خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

السبت ١٩ صفر ١٤٤١

Saturday, October 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : معرفی کتاب - زمان :   ۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۱۱:۵۰ شناسه خبر : ۶۴۱۸۸۴

«زن در آینه جلال و جمال» کتابی که باید بخوانید
خبرگزاری شبستان: چاپ بیست و هفتم کتاب «زن در آینه جمال و جلال» از آثار ارزشمند «آیت الله جوادی آملی» است که انتشارات «اسراء» آن را چاپ کرده است.

 به گزارش خبرگزاری شبستان، امروزه نگرش‌هاي متفاوت تاريخي، جامعه‌شناختي و روان‌شناسانه به مقولهٴ مرد و زن، باورهاي غلط و انحرافي را به ذهن‌ها منتقل مي‌كند. برپايهٴ اين بنيان غلط، گروهي به حكومت مردان فتوا مي‌دهند و دسته‌اي ديگر به زعامت زنان نظر دارند و برخي نيز سرگردان حكم مردها را به زنان و حكم بانوان را به مردان به عنوان تساوي حقوق و يكسان سازي جامعه سرايت مي‌دهند.

ظهور شخصيت زن در جايگاه اصلي و انجام رسالت‌هاي سنگين و مسئوليت‌هاي الهي و انساني او و نحوهٴ راهيابي به كمال واقعي‌اش اقتضا مي‌كند تا آراي باطل در اين زمينه تحليل و تبيين شده، فساد يا نقص آن‌ها آشكار گردد.

بر اين اساس كتاب ارزشمند «زن در آينهٴ جلال و جمال» اين مسئوليت خطير را به عهده دارد تا مقام و منزلت زن را تبيين كرده و موقعيت فردي و اجتماعي و نقش مؤثر و جهت‌دار وي را در جامعه، بر اساس رهيافت قرآني، عقلي و عرفاني بيان كند. اين كتاب در چهار فصل به زن در قرآن، زنان بافضيلت در قرآن، زن در عرفان، زن در برهان، زنان فرزانه، زن و تصدي امور اجرايي، زن و مديريت خانواده، حجاب حق الهي، پاسخ به شبهات و... مي‌پردازد.

چاپ بیست و هفتم کتاب «زن در آینه جمال و جلال» از آثار ارزشمند «آیت الله جوادی آملی» است  که انتشارات «اسراء» آن را چاپ کرده است.

پایان پیام/37

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

«نردبان آسمان» در بازار کتاب

«نردبان آسمان» عنوان اثری از محمد شریفی است که در آن گزارشی کامل از مثنوی معنوی به نثر می دهد.

اخبار برگزیده شبستان