خبرگزاری شبستان

سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸

الثلاثاء ١٥ صفر ١٤٤١

Tuesday, October 15, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : کرمانشاه - زمان :   ۱۳۹۶/۵/۵ - ۰۰:۱۲ شناسه خبر : ۶۴۴۶۴۱

سرسوزنی از آرمان های خود کوتاه نمی آییم
خبرگزاری شبستان: جانشین ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، گفت: ما بر سر ارزش های خود با هیچ کس مذاکره نمی کنیم و برای امنیت خود با احدی شوخی نداریم و جواب ترقه را با موشک می دهیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمانشاه امیر سرتیپ عبدالرحیم موسوی جانشین ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، چهارشنبه(۴ مرداد) در یادواره شهدای اطلاعات عملیات سپاه استان‌های کرمانشاه، ایلام و همدان که در تالار انتظار برگزار شد، گفت: این یادواره با اهداف والا و ارزشی طراحی و اجرا شده است.


وی افزود: طبیعت حوادث و وقایع این گونه است که هر چقدر از نظر زمانی از آن دورتر می‌شویم کمرنگ‌تر و ضعیف‌تر می‌شود اما برخی وقایع کاملاً عکس هستند و از جایگاه خاص و برجسته ای برخوردارند مانند قیام عاشورا؛ جنس  دفاع مقدس و شهیدان ما هم از این نوع وقایع است.


جانشین ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: نیروهای اطلاعات عملیات با قبول صد درصدی خطر در شبانه روز برای گردآوری اطلاعات از استعداد و توان نظامی دشمن تا عمق خط آنها می رفتند اما مانند نیروهای عملیاتی در ویترین نبودند و دیده نمی‌شدند.


وی با اشاره به تقدیم ۲۶۵ شهید طلاعات عملیات از استان های ایلام، کرمانشاه و همدان، اظهار کرد: از دوران دفاع مقدس با گذشت این همه زمان هر کدام از این شهدا چهره‌هایشان درخشان تر از خورشید می درخشد و خصوصیاتی از آنان گفته می‌شود که حتی نزدیک‌ترین افراد با آنها نیز از آن بی اطلاع بودند.


امیر موسوی، با بیان اینکه این شهدا به عنوان الگو و اسوه مطرح می‌شود ابراز کرد این اتفاق و روز به روز قوی تر پررنگ تر و درخشان تر به طرف آینده خود را نشان می دهد.

 

سردار موسوی، عنوان کردک امام حسین(ع) آیینه ای است که نور حق و خدا را منعکس و متجلی می کرد، یزید می خواست این آینه را بشکند غافل از اینکه وقتی آینه می شکند تکه های آن ب آینه های جدیدی مبدل می شود که نور الهی را منعکس می کند.

 

وی ابراز کرد: با پیروزی انقلاب و تحمیل جنگ بر ملت ما، دانشگاه دفاع مقدس مفتوح می شود و شاگردان مکتب عاشورا، آینه دار عاشورا به حق و الله می شوند.

 

امیر موسوی، بیان کرد: این آینه به دست شجره خبیثه از همان تبار دوباره شکسته و تکثیر می‌شود و تا به امروز ادامه دارد.

 

وی اضافه کرد: تکه های شکسته آینه هایی که شهدا آیینه دارآن بودند امروز در دست فرزندان ما نور ایمان، مقاومت و عاشورا را منعکس کرده و به دل های آماده می تاباند.


جانشین ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به شجره طیبه و کلمه طیبه در سوره ابراهیم، گفت: یکی از مصادیق یاران پیامبر و انبیا و اولیای الهی همین شهدا هستند.


وی عنوان کرد: شجره طیبه ای که در عاشورا قطع شد شاخه هایش به آسمان رفت و میوه های آن همین شهدای ما در دوران دفاع مقدس هستند که خودشان شجره طیبه ای شدند که شاخه های آن به اقصا نقاط عالم سرکشید و میوه های جدید و شجره طیبه جدیدی را به وجود آورد.

