خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸

الأحد ٢٣ ذو الحجّة ١٤٤٠

Sunday, August 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - دولت زمان :   ۱۳۹۶/۵/۱۸ - ۱۳:۰۰ شناسه خبر : ۶۴۷۷۳۹
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران:
دولت دوازدهم؛ دولتی جوانتر، کارآمدتر و منسجم تر/رئیس جمهور به وعده هایی که داده بود وفادار است
خبرگزاری شبستان: صالحی امیری با اشاره به اینکه دولت دوازدهم دولتی جوانتر و کارآمدتر و منسجم تر نسبت به دولت یازدهم خواهد بود، گفت: اراده رئیس جمهور تشکیل دولتی کارآمدتر، چابک تر و پاسخگوتر است تا بتواند انبوه مطالبات مردم را پاسخ دهد.

به گزارش خبرنگار دولت خبرگزاری شبستان، سیدرضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامی در حاشیه جلسه هیئت دولت ضمن تبریک روز خبرنگار در جمع خبرنگاران گفت: دیروز در دیداری تاکید کردم طبقه ای که بیشترین نقش را در انتقال مطالبات مردم به دولت و همچنین اخبار دولت به مردم دارند خبرنگاران هستند اما خودشان دیده نمی شوند و فقط محصول کارشان دیده می شود من از تمامی کسانی که در سراسر کشور شب و روز در شرایط سخت تلاش می کنند صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم به عنوان وزیر ارشاد و از موضع مطبوعات و رسانه و اینکه مسئولیت حمایت از این حوزه را بر عهده داریم اعلام می کنیم که در این دولت ما گوش شنوایی برای شنیدن سخنان جامعه داریم مطمئن ترین کانال برای انتقال مطالبات مردم را جامعه خبری و رسانه ای می دانیم برای اولین بار از پرتال دسترسی آزاد به اطلاعات رونمایی کرده ایم.

 

وی با اشاره به حضور خبرنگاران در روز چهارشنبه در حیات دولت خاطرنشان کرد: این حضور نشان دهنده پاسخگو بودن وزرا به خبرنگاران و بیانگر احترام به افکار عمومی است و ما شما را حلقه ارتباط به افکار عمومی می دانیم و از این جهت از تک تک عزیزان و همکاران در خبرگزاریها و صداوسیما و مطبوعات و رسانه های خصوصی شبکه ها، سایتها و فضای مجازی صمیمانه تقدیر می کنیم خصوصاً آنهایی که در نقاط دور کشور هستند و تلاش می کنند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد کابینه گفت: آنچه از همه چیز مهمتر است این است که تلاش شود تا این کابینه رای اعتماد را از مجلس بگیرد و رئیس جمهور رسماً کابینه راتشکیل دهد. وزرای دولت یازدهم تلاش خواهند کرد برای اینکه دولت جدید بتواند تشکیل شود و شروع به کار و رسیدگی به امور مردم کند.

 

صالحی امیری افزود: خوشبختانه یک اراده در کل دولت وجود دارد اینکه به رییس جمهور برای موفقیت کمک کنند تا پاسخگوی مطالبات مردم باشد. باور کنید هیچگونه بحث حاشیه ای نسبت به اشخاص و کلیت دولت وجود ندارد. این دولت؛ دولتی منسجم، کارآمد و پاسخگوست. آن چیزی که بنده و تمام همکاران به عنوان یک سخن کلی و اساسی بر آن تاکید داریم این است که همه ما برای کمک به رئیس جمهور اعلام آمادگی کردیم و این تشخیص را باید بر عهده رئیس جمهور بگذاریم زیرا رئیس جمهور پاسخگوی ملت است و اینکه چه کسی در چه پستی قرار می گیرد امری فرعی است.

 

وی گفت: اینکه همه بتوانند در خدمت رئیس جمهور باشند کار درستی است. بحث مهم این است که همه روی تشکیل کابینه متمرکز شویم. درخصوص معاونین و سطوح دیگر نیز شخص رئیس جمهور تصمیم گیرنده است و تا امروز تصمیم قطعی و رسمی اعلام نشده و هر تصمیمی که بگیرند قطعا همه اعضا و هیئت دولت با او همکاری می کنند. معتقدم دولت دوازدهم دولتی جوانتر و کارآمدتر و منسجم تر نسبت به دولت یازدهم خواهد بود اراده رئیس جمهور تشکیل دولتی کارآمدتر چابک تر و پاسخگوتر است تا بتواند انبوه مطالبات مردم را پاسخ دهد.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: رئیس جمهور به وعده هایی که به مردم داده بود وفادار است و جهت گیری که رئیس جمهور انتخاب کرده است تامین مطالبات مردم است و این امر از طریق تلاش حداکثری ممکن خواهد بود.

