خبرگزاری شبستان

چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

الأربعاء ٢٠ رجب ١٤٤٠

Wednesday, March 27, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : فرهنگ و ادب - سایر حوزه ها زمان :   ۱۳۹۶/۴/۲ - ۱۳:۲۵ شناسه خبر : ۶۳۷۵۲۴
صالحی امیری در راهپیمایی روز جهانی قدس:
هویت انقلاب اسلامی در تقابل با صهیونیسم جهانی است
خبرگزاری شبستان: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هویت انقلاب اسلامی در تقابل با صهیونیسم است، جهان اسلام انقلاب اسلامی را با مقابله با اسرائیل می شناسد.

 

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: روز قدس سه پیام روشن را برای  ما در بر دارد، اولین پیام اینکه روز قدس یک پیام سیاسی به شمار می آید، به این معنا که اسرائیل همانند یک غده سرطانی است که به دنبال تفرقه در جهان اسلام است، بنابراین برای استحکام در دنیای اسلام باید در مقابل اسرائیل ایستادگی کرد.

وی ادامه داد: حوزه عقیدتی ما پیام دوم روز جهانی قدس است، قدس شریف اولین قبله مسلمین بوده و در اصل متعلق به مسلمانان است، افراد ناپاک آن را اشغال کردند و ما باید تلاش کنیم قدس را به اهل آن بسپاریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یا آور شد: پیام سوم روز جهانی قدس بحث هویتی است، هویت انقلاب اسلامی در تقابل با صهیونیسم جهانی است، جهان اسلام انقلاب اسلامی را با مقابله با اسرائیل می شناسد، از این منظر ما از نظر هویتی همیشه باید در جهت مقابله با اهداف صهیونیست حرکت کنیم.

صالحی امیری تاکید کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرده است که از تمام فیلم ها، کتاب ها، آثار هنری و....  که در دفاع از آرمان های قدس شریف است حمایت خواهیم کرد و این موضوع را از رسالت های خود می دانیم.

وی افزود: ما در دایره انقلاب اسلامی اندیشه امام راحل را اندیشه حاکم بر انقلاب می دانیم، انقلاب اسلامی ایران با شعار مبارزه با صهیونیسم آغاز شده است، وعده امام راحل این بود که روزگاری می رسد که اسرائیل از صفحه روزگار محو می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مردم در مبارزه با اسرائیل همیشه حضور دارند تصریح کرد: جمهوری اسلامی از دو ارزش هویتی برخوردار است، ابتدا ارزش بالای انسجام، وحدت و سرمایه ملی است  و دیگری سرمایه بزرگ اقتدار است، انسجام و اقتدار دو سرمایه بزرگ اسلامی و انقلاب است.

صالحی امیری در پایان گفت: ما انسجام را در سرمایه اجتماعی مردم، وحدت مردم را  زیر چتر مقام معظم رهبری تعریف می کنیم، ما این اقتدار را از مجرای  نیروهای مقتدر ارتش، سپاه و نیروهای امنیتی داریم و هرگاه این دوبال مقتدر باشند می توانیم حیات انقلاب اسلامی را تداوم ببخشیم.

پایان پیام/36

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

اخبار برگزیده شبستان