خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

الأربعاء ٦ شوّال ١٤٣٩

Wednesday, June 20, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : فرهنگ و ادب - تئاتر و هنرهای تجسمی زمان :   ۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۸:۴۱ شناسه خبر : ۶۴۲۲۷۷
مدیر کل امور استان های وزرات ارشاد در نشست چشم انداز تئاتر استان ها:
ریشه برخی اختلافات نبود گفتمان هنری واحد است
خبرگزاری شبستان: محمد مهدی احمدی در نخستین روز نشست چشم انداز تئاتر استان ها گفت: اگر تعاملات در استانی براساس قانون انجام نشود، با تعارضات میان هنرمندان و انجمن‌ها مواجه می شویم و علت بروز این مشکلات نبود گفتمان هنری واحد است.

به گزارش خبرنگار تئاتر شبستان، محمد مهدی احمدی در نشست چشم انداز تئاتر استان ها با بیان اینکه نبود گفتمان هنری واحد در ادارات کل، نخستین مشکل ما در آسیب شناسی ادارات کل و تعامل آنها با مراکز خصوصی است، گفت: ادارات کل ارشاد، انجمن‌های هنرهای نمایشی و مراکز هنری که با ادارات کل ارتباط دارند، با این مشکل مواجه می شوند که یک اهتمام هنری واحد وجود ندارد. در واقع گاهی مشاهده می شود که برنامه‌های هر استان در حوزه ی هنر و شیوه ی تعامل با هنرمندان مشخص نیست. نتیجه ی این سردرگمی این است که جای اینکه سیستم حرف اصلی را بزند، اشخاص حرف می زنند.


وی با بیان اینکه اگر مسئولین انجمن های نمایش براساس قانون و اخلاق حرکت کنند، مسائل بهتر حل می شود، اضافه کرد: اگر تعاملات در استانی براساس قانون انجام نشود، با تعارضات میان هنرمندان و انجمن‌ها  مواجه می شویم و علت بروز این مشکلات نبود گفتمان هنری واحد است. برای رسیدن به گفتمان واحد هنری، باید باور مشترک داشته باشیم. اگر باور مشترک میان مدیران کل و مسئولین انجمن‌های هنری استان ها وجود داشته باشد، نظر جمعی به نظر یک مدیرکل یا ا فراد دیگر اهمیت پیدا کند. 


احمدی اضافه کرد: مبنای تعامل میان انجمن ها و مدیران کل باید قانون باشد. زمانی که قانون مبنای تعامل باشد، مدیران ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید پاسخگوی رفتارهای فرهنگی و هنری استان در مقابل ائمه ی جمعه،‌ استانداران و نهادها و جریانات در استان باشند.  اگر کوچکترین نمایشی در یک روستای دورافتاده مشکلی داشته باشد، به هیچ عنوان استاندار یا مراکز خاص به انجمن مراجعه نمی کنند و مدیرکل را خطاب قرار می دهند.


مدیر کل امور استان های وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اینکه ادارات کل سیاست گذار هستند، توضیح داد: وزارت ارشاد اجرا کننده و برگزار کننده ی تئاتر و موسیقی نیست، بلکه تنها سیاست گذار است. اینکه در برخی جاها  ااداره ی ارشاد خودش کار می‌کند و حکم کارگزار دارد، خلاف مشی و تعریف واقعی وزارت ارشاد و ادارات تابعه است.

پایان پیام/192

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

آسیب شناسی نمایشنامه نویسی دفاع مقدس در گفتگو با آقاخانی/

گاهی آنقدر در شعار اغراق کردند، که دروغگو شدند

خبرگزاری شبستان: ایوب آقاخانی گفت: در تولید آثار دفاع مقدس واقع بین و راستگو نبودیم، نه به معنی اینکه دروغ گفتیم، به معنی اینکه آن چیزی را که وظیفه مان بود از جنگ نمایش دهیم به نفع خیلی از ملاحظات تغییر دادیم.

اخبار برگزیده شبستان