 

وی در مورد اولویت در وزارت ارشاد و توصیه آن به وزیر جدید تصریح کرد: در حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل گستردگی که وجود دارد وزیر حتماً باید سه کار اساسی را در دستور کار خود قرار دهد؛ اولین اقدامی که من در وزارتخانه انجام داده ام و آن را به وزیر جدید توصیه می کنم این است که محیط فرهنگی باید محیط با ثبات و آرامی باشد در محیط پرمناقشه و پرجنجال امکان کار فرهنگی وجود ندارد.

 

وی افزود: نکته بعد این است که باید انسجام میان نهادهای فرهنگی ایجاد شود. ما در کشور حجم وسیعی از نهادهای فرهنگی داریم که آنها ماموریت فرهنگی انجام می دهند دستگاه ارشاد به عنوان دستگاه مادر باید همکاری با دستگاههای دیگر را سرلوحه کار خود قرار دهد و این ضرورت است. نکته سوم این است که باید با برنامه حرکت کنیم داشتن استراتژی، نقشه راه و چشم انداز نکته بسیار کلیدی است.

 

وی افزود: کاری که ما شروع کرده ایم تدوین چشم انداز ۱۰ ساله، برنامه استراتژیک 5 ساله، برنامه عملیاتی یک ساله است که این مسیر آغاز شده است فکر می کنم همین جهت گیری، جهت گیری دولت است و در دولت دوازدهم دنبال خواهد شد.

 

صالحی گفت: یکی از معاونین وزارت ارشاد برای این پست انتخاب شده است و ما باور داریم که روند فعلی سیاستهای فرهنگی دولت در دولت دوازدهم ادامه خواهد داشت زیرا سیاستهای فرهنگی توسط رئیس جمهور رسماً اعلام شده است و رسماً به ملت نیز اعلام شده است وزارت ارشاد نیز در چارچوب برنامه مدون رئیس جمهور حرکت خواهد کرد.

 

وی در مورد فیلمهای توقیف شده و تعیین تکلیف آنها گفت: آن چیزی که من از روز اول تا امروز با شما وعده کرده ام مطمئن باشید در دستگاه بزرگ وزارت ارشاد محقق شده و می شود. یکی از موضوعاتی که تعهد کرده ام ظرف دو ماه مشخص می شود برداشتن توقیف از این فیلمها بود. امروز که با شما صحبت می کنم شورای بازبینی فیلمها را بازبینی کرده است و نسبت به فیلمها نظرات خود را اعلام کرده است و در روزهای آتی طی بیانیه ای شورای بازبینی رسماً اعلام موضع می کند واین اعلام موضع رسماً اعلام موضوع وزارت ارشاد است و ما از این شورا خواستیم که این کار را به نمایندگی از وزیر انجام دهد می دانید که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل حجم وسیع ماموریتها در اجزای دیگر چه در فیلم و سایر حوزه ها دخالت مستقیم نمی کند و این موضوع براساس سیاستهای راهبردی مشخص شده است اینکه باید فیلمهای توقیفی در دستگاه ارشاد تعیین تکلیف شود یا مجوز اکران با اصلاحات اعمال شده بگیرد یا نگیرد باید اتفاق بیفتد در پایان همین دولت بیانیه شورای بازبینی منتشر و نظر نهایی نسبت به این فیلمها منعکس می شود.

 

پایان پیام/34
کلید ‫واژه‌ها:
|
|
|

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی:

دولت شرایط سختی را طی می کند/ دولت در حوزه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی نمره قابل قبول می گیرد

ابراهیمی با بیان اینکه دولت شرایط سختی را طی می کند، گفت: دولت از نظر سیاسی، اقتصادی و اجتماعی نمره قابل قبولی را می گیرد.

اخبار برگزیده شبستان