برداشته شد.

 

امیری افزود: کشوری را سراغ نداریم که مشمول فصل هفت شده باشد اما بدون جنگ و خسارت های سنگین از شمول فصل هفت خارج شده باشد. این جمهوری اسلامی است که با حمایت مردم، هدایت های رهبری و حضور نیروهای امنیتی و انتظامی به نتیجه رسیده است.

 

وی به بدعهدی آمریکا هم اشاره کرد و افزود: هرچند با بدعهدی آمریکا مواجهیم اما موضوع برجام یک قرارداد و موافقت دو جانبه بین جمهوری اسلامی و ایالت متحده نیست بلکه تبدیل به یک سند بین المللی تعهدآور شده است و نمی توان به راحتی آن را به هم زد.

 

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به بازگشت ثبات اقتصادی در کشور اظهار کرد: امروز شاهد ثبات اقتصادی در این کشور هستیم. دولت تسهیلاتی برای واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل کوچک و متوسط و بعضا بزرگ ایجاد کرد و رونق اقتصادی به کشور برگشت. رشد اقتصادی مثبت و تورم تک رقمی شد و کشور در یک مسیر درست قرارگرفت.

 

وی ادامه داد: امروز شاهد هستیم که بازارهای نفتی مان را مجدد بازیافتیم. در اوپک یکی از کشورهای تعیین کننده جمهوری اسلامی ایران است. صادرات بر واردات پیشی گرفته است. هیئت های تجاری متعدد از کشورهای معتبر و مهم دنیا در دو سه سال گذشته در کشور ما حضور یافتند و علاقه مند به همکاری های اقتصادی و تجاری با ما هستند، نتیجه ثبات اقتصادی ماست.

 

امیری خاطرنشان کرد: در دولت دوازدهم با گام های محکم تر و بلندتر به سمت توسعه کشور با تلاش همه مدیران و با نقش آفرینی که خواهید داشت، حرکت خواهیم کرد تا شاهد توسعه بیش از پیش کشور و جایگاهی که در شأن مردم باشد برسیم.

 

وی ادامه داد: در دولت دوازدهم اعتقاد به دیانت عقلانی و رحمانی است. مدیران باید بر مبنای واقع بینی و لحاظ کردن توامان ظرفیت ها و توانمندی ها و ملاحظه کاستی ها عمل کنند. تصمیمات شجاعانه و در عین حال محتاطانه بگیرند زیرا کشور به هیچ وجه ظرفیت آزمون و خطا  را ندارد.

 

امیری گفت: دولت منشور حقوق شهروندی را تدوین کرد و براجرای آن تأکید دارد و نسبت به آن وفادار است. دولت بر مدار استیفای حقوق ملت در قانون اساسی حرکت می کند و متعهد به توسعه همه جانبه است.

 

وی با بیان اینکه باید آزادی و امنیت را باید یکجا دید، خاطرنشان کرد: توسعه هم باید متوازن و متناسب باشد. باید تأمین کننده منافع ملی همه ایرانیان باشیم و همه باید در اداره کشور نقش داشته باشند. به ویژه در گلستان که با تنوع اقوام و مذاهب مواجه هستیم باید از آن به عنوان یک ظرفیت استفاده شود.

 

امیری گفت: استفاده از زنان و جوانان در پست های مدیریتی لازم است. از افراد بومی و غیربومی و قومیت های مختلف که در استان وجود دارند باید برای پست های مدیریتی استفاده شود.

 

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه ظرفیت های توسعه در این استان فراهم است  و همه به توسعه استان توجه دارند، اظهار کرد: نمایندگان و استاندار پرتلاشی دارید، دستگاه قضایی استان در جهت حل مشکلات مردم تلاش می کنند، و یکی از نعمت هایی که مردم استان از آن بهره مند هستند، وجود عالمی وارسته و توسعه گرا همچون آیت الله نورمفیدی است که محور وحدت در این استان به شمار می روند.

 

پایان پیام/417

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

استاندار گلستان خبر داد؛

اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان در خشکسالی مالی دولت به گلستان

حق شناس گفت: در ماه گذشته دولت دو مصوبه مهم برای استان گلستان جهت تکمیل مخزن سد نرماب و زهکشی گمیشان داشته که بر اساس آن ۲۰۰ میلیارد تومان به گلستان اختصاص یافته است.

اخبار برگزیده شبستان