خبرگزاری شبستان

یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸

الأحد ١٧ رجب ١٤٤٠

Sunday, March 24, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : معرفی کتاب - زمان :   ۱۳۹۶/۴/۲۴ - ۱۱:۵۰ شناسه خبر : ۶۴۱۸۸۴

«زن در آینه جلال و جمال» کتابی که باید بخوانید
خبرگزاری شبستان: چاپ بیست و هفتم کتاب «زن در آینه جمال و جلال» از آثار ارزشمند «آیت الله جوادی آملی» است که انتشارات «اسراء» آن را چاپ کرده است.

 به گزارش خبرگزاری شبستان، امروزه نگرش‌هاي متفاوت تاريخي، جامعه‌شناختي و روان‌شناسانه به مقولهٴ مرد و زن، باورهاي غلط و انحرافي را به ذهن‌ها منتقل مي‌كند. برپايهٴ اين بنيان غلط، گروهي به حكومت مردان فتوا مي‌دهند و دسته‌اي ديگر به زعامت زنان نظر دارند و برخي نيز سرگردان حكم مردها را به زنان و حكم بانوان را به مردان به عنوان تساوي حقوق و يكسان سازي جامعه سرايت مي‌دهند.

ظهور شخصيت زن در جايگاه اصلي و انجام رسالت‌هاي سنگين و مسئوليت‌هاي الهي و انساني او و نحوهٴ راهيابي به كمال واقعي‌اش اقتضا مي‌كند تا آراي باطل در اين زمينه تحليل و تبيين شده، فساد يا نقص آن‌ها آشكار گردد.

بر اين اساس كتاب ارزشمند «زن در آينهٴ جلال و جمال» اين مسئوليت خطير را به عهده دارد تا مقام و منزلت زن را تبيين كرده و موقعيت فردي و اجتماعي و نقش مؤثر و جهت‌دار وي را در جامعه، بر اساس رهيافت قرآني، عقلي و عرفاني بيان كند. اين كتاب در چهار فصل به زن در قرآن، زنان بافضيلت در قرآن، زن در عرفان، زن در برهان، زنان فرزانه، زن و تصدي امور اجرايي، زن و مديريت خانواده، حجاب حق الهي، پاسخ به شبهات و... مي‌پردازد.

چاپ بیست و هفتم کتاب «زن در آینه جمال و جلال» از آثار ارزشمند «آیت الله جوادی آملی» است  که انتشارات «اسراء» آن را چاپ کرده است.

پایان پیام/37

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اخبار برگزیده شبستان