خبرگزاری شبستان

جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

الجمعة ١٣ شعبان ١٤٤٠

Friday, April 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جهان اسلام - خاورمیانه زمان :   ۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۰۸:۳۳ شناسه خبر : ۶۴۲۸۵۰

نشانه های پیروزی نهایی سوریه و ناکامی توطئه های آمریکا
خبرگزاری شبستان: تحولات میدانی در سوریه مؤید آن است که تمام تلاش های آمریکا برای مانع تراشی در روند عملیات مبارزه با گروه تروریستی داعش به شکست انجامیده و نشانه های پیروزی نهائی دولت سوریه نمایان شده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان؛ روزنامه "الاخبار" در مقاله ای به قلم "حسن حردان" نوشت: تحولات میدانی در سوریه مؤید آن است که تمام تلاش های آمریکا برای مانع تراشی در روند عملیات مبارزه با گروه تروریستی داعش به شکست انجامیده است؛ به گونه ای که ارتش سوریه و متحدان آن به سرعت در تمام جبهه های پیشروی می کنند و حتی بمباران های ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا علیه ارتش سوریه در منطقه "تنف" نیز مانع از آن نشده است.

ارتش سوریه پس از تسلط بر منطقه "مسکنه" در ریف شرقی حلب و موفقیتش در آزادسازی شهر "رصافه" و ده ها منطقه دیگر، اکنون بر پیشروی در ریف "رقه" اصرار دارد تا مشت محکمی را به طرح های متعدد آمریکا زد؛ طرح هایی که می خواست تا عملیات آزادسازی رقه را تنها به مشارکت یگان های کرد مورد حمایت آمریکا محدود کند، ولی ارتش سوریه این حصر را شکست و طرح آمریکا برای فراری دادن عناصر تروریستی "داعش" از جبهه جنوبی "رقه" به سمت "بادیه" و "دیرالزور" را ناکام گذاشت و حتی اقدام آمریکا در سرنگونی یکی از جنگنده های ارتش سوریه که عناصر تروریستی داعش را در ریف "رقه" بمباران می کرد در جلوگیری از پیشروی های ارتش سوریه موفق نبود.

این تحولات میدانی، سیاسی و واکنش های هوشمندانه سوریه و متحدان آن به تجاوزات مختلف آمریکا، تحول استراتژیک مهمی را در روند جنگ علیه تروریسم و کشورهای حامی آن شکل داد؛ به گونه ای که از طرفی جنگ روبه پایان گذاشته و پس از آنکه داخل سوریه تحت کنترل دولت ملی آن قرار گرفته، در اطراف آن متمرکز شده است و سوریه فاصله زیادی با بیرون راندن تروریست ها از خاک خود و اعلام پیروزی نهایی ندارد.

از طرف دیگر تمام طرح ها و مانورهای آمریکایی که به دنبال ایجاد مناطق پرواز ممنوع در مرزهای سوریه و عراق به منظور قطع ارتباط ژئوپلتیک میان طرف های محور مقاومت بود، ناکام ماند.

همچنین، پاسخ عملی روسیه و ایران به تجاوزات متوالی آمریکا علیه ارتش سوریه حجم بالای چالش های آمریکا در صورت اندیشیدن به آغاز حمله گسترده علیه سوریه و یا ادامه مانع تراشی ها در مسیر پیشروی ارتش آن را به نمایش گذاشت.

باتوجه به این واقعیت ها، باری دیگر مشخص شد که عرض اندام آمریکا و ارسال پیام های آتش زا به ارتش سوریه و متحدان آن، با عث نشد تا سوریه و رئیس جمهور آن تروریسم لقب گیرند و در مقابل حمایت روسیه و سوریه از آن را افزایش داد و پاسخ های روسیه و ایران به این پیام های آمریکایی منجر به انفجار مخالفتی قوی در داخل خود واشنگتن علیه هرگونه ماجراجویی نظامی در سوریه شد.

هشدارهای روسیه و موشک های ایران به مثابه قدرت حمایتی اضافه برای دولت سوریه در تقویت اراده اش جهت ادامه پیشروی های خود و اجازه ندادن به واشنگتن برای مختل کردن آن بود. به همین خاطر است که "رابرت فورد" –سفیر سابق آمریکا در سوریه- اذعان کرد بازی دیگر تمام شده و "بشار اسد" پیروز شده است.

او تاکید کرد که "اوباما" گزینه های چندانی را برای "ترامپ" باقی نگذاشته تا قواعد بازی را تغییر دهد و آمریکا همانطور که از لبنان و عراق عقب نشینی کرد، از سوریه نیز عقب خواهد نشست.

پایان پیام/478

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

شبستان گزارش می دهد

آثار «تاریخی – اسلامی» قربانی «تروریسم تکفیری»

آثار صد ساله و هزاران ساله که به دست انسان ها در طول تاریخ برای ماندگاری تمدن ملتها ساخته شد، با جنگ و ویرانگری خود انسانها ویران می شود که برخی از این ویرانی ها ناشی از تفکر افراطی – تروریستی ضد آثار تاریخی قدیمی است.

اخبار برگزیده شبستان