خبرگزاری شبستان

شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸

السبت ١٩ صفر ١٤٤١

Saturday, October 19, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : مسجد و کانون ها - کانونهای مساجد زمان :   ۱۳۹۶/۴/۱۷ - ۰۷:۱۴ شناسه خبر : ۶۳۹۹۴۸
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران:
اقدامات ستاد کانون‌های مساجد باعث توجه دیگر سازمان‌ها به روستاها شده است
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران، گفت: اقدام ستاد عالی این کانون‌ها در برگزاری برنامه‌های کشوری در روستاها موجب توجه بیشتر سایر سازمان‌ها و نهادها به ظرفیت عظیم روستاها در پیشرفت و آبادانی کشور شده است.

خبرگزاری شبستان: آیین گشایش کشوری طرح تابستانی اوقات فراغت تابستان «آسمانی ها» از سوی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور به میزبانی دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مازندران در روستای «کارمزد» شهر سوادکوه برگزار شد.

 

خبرنگار ما برای بررسی نتایج و پیامدهای برگزاری اینگونه برنامه‌های ملی در روستاها، گفت و گویی با تعدادی از مسئولان و فعالین فرهنگی کشور داشته است که در این نوبت، مشروح گفت‌وگوی وی با حجت‌الاسلام امیر شمس؛ مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران می‌آید:

 

حجت‌الاسلام شمس که برگزاری برنامه‌های کشوری در روستاها را اقدامی نو و خلاقانه از سوی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور دانست و آن را ارزشمند و جریان‌ساز خواند، گفت: اینگونه اقدامات می‌تواند موجب توجه بیشتر سازمان‌ها، نهادها و شخصیت‌های مهم کشوری به ظرفیت عظیم روستاها شود و بالتبع، انگیزه روستانشینان در کار و تلاش مضاعف نیز افزایش می‌یابد.

 

وی افزود: دبیرخانه‌های استانی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با برگزاری همایش‌ها، نشست‌ها و برنامه‌های ملی در استان‌های متبوع خود توانسته‌اند ظرفیت‌های گسترده شهرها و روستاهای خود را نشان دهند و همچنین موجب انگیزه بخشی به جوانان مبتکر، هنرمند، پژوهشگر و مخترع شوند.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران، خاطرنشان کرد: برگزاری موفق و مکررِ برنامه‌های مهم کشوری از سوی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در روستاها نشان داده است که انجام کارهای مهم، همت، اراده، انگیزه، پشتکار و خودباوری می‌خواهد و برگزاری آیین گشایش کشوری طرح تابستانی اوقات فراغت تابستان با عنوان آسمانی‌ها در یکی از روستاهای مازندران، مصداقی برای خودباوری است.

 

 

شمس با اشاره به برگزاری برخی برنامه‌های اوقات فراغت استان تهران در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد روستایی، اضافه کرد: سازمان‌ها و نهادها در برنامه‌ریزی‌های خود توجه جدی به ظرفیت و توانمندی‌های روستانشینان داشته باشند و از وجود آنان در طراحی و اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های عظیم استانی و کشوری استفاده کنند.

 

وی گفت: برنامه‌های اوقات فراغت در روستاها به دلیل اشتغال بیشتر روستانشینان به کشاورزی و دامداری، متفاوت از ماهیت اوقات فراغت شهرنشینان است و باید برگزاری برنامه‌های آموزشی در حوزه‌های قرآنی، هنری، علمی و ورزشی در روستاها در اولویت باشند.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران، یادآور شد: یکی دیگر از فواید اقدام ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد در برگزاری برنامه‌های کشوری در روستاها این است که موجب توجه بیشتر سایر سازمان‌ها و نهادها به ظرفیت عظیم روستاها در پیشرفت و آبادانی فرهنگی، اجتماعی و علمی و همچنین تعالی معنوی و اخلاقی کشور شده است.

 

شمس خاطرنشان کرد: سازمان‌ها در برگزاری برنامه‌های اوقات فراغت به غنی‌سازی معنوی و اخلاقی روستاها و مشارکت بیشتر آنان در برنامه‌های عمرانی و فرهنگی استانی و کشوری توجه کنند.

 

 

 

پایان پیام/397

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

گزارش شبستان از فعالیت مسجد وفا در حوزه اربعین

همت مضاعف مسجدی ها در خدمت به زائران اربعین/ از اقدام مهم سپاه تا همایش جاماندگان حسینی

«مسجدوفا» مصداق مسجد برقرار است که درتمام ایام هفته در آن به روی نیازمندان باز است،جمع آ‌وری کمک های مردمی برای مواکب پیاده روی اربعین در این ایام نمونه دیگری از فعالیت های این مسجد فعال و پویا است که این روزها شاهد انجام آ‌ن هستیم.

اخبار برگزیده شبستان