خبرگزاری شبستان

جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

الجمعة ٢٠ شعبان ١٤٤٠

Friday, April 26, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : جهان اسلام - خاورمیانه زمان :   ۱۳۹۶/۴/۴ - ۰۸:۱۲ شناسه خبر : ۶۳۷۸۹۵

سوریه و آغاز شمارش معکوس برای تحقق پیروزی نهائی
خبرگزاری شبستان: تردیدی نیست که تحولات میدانی و سیاسی بحران سوریه به وضوح نشان از آغاز پایان این جنگ که توطئه ای علیه منافع سوریه و متحدان آن در محور مقاومت و مخالفان با سلطه آمریکا بر جهان بوده است، حکایت دارد.

به گزارش خبرگزاری شبستان؛ "اوقات الشام" در مقاله ای به قلم "ابراهیم یاسین" نوشت: تردیدی نیست که تحولات میدانی و سیاسی بحران سوریه به وضوح نشان از آغاز پایان این جنگ که توطئه ای علیه منافع سوریه و متحدان آن در محور مقاومت و مخالفان با سلطه آمریکا بر جهان بوده است، حکایت دارد.

هدف آمریکا و دیگر کشورهای استعماری و نیز رژیم صهیونیستی از این جنگ تضعیف سوریه، تجزیه آن مطابق با سیاست "آشوب سازنده" همسو با اجرای طرح خاورمیانه جدید و پایان دادن به نقش سوریه به عنوان دولت حامی مقاومت در منطقه و کرنش ناپذیر مقابل دشمن صهیونیستی بوده است.

این ائتلاف غربی به همراه رژیم صهیونیستی و رژیم های سلفی عربی با هدف محاصره مقاومت و بازداشتن آن از مقابله با دشمن صهیونیستی و طرح های تجاوزکارانه آن، برای شعله ور کردن آتش جنگ در سوریه و انتقال آن به لبنان و نیز تفرقه افکنی از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است.

پس از گذشت شش سال از آغاز جنگ علیه سوریه که ائتلاف غربی-صهیونیستی- ترکی- سلفی عربی به رهبری آمریکا آن را به راه انداختند، امروز سوریه به فضل پایداری ارتش، ملت و دولت خود، در مقابله با گروه های تروریستی مسلح موفق بوده و همچنان با چالش های متعددی روبه روست.

پایداری ارتش سوریه و پیروزی های میدانی آن به کمک متحدانش در محور مقاومت و نیز ورود عامل روسی به عرصه نبرد مهمترین شاخص و نشانه برای توانایی در ادامه دادن به مقابله با تروریست ها و حامیان غربی و عربی آن به شمار می رود؛ گرچه گروه های تروریستی خون های بسیاری ریخته اند و ویرانی گسترده ای را در سوریه به بار آورده اند.

تحولات میدانی سوریه به طور واضح موید آن است که بی شک ارتش سوریه و محور مقاومت در تحقق دستاوردهای بی نظیر در مقابله با گروه های تروریستی موفق بوده اند و این موفقیت در تمام مناطق تجلی یافته است؛ از اطراف دمشق که امروز بیشتر آن تحت کنترل ارتش سوریه قرار گرفته است تا شهر حمص، حماه و حلب و امروز نیز می بینیم که ارتش سوریه و متحدان آن در مرزهای عراق در حال نبرد هستند و با ارتش عراق در کنار هم قرار گرفته اند.

رسیدن نیروهای ارتش سوریه به مرز با عراق ضربه محکمی را بر طرح آمریکا برای گسترش سطیره خود بر مناطق مختلف مانند "تنف" و "بوکمال" در ریف دیرالزور جهت ایجاد مانع برای جدایی میان سوریه و عراق وارد کرد؛ به گونه ای که نیروهای آمریکایی دیگر توان انجام هرگونه اقدام نظامی زمینی در این منطقه را ندارند.

اطلاعات وارده پس از تلاقی ارتش سوریه و عراق نشان می دهد که تسلط بر راه های منتهی به دیرالزور بسیار نزدیک است و این یعنی کسانی که معتقد به تجزیه سوریه بودند، شکست خورده اند.

هر پیروزی که ارتش سوریه و متحدان آن در میدان نبرد محقق می کنند، دیده ها بدان دوخته می شود و موازنه قوا را به نفع سوریه تغییر می دهد.

پایان پیام/478

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

«گاردین» گزارش داد:

جنگ قدرت عمیق میان کنگره و کاخ سفید / امتناع ترامپ از همکاری با دموکرات ها

رئیس جمهوری آمریکا به واشنگتن پست گفت که مخالف شهادت دادن مشاوران کنونی و سابق کاخ سفید در مقابل کمیته های کنگره در مورد گزارش راشاگیت «رابرت مولر» است.

اخبار برگزیده شبستان