خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

الأربعاء ١٤ صفر ١٤٤٣

Wednesday, September 22, 2021

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : اجتماعی - انتظامی زمان :   ۱۳۹۶/۵/۲ - ۱۲:۳۵ شناسه خبر : ۶۴۳۹۵۱
فرمانده انتظامی تهران بزرگ:
دستگیری بیش از ۶۰۰ اراذل و اوباش و خرده‌فروش مواد مخدر/۱۲هزار معتاد متجاهر در سطح شهر تهران
خبرگزاری شبستان: فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری بیش از ۶۰۰ اراذل و اوباش و خرده‌فروش مواد مخدر خبر داد و گفت: این طرح در راستای خواست مردم در برخورد با اراذل و اوباش و خرده‌فروشان مواد مخدر صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار شبستان، سردار حسین ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ امروز در حاشیه طرح شناسایی و دستگیری فروشندگان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر در سطح شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: اجرای این مرحله از طرح محله محور در راستای خواست مردم و با هدف برخورد جدی با مزاحمان نوامیس و خرده‌فروشان مواد مخدر در شهر تهران انجام شد و طی چند ساعت گذشته 86 اراذل و اوباش که عمدتا به دلیل نزاع و درگیری و مزاحمت برای نوامیس و همچنین حدود 600 خرده فروش مواد مخدر دستگیر شدند.

 

وی با بیان اینکه تا این لحظه از اجرای این طرح به 100 درصد اهداف خود رسیده ایم افزود: اجرای مرحله اخیر این طرح به صورت مستمر ادامه خواهد داشت و این طرح تا پاکسازی 100 درصدی تمام نقاط آلوده شهر تهران برگزار خواهد شد. همچنین 40 نقطه از شهر تهران به عنوان نقاط آلوده از قبل توسط پلیس و همکاری مردم رصد و شناسایی شده بودند.

 

سردار ساجدی‌نیا با بیان اینکه در راستای اجرای این طرح حدود 600 نفر دستگیر شدند، تصریح کرد: این طرح ادامه خواهد داشت و نقاط آلوده در سطح شهر تهران پاکسازی خواهد شد با توجه به خواست مردم از تمام همشهریان تقاضا داریم تا هرگونه گزارش از این افراد و نقاط آلوده محل زندگی خود را از طریق سامانه 110 در اختیار پلیس قرار دهند و اطمینان داشته باشند که قطعا گزارشهای آنها بررسی و با مجرمان برخورد خواهد شد.

 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه این دستگیرشدگان خرده‌فروش هستند، افزود: آنها بیش از 10 گرم مواد مخدر صنعتی همراه خود داشتند و در زمان خروج ما این افراد را دستگیر کردیم و انواع مخدر صنعتی و سنتی نیز به همراه خود داشتند.

 

سردار ساجدی‌نیا اظهار کرد: ما در سال‌های گذشته بیش از 350 نقطه در شهر تهران به عنوان نقطه آلوده داشتیم ولی الان می‌توانیم بعد از اجرایی‌کردن این طرح‌ها ادعا کنیم که این نقاط آلوده به 140 نقطه تقلیل پیدا کرده است.

 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: احتمال دارد باز هم نقاط آلوده‌ای باشد که هنوز از منظر پلیس مخفی مانده باشد و شناسایی نکرده باشیم؛ این کمک مردم را می‌طلبد که در راستای شناسایی این نقاط هم ما را یاری کنند.

 

سردار ساجدی‌نیا در ادامه اظهار کرد: در ضمن 13 پاتوق غیر از این نقاط آلوده وجود دارد که باید با آنها هم برخوردهای لازم صورت بگیرد، قطعا ما در پایان این هفته و هفته آینده با این پاتوق ها هم برخورد خواهیم کرد چون شناسایی‌های لازم صورت گرفته است.

 

وی بیان کرد: مردم مطمئن باشند فرزندان‌شان در مجموعه پلیس اقدامات لازم را در راستای برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر و اراذل و اوباش و مزاحمان نوامیس انجام می‌دهند.

 

سردار ساجدی‌نیا با اشاره به کشفیات مواد مخدر اظهار کرد: در طول 4 ماهه گذشته نزدیک به 7 تن مواد مخدر کشف کردیم و 19 باند را نیز در این رابطه دستگیر کردیم.

 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: این اقدامی هم که اکنون صورت گرفته یک کار پیوسته است یعنی به این صورت که ما وقتی با قاچاقچیان برخورد و 19 باند را دستگیر کردیم اینها افرادی بودند که به این دستگیرشدگان مواد مخدر می‌رساندند  در واقع به نوعی افرادی بودند که بین قاچاقچی، خریدار مواد و معتاد واسط هستند که خوشبختانه دستگیر شدند.