 

امیر موسوی، اظهار کرد: شهیدان اطلاعات عملیات ما شجره طیبه ای بودند که آن روزها حیطه مأموریت آن ها یک منطقه ۱۰ کیلومتری بود که با اشراف کامل بر آن مانند چراغ روشن جلوی راه فرماندهان و نیروهای عمل کننده قرار داشتند.


وی تصریح کرد: اگر اطلاعاتی ها نبودند درهیچ عملیاتی موفق نبودیم چرا که اگر بهترین تجهیزات و نیروها را در اختیار داشتیم اما اطلاعات صحیح و درست و دراختیارنداشتیم مانند حرکت بدون چراغ در یک شب تار و تاریک است که سرنوشتی جز سقوط و ناکامی نخواهد داشت.


این یادگار دوران هشت سال دفاع مقدس، با بیان اینکه امروز در تمام مناطق مورد علاقه مان  اشراف کامل اطلاعاتی داریم، اذعان کرد: اگر سرعت عمل در هدف قرار دادن محل های داعش در دیرالزور داشتیم برای این است که وقتی هدفی را می‌خواهیم نیروی سپاه قدس چند 10 هدف را در اختیار نیروی هوا فضای سپاه قرار می‌دهد.

 

وی ابراز کرد: این اشراف کامل اطلاعاتی ثمره شاخه‌های برکشیده به آسمان و میوه‌های شجره طیبه ای است که شهدای ما در دوران دفاع مقدس کاشتند و همچنان ادامه دارد.


موسوی، گفت: امروز تمام نقاط حساس دشمنان ما تحت اشراف کامل اطلاعاتی قرار دارد و هر زمان که بخواهیم آنها را مورد هدف قرار می دهیم.

 

جانشین ستاد کل نیروهای مسلح، تصریح کرد: این توانایی، اقتدار، اعتماد به نفس و اعلام آمادگی در مقابل دشمنان خدا به واسطه میوه های برآمده از شجره های طیبه ای است که در دفاع مقدس کاشتند و ما امروز از آن بهره می‌بریم.

 

امیر موسوی، با بیان اینکه برای امنیتمان با احدی شوخی نداریم و جواب ترقه را با موشک خواهیم داد، تصریح کرد: امروز دنیا فهمیده است که ما بر سر دین خود با هیچ کس معامله نمی‌کنیم و بر سر ارزش‌های خود با هیچکس مذاکره نمی‌کنیم و از آرمان‌هایمان سر سوزنی کوتاه نمی‌آییم.

 

وی گفت: دشمنان باید خوب فهم کنند و عقلشان را به کار بیندازند که دشمن برای ما دشمن است حال می خواهد 4 زباله تروریست باشد یا یک کشور، برای ما هیچ فرقی نمی‌کند.


جانشین ستاد کل نیروهای مسلح، بیان کرد: از روز اول انقلاب میگفتیم سعودی ها و صهیونیست ها دستشان در یک سفره است و یک شاخه از شجره خبیثه هستند و نام خود را به دروغ خادم الحرمین گذاشته اند به لطف انقلاب و به لطف شهدا و مقاومت ملت ایران پرده نفاق دریده شد و ثابت شد که آنان خائن الحرمین هستند و هیچ تفاوتی با صهیونیست ها ندارند.

 

وی تأکید کرد: قدرت‌های بزرگ در محاسبات خود ابرقدرت اند؛ در محاسبات ما هیچ قدرتی بالاتر از قدرت خدا نیست و به برکت ایمان به خدا از هیچ قدرت ظاهری هراس نداریم.

 

موسوی، با اشاره به طراحی انواع و اقسام توطئه ها علیه انقلاب، ابراز کرد: از همان روزهای ابتدایی انقلاب برخی جاها با صراحت تمام و برخی جاها تلویحاً می گفتند که باید انقلاب را ریشه بخشکانیم.

