خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸

الخميس ١٨ رمضان ١٤٤٠

Thursday, May 23, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : قرآن و معارف - فعالیت های قرآنی زمان :   ۱۳۹۶/۵/۸ - ۱۱:۰۴ شناسه خبر : ۶۴۵۲۷۱
همایش بررسی مسایل اساسی فراروی اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی:
همگرایی، همراه با اخلاص، تفکر و کار مجاهدانه در راستای اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی
خبرگزاری شبستان: نیازمند همگرایی واقعی همراه با اخلاص، مطالعه عمیق، تفکر و کار مجاهدانه هستیم زیرا کار قرآنی که بر زمین مانده باشد بسیار است و نمی توانیم فقط نظاره گر عملکردها باشیم بلکه باید خود به میدان بیاییم.

به گزارش خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، همایش تخصصی بررسی مسایل اساسی فراروی اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان جامعه قرآنی در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد. حجت الاسلام حمید محمدی قائم مقام شورای توسعه فرهنگ قرآنی با بیان اینکه این همایش در قالب کمیسیونهای سه گانه برگزار می شود،‌ تلاش می کند در دانش نظری به بررسی اسناد قرآنی بپردازد.

 

قائم مقام شورای توسعه فرهنگ قرآنی خاطرنشان کرد: همایش تخصصی بررسی مسایل اساسی فراروی اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی با رویکرد سه گانه، منشور هماهنگ سازی، فرهنگ سازی و نظام سازی سه افق بزرگی هستند که در راستای رسیدن به آن حرکت خواهیم کرد.

حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه طرح پایش دستگاههای قرآنی کشور را در سه دوره برگزار کردیم تصریح کرد: دکتر مخبر دزفولی و حجت الاسلام سعید بهمنی مسئول پایش کمیسیونها شدند و طی یکسال گذشته فعالیتهایی در این راستا صورت گرفته است.

 

بنابراین گزارش در ادامه مراسم افتتاحیه حجت الاسلام سعید بهمنی،‌ رئیس هیئت پایش از کمیسیون‌ها و دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی گزارشی از فعالیت‌های این هیئت ارائه کرد گفت: در یکسال و نیم گذشته کمیسیونهای شورا و دبیرخانه را پایش کردیم. برای ما میسر نبود که مطالعات اثربخشی یا مطالعات راهبردی را در این حوزه به صورت کار ستادی پیش ببریم.

 

رئیس هیئت پایش از کمیسیون‌ها و دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی با بیان اینکه در نهایت وارد کارهای پژوهشی شدیم و به حداقلهایی اکتفا کردیم تصریح کرد: در این راستا شاخص هایی براساس منشور توسعه فرهنگ قرآنی استخراج شد. حجت الاسلام بهمنی با بیان اینکه چند اصل اساسی در این پایشها را در نظر گرفتیم اظهار کرد: ما توانستیم نتایج پایش را به سطح شورا ببریم ولی تشخیص دادیم با کارشناسانی صحبت کنیم و راه حل ها را از زبان آنها بشنویم.

 

رئیس هیئت پایش از کمیسیون‌ها و دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی با بیان اینکه برای نزدیک کردن نتایج پایش به درمانگری دو تصمیم اساسی گرفتیم اظهار کرد: برپایی جلسه با نخبگان قرآنی و ارایه نتایج این جلسات به روسای کمیسیونها از جمله اقدامات ما بود. وی با بیان اینکه براین اساس جهت ارایه راه حل های نخبگان قرآنی جلساتی با وزرا و روسای کمیسیونها برپا شد خاطرنشان کرد: در نهایت گزارشهای پایش به شورا ارایه شد تا درباره ادامه اجرایی کردن منشور توسعه فرهنگ قرآنی تصمیم گیری شود.

 

حجت الاسلام بهمنی با بیان اینکه اگر این الگو موفق شود می توان این ظرفیت را بهسازی کرد گفت: در کنار سه کمیسیون و دبیرخانه این هیئت جمعی در فواصل منطقی برگزار شد تا دبیرخانه بتواند به نوعی مجمع مشورتی را برگزار کند. رییس این همایش گفت: ما نیاز به همگرایی واقعی همراه با اخلاص، مطالعه عمیق، تفکر و کار مجاهدانه داریم زیرا کار قرآنی که بر زمین مانده باشد بسیار است و ما نمی توانیم فقط نظاره گر عملکردها باشیم بلکه باید خود به میدان بیاییم.

پایان پیام/345

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

رئیس بنیاد مسابقات بین‌المللی قرآن کریم اعلام کرد

طرح قرآنی «۱۴۵۲» در ایستگاه پایانی/اعطای ۶ کمک‌هزینه خرید خودور به برگزیدگان

حجت‌الاسلام مقنی با اعلام برگزاری اختتامیه طرح قرآنی «۱۴۵۲»، گفت: امشب با حضور نماینده ولی فقیه و جمعی دیگر از چهره‌های قرآنی قرعه‌کشی شش کمک‌هزینه خودرو برای اعطاء به برگزیدگان این طرح انجام می‌شود.

اخبار برگزیده شبستان