خبرگزاری شبستان

پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

الخميس ١٩ شعبان ١٤٤٠

Thursday, April 25, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جهان اسلام - خاورمیانه زمان :   ۱۳۹۶/۵/۲ - ۰۸:۵۰ شناسه خبر : ۶۴۳۸۱۰

پیشروی های محور مقاومت در رقه، آغاز پایان داعش در سوریه
خبرگزاری شبستان: پس از گذشت هفت سال از جنگ علیه سوریه، آمریکایی ها و بازیچه های تروریستی آن همچنان بر سر طرح های شکست خورده خود هستند. بحرانی که قرار بود دولت سوریه و محور مقاومت را متلاشی کند، به نفع همین محور در حال تمام شدن است.

به گزارش خبرگزاری شبستان؛ "اوقات الشام" در مقاله ای به قلم "خیام الزعبی" نوشت: پس گیری بسیاری از اراضی و شهرهای سوریه از سیطره گروه تروریستی داعش و امثال آن پس از ماه ها درگیری کوبنده ارتش سوریه با این تروریست ها آغاز شده و ارتش سوریه به همراه متحدان خود، پیشروی های تازه و مهمی را در مبارزه با داعش و محاصره مواضع آن در ریف جنوبی "رقه" محقق کرده است، همانگونه که موفق شده تا 40 چاه نفت را از آنها پس بگیرد.

این پیشروی ها و پیروزی ها آخرین میخی است که بر تابوت کاخ سفید و طرح های خبیث آن در سوریه کوبیده می شود، گرچه در همین حین بسیاری از سوالات مهم در مورد آینده سوریه و منطقه مطرح می شود؛ آیا این آزادسازی به مفهوم پایان وجود داعش در سوریه است؟

امروز ارتش سوریه در استان "رقه" –پناهگاه اصلی داعش- در حال پیشروی است و براین اساس سیطره گروه تروریستی داعش بر این شهر روبه افول گذاشته و مواضع راهبردی خود را یکی پس از دیگری از دست می دهد.

پایداری ارتش در شمال موجب شده تا داعش با تمام وجود وارد جنگ شود، چراکه این گروه تروریستی دریافته است که ناتوانی اش در جلوگیری از پیشروی سوریه و متحدانش در این شهر آغازی برای فروپاشی کامل آن خواهد بود.

براین اساس، حلقه اتحاد سوریه، روسیه و ایران برای درهم کوبیدن داعش تنگتر می شود و جز چند هفته ای نخواهد گذشت که شهر "رقه" آزاد خواهد شد، زیرا بمبارانی که علیه مواضع داعش انجام می شود این گروه تروریستی را به خروج از این شهر وادار خواهد کرد و جنگنده های روسی و سوری عناصر تروریستی را به هر جایی که فرار کنند هدف قرار خواهند داد تا به طور کامل نابود شوند.

پس از گذشت هفت سال از جنگ علیه سوریه، آمریکایی ها و بازیچه های تروریستی آن همچنان بر سر طرح های شکست خورده خود هستند. بحرانی که قرار بود دولت سوریه و محور مقاومت را متلاشی کند، به نفع همین محور در حال تمام شدن است و آمریکا احساس می کند که به خاطر شکست هایی که داعش در "رقه" متحمل شده و در حال فروپاشی است، در آستانه باختی سخت در سوریه قرار دارد، از این رو به دنبال ابزارهای جدیدی برای حفظ نفوذ خود از طریق ایجاد بهانه های جدید برای ادامه جنگ در سوریه است؛ این بخشی از طرحی است که آمریکا برای ویرانی کشورهای خاورمیانه برنامه ریزی کرده است.

در هر صورت، پیروزی ارتش سوریه و موفقیت آن در حمله به شهر "رقه" از محورهای مختلف پس از محاصره این شهر، دستاورد بزرگی برای آن به شمار می رود و در مقابل شکست سنگینی برای گروه تروریستی داعش چه در عرصه نظامی و چه در عرصه راهبردی و روانی محسوب می شود؛ به ویژه انکه "رقه" اولین شهر سوریه بود که به دست داعش افتاد و مدتی طولانی را تحت سیطره آن قرار داشت.

خلاصه آنگونه که به نظر می رسد نبرد "رقه" پس از تضعیف داعش عملا روبه پایان گذاشته و پیروزی کامل بسیار نزدیک شده است و طرح تروریسم ناگزیر سقوط خواهد کرد و سوریه علی رغم تمام توطئه ها پایدار خواهد ماند و به مانند صخره ای خواهد بود که رویای تمام متجاوزان را در هم می کوبد. سوریه و محور مقاومت ثابت خواهد کرد که این کشور گورستانی برای داعش و امثال آن خواهد بود. 

پایان پیام/478

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اقدامی که خشم گروه های حقوق بشری را برانگیخت

بزرگ ترین اعدام دسته جمعی شیعیان در تاریخ پادشاهی سعودی

اقدام ریاض برای گردن زدن ۳۷ نفر از شهروندان عربستانی که اکثر آنها را اقلیت شیعه تشکیل می دهند و به نمایش گذاشتن یکی از افراد اعدام شده،خشم گروه های حقوق بشری را برانگیخت.

اخبار برگزیده شبستان