 

وی ادامه داد: این طرح یکی از بهترین طرح‌هایی بوده که در طول چند سال گذشته به اجرا درآمده، قطعا در آینده به نتایج بهتری هم دست خواهیم یافت.

 

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص کم‌بودن طرح‌های مربوط به جمع‌آوری معتادان متجاهر و اراذل و اوباش  در میدان امام حسین(ع) تصریح کرد: ما به اندازه طرح اجرا کردیم، خواست مردم هم در این زمینه به حق است، بیشترین دغدغه مردم به ویژه منطقه امام حسین (ع) در رابطه با بحث معتادان متجاهر است نه در خصوص خرده‌فروشان مواد مخدر چون ما این طرح‌ها را اجرا می‌کنیم.

 

سردار ساجدی‌نیا در ادامه افزود: متأسفانه در مورد معتادان متجاهر هنوز آنچه که مردم و پلیس می‌خواهند، محقق نشده است. مسئولان مربوطه هرچند وقت یک بار تعدادی کم برای نگهداری معتادان متجاهر آماده می‌کنند ولی این کمپ‌ها متناسب با ظرفیت معتادان متجاهر شهر تهران نیست.

 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با انتقاد از کمبود کمپ اظهار کرد: هرچند وقت یک بار کمپ‌هایی با ظرفیت 3 یا 4 هزار نفر برای نگهداری سه ماهه معتادان متجاهر فراهم می‌شود که تعدادی از اینها نیز مجددا به این چرخه برمی‌گردند در صورتی که کمپ‌ها باید حداقل یک سال این معتادان را نگهداری کنند ولی ظرفیت آنها بسیار محدود است و می‌بایست تعداد کمپ‌ها را افزایش دهند و همچنین بخش خصوصی نیز باید وارد این موضوع شود که انشاءالله بتوانیم معتادان متجاهر را جمع‌آوری و ساماندهی کنیم.

 

سردار ساجدی‌نیا اظهار کرد: در صورتی که کمپ‌های مورد نیاز فراهم و در اختیار پلیس قرار گیرد قطع به یقین حتی یک معتاد متجاهر هم در سطح شهر تهران نخواهیم داشت که مردم بخواهند آن را ببینند، این می‌طلبد که سایر دستگاه‌ها هم با پلیس در این رابطه همکاری‌های لازم را داشته باشند.

 

وی با اشاره به آمار معتادان متجاهر سطح شهر تهران خاطرنشان کرد: هر کدام از دستگاه‌ها یک آماری را در مورد معتادان متجاهر ارایه می‌دهند ولی طبق گزارش‌های موجود حدود 12 هزار نفر معتاد متجاهر در سطح شهر تهران وجود دارد.

 

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به سابقه اراذل و اوباش‌های دستگیر‌شده بیان کرد: بعضی از این اراذل و اوباش سابقه‌دار و برخی هم سطح 3 بودند. اراذل و اوباش سطح یک در شهر تهران نداریم، همه سر جای خود نشستند و اگر دست از پا خطا کنند پلیس با آنها برخورد خواهد کرد لذا این گروه افرادی هستند که تازه می‌خواهند وارد این عرصه شوند و اکثرا هم جوان می‌باشند.

 

وی در خصوص حکم اراذل و اوباش‌های دستگیرشده اذعان کرد: حکم این افراد توسط دستگاه قضایی صادر می‌شود، ما نیز باید به گونه‌ای پرونده تشکیل دهیم که دست قاضی در صدور حکم مناسب برای آنها باز باشد. در این طرح به ویژه در خصوص فروشندگان مواد مخدر این اتفاق افتاده یعنی همکاران ما طوری مستندات را تهیه کردند که  دست قاضی را برای صدور حکم مناسب باز می‌گذارد.

 

سردار ساجدی‌نیا در خصوص پرونده مفقود شدن یک دختر بچه 8 ماهه در تهران نیز اذعان کرد: یکی از بچه‌های ربوده‌شده دیروز پیدا شد.

 

وی ادامه داد: علاوه بر این مورد گم شدن یک نوزاد 8 ماهه نیز گزارش شده که علی‌رغم پیگیری‌های انجام شده تا به این لحظه هنوز به نتیجه نهایی نرسیده‌ایم. لذا پلیس با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها از مردم خواسته تا هرگونه اطلاعات خود از این نوزاد را در اختیار مأموران نیروی انتظامی قرار دهند.

 

سردار ساجدی‌نیا اظهار کرد: تمامی این اتفاقات نشات‌گرفته از بی‌احتیاطی والدین است.

 

 

 

 

پایان پیام/35

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اخبار برگزیده شبستان