 

وی به سخن تاریخی حضرت امام(ره): «آمریکا هیچ غلطی نمی کند» اشاره کرد و گفت: کسانی که ذوب در امام(ره) بودند این جمله را پذیرفتند حال پس از گذشت ۲۰ سال مردم ایران با پشت سر گذاشتن این همه حوادث و توطئه های طراحی شده؛ آبدیده تر، سربلند تر و مصمم‌تر بیرون آمدند چون هر چه زمان گذشت اعتماد به نفس و باور به وعده های تخلف ناپذیر الهی در این ملت بیشتر شد.


این یادگار دوران هشت سال دفاع مقدس، افزود: آن روزها حضرت امام(ره) به واسطه که ذوب در خدا بودند و باور داشتند هیچ دستی بالاتر از دست خدا نیست، با صراحت می فرمودند: آمریکا نمی‌تواند هیچ غلطی بکند. با مرور زمان همه آنهایی که با ناباوری نگاه می کردند دیدند که می شود پنجه در پنجه بزرگترین قدرت های ظاهری هم انداخت و او را به خاک مذلت انداخت امروز این اتفاق افتاده است.


وی گفت در سوریه و در بسیاری از نقاط دیگر جهان می‌بینیم که با بکارگیری قدرت های فرامنطقه ای سعی کردند مواضع و اهداف خود را پیش ببرند و می گفتند آنچه ما می خواهیم باید در سوریه اتفاق بیافتد اما امروز آن چیزی است که ما می‌گوییم چیزی در سوریه محقق می‌شود که ما می گوییم و در جاهای دیگر هم همینطور است.


امیر موسوی، عنوان کرد: این ملت سرانجام آمریکای جهانخوار را در اریکه قدرت اش سرکوب خواهد کرد.


وی خاطرنشان کرد: این امر محقق نمی‌شود مگر اینکه به پیمان‌ های انقلاب، آرمان شهدا و امام راحل  وفادار بوده، مقاومت کرده و به توطئه های دشمنان هوشیار باشیم.

 

جانشین ستاد کل نیروهای مسلح، با بیان اینکه نیروهای مسلح با تمام قدرت و انجام وظیفه و حفظ و حراست از مرزهای خاکی آبی و هوایی کشور می‌پردازند، ابراز کرد: تا آنجایی که توان داریم سعی کردیم بر سر عهد و پیمان با شهدا بایستیم و با تمام قدرت در حفظ و حراست از ایران اسلامی کوشا باشیم.


وی تصریح کرد: امروز تهدید یک تهدید همه جانبه است فقط در بخش نظامی نیست و تمام ابعاد اقتصادی، سیاسی فرهنگی، اجتماعی و زیست محیطی را در بر می گیرد.


امیر موسوی، عنوان کرد: دشمنان در دشمنی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جدی هستند و می فهمند که جمع انقلاب اسلامی با نظام سلطه در جهان ممکن نیست.


وی با بیان اینکه برآمدن کفه انقلاب به معنای پایین رفتن کف پای آنها در جهان است، اظهار کرد: نظام سلطه می‌خواهد خود را از ذلت و نابودی کامل نجات دهد و با تمام توان تلاش می‌کند و برای دشمنی با ما لحظه ای استراحت نمی کند.


این یادگار دوران هشت سال دفاع مقدس، با تأکید براینکه انقلاب با قدرت، شکوه و موفقیت به پیش می رود، بیان کرد: امروز یک تقابل دیگر میان  حق و باطل در این مقطع از تاریخ شکل گرفته است و تفاوت آن این است که ما خدا را داریم کسی که ایمان به خدا دارد پیروز است.

 

 

 

پایان پیام/81

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه:

زائران اربعین از مرز خسروی عازم کربلا شوند

سردار جاویدان، با اشاره به موقعیت خوب مرز خسروی و زیرساخت های مناسب آن، از زائرانی که قصد عزیمت به کربلای معلی را دارند خواست این مرز امن را برای سفر خود انتخاب کنند.

اخبار برگزیده شبستان