خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

الأحد ٦ شعبان ١٤٣٩

Sunday, April 22, 2018

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : فرهنگ و ادب - تئاتر و هنرهای تجسمی زمان :   ۱۳۹۶/۴/۲۵ - ۱۸:۴۱ شناسه خبر : ۶۴۲۲۷۷
مدیر کل امور استان های وزرات ارشاد در نشست چشم انداز تئاتر استان ها:
ریشه برخی اختلافات نبود گفتمان هنری واحد است
خبرگزاری شبستان: محمد مهدی احمدی در نخستین روز نشست چشم انداز تئاتر استان ها گفت: اگر تعاملات در استانی براساس قانون انجام نشود، با تعارضات میان هنرمندان و انجمن‌ها مواجه می شویم و علت بروز این مشکلات نبود گفتمان هنری واحد است.

به گزارش خبرنگار تئاتر شبستان، محمد مهدی احمدی در نشست چشم انداز تئاتر استان ها با بیان اینکه نبود گفتمان هنری واحد در ادارات کل، نخستین مشکل ما در آسیب شناسی ادارات کل و تعامل آنها با مراکز خصوصی است، گفت: ادارات کل ارشاد، انجمن‌های هنرهای نمایشی و مراکز هنری که با ادارات کل ارتباط دارند، با این مشکل مواجه می شوند که یک اهتمام هنری واحد وجود ندارد. در واقع گاهی مشاهده می شود که برنامه‌های هر استان در حوزه ی هنر و شیوه ی تعامل با هنرمندان مشخص نیست. نتیجه ی این سردرگمی این است که جای اینکه سیستم حرف اصلی را بزند، اشخاص حرف می زنند.


وی با بیان اینکه اگر مسئولین انجمن های نمایش براساس قانون و اخلاق حرکت کنند، مسائل بهتر حل می شود، اضافه کرد: اگر تعاملات در استانی براساس قانون انجام نشود، با تعارضات میان هنرمندان و انجمن‌ها  مواجه می شویم و علت بروز این مشکلات نبود گفتمان هنری واحد است. برای رسیدن به گفتمان واحد هنری، باید باور مشترک داشته باشیم. اگر باور مشترک میان مدیران کل و مسئولین انجمن‌های هنری استان ها وجود داشته باشد، نظر جمعی به نظر یک مدیرکل یا ا فراد دیگر اهمیت پیدا کند. 


احمدی اضافه کرد: مبنای تعامل میان انجمن ها و مدیران کل باید قانون باشد. زمانی که قانون مبنای تعامل باشد، مدیران ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید پاسخگوی رفتارهای فرهنگی و هنری استان در مقابل ائمه ی جمعه،‌ استانداران و نهادها و جریانات در استان باشند.  اگر کوچکترین نمایشی در یک روستای دورافتاده مشکلی داشته باشد، به هیچ عنوان استاندار یا مراکز خاص به انجمن مراجعه نمی کنند و مدیرکل را خطاب قرار می دهند.


مدیر کل امور استان های وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اینکه ادارات کل سیاست گذار هستند، توضیح داد: وزارت ارشاد اجرا کننده و برگزار کننده ی تئاتر و موسیقی نیست، بلکه تنها سیاست گذار است. اینکه در برخی جاها  ااداره ی ارشاد خودش کار می‌کند و حکم کارگزار دارد، خلاف مشی و تعریف واقعی وزارت ارشاد و ادارات تابعه است.

پایان پیام/192

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

یک استاد دانشگاه در گفتگو با شبستان:

«سعدی» برای ماندگاری در فرهنگ عامه زبان مردم شد

خبرگزاری شبستان: دکتر مقیسه با بیان اینکه جهانگردی و مردم‌داری باعث نفوذ سعدی در زندگی مردم شد، گفت: مردم دیدند و لمس کردند اما نمی توانستند بیان کنند ولی سعدی عجز آنها را در نهایت قدرتمندی و توانمندی بیان کرد.

اخبار برگزیده شبستان