خبرگزاری شبستان

دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸

الاثنين ٢٢ رمضان ١٤٤٠

Monday, May 27, 2019

اللَّهُم کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن، صَلَواتُکَ علَیه و علی آبائِه، فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَه، وَلِیّاً وَ حَافِظاً و قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْنا، حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعا وَ تُمَتعَهُ فیها طَویلا" - خدایا، ولىّ‏ ات، حضرت حجّت بن الحسن، که درود تو بر او و بر پدرانش باد؛ در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست، ساکن زمین گردانیده و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازی

سرویس : سیاسی - مجلس زمان :   ۱۳۹۶/۳/۷ - ۱۵:۵۳ شناسه خبر : ۶۳۲۰۲۹
رحیمی در جمع خبرنگاران:
بررسی ۱۹۰ شکایت در هیات نظارت شوراهای اسلامی شهرتهران
خبرگزاری شبستان: رئیس هیات عالی نظارت برانتخابات شورای شهرتهران با بیان اینکه در مجموع ۱۹۰شکایت درهیات نظارت استان تهران مورد بررسی قرار گرفت، گفت: اعضای لیست خدمت طی دوروز به فرمانداری تهران مراجعه کردندو در جلساتی که برگزارشد در نهایت متقاعد شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، علیرضا رحیمی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  در حاشیه جلسه علنی امروز(یکشنبه ۷خرداد) مجلس در جمع خبرنگاران در مورد  تایید صحت انتخابات شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت:: انتخابات شورای شهر تهران به صورت رسمی به تایید هیات های اجرایی و نظارت رسیده است و از قبل از تایید صحت نیز تمامی شکایات ها مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شورای شهر تهران  با بیان اینکه حدود 190 شکایت مورد بررسی قرار گرفت اظهارداشت: قبل از رسیدگی به شکایات هم آقای لاریجانی توصیه ای داشتند که آقای چمران به وی مراجعه کرده و درخواست داشتند که به شکایت ایشان رسیدگی شود. بر همین اساس نظر آقای لاریجانی هم این بود که علی رغم اینکه اختلاف رای نفر آخر منتخبان شورای شهر  با آقای چمران 400 هزار تا است اما چون درخواست داشته اند مجددا رسیدگی شود.

رحیمی بیان کرد: در توصیه‌ای که آقای لاریجانی برای توجه به اعتراض چمران داشت، به هیچ وجه توصیه معطوف به بازشماری آرا نبود. آقای لاریجانی تاکید داشت نتایج را مرور کرده و به این مسئله رسیدگی شود. لذا برای مرور نتایج رای 50 نفر اول تهران را در چند نوبت هم در سامانه صورت جلسه صندوق‌ها، هم در سامانه تجمیع وزارت کشور و هم در سامانه هیئت مرکزی نظارت مورد ارزیابی و تطبیق قرار دادیم وهیچ تفاوت جزئی وکلی در آرا بوجود نیامد.

وی ادامه داد: در مرحله شمارش و ثبت آرا در کنار چهار نسخه از لیست کامل داوطلبان که توسط نمایندگان فرماندار و هیئت نظارت عدد رای هر کاندیدا تیک زده می شد؛ فهرست 115 نفره نیز مرکب از همه افرادی که در لیست‌ها مخلتف بودند وجود داشت. بلا استثنا همه اعضای لیست خدمت نیز جزو لیست 115 نفره بودند که به منظور اطمینان از صحت آمار منعکس شده این پنج نسخه به لحاظ آرا با هم مورد تطبیق قرار می گرفت.

نماینده مردم تهران در خانه ملت تاکید کرد:به همین دلیل هیات نظارت تهران بیش از 70 زمان ساعت صرف کرد تا به این درخواست ها رسیدگی شود. اعضای لیست خدمت نیز طی دو روز گذشته به فرمانداری مراجعه کردند و با آقای محمودی شاه نشین و بادامچی مذاکره داشتند و نهایتا هم متقاعد شدند.

وی با بیان اینکه هیات های اجرایی و نظارت مخالفتی با بازشماری آراء نداشته‌اند، گفت: در روز رای گیری هیات نظارت غیر از نیروی بازرسی وزارت کشور بیش از 6 هزار ناظر در شعب داشت. تقریبا هر عضو 20 شعبه را جداگانه مورد بازدید قرار دادند که نه تنها تخلفی اتفاق نیفتاده بلکه حتی بازرسی ها اجازه کوچکترین تخلف را نداده است.

رحیمی گفت: با توجه به اینکه لیست خدمت نامه نوشته بودند و آقای سروری به نمایندگی از چمران شخصی را برای تطبیق و تجمیع آراء معرفی کرده بودند ما این نامه را هم در دستور کار بررسی قرار دادیم و مجموعا 189 شکایت که با این نامه 190 می شود را مورد بررسی قرار دادیم.

این عضو فراکسیون امید در ادامه با اشاره به انتخابات هیات رئیسه  تصریح کرد: تصمیمات فراکسیون امید، برای انتخابات هیات رئیسه مجلس گفت: با توجه به اینکه طی مذاکرات انجام شده تعاملی حاصل نشده بود و نگاه فراکسیون مستقلین رسیدن به نقطه مشترک نبوده، فراکسیون امید به اتفاق آراء آقای پزشکیان را به عنوان کاندیدای ریاست مجلس انتخاب کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه فراکسیون امید فضای مذاکره را دنبال می‌کرد به تعدادی از افراد ماموریت هایی داده شد که روز گذشته نیز در جلسه مجمع عمومی گزارش ماموریت‌ها ارائه شد و این گزارش ها نشان داد که توفیقی برای مذاکره و تعامل حاصل نشده است.

رحیمی با تاکید براینکه  نگاه فراکسیون مستقلین رسیدن به نقطه مشترک نیست یادآور شد: اگر فراکسیون مستقلین نگاهشان تعاملی است می توانند این مسیر را تعاملی پیش ببرند.

وی خاطرنشان کرد: این که فراکسیون امید پزشکیان را به عنوان کاندیدای ریاست معرفی کرده است به این معنا نیست که مسیر مذاکره بسته شده چون تفاهمی اتفاق نیفتاد آقای پزشکیان معرفی شد.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: البته قبل از رای گیری در مورد انتخابات هیات رئیسه مجلس در صحن علنی، جلسه خواهیم داشت و لیست نامزدها را برای پست های مختلف اعلام می کنیم، البته نگاه ما به هیات رئیسه نگاه کارآمدی و اثربخشی است.

رحیمی خاطر نشان کرد: خط قرمز فراکسیون امید حفظ نواب رئیس بود، اما این مساله مورد تایید طرف مقابل قرار نگرفت و آنها اصرار داشتند نائب رئیس دیگری را پیشنهاد کنند. ما معتقدیم اگر قرار است رقابت کامل باشد باید برای تمام کرسی های هیات رئیسه باشد، ریاست لاریجانی چالشی نبود که قابل توافق نباشد.

 

پایان پیام/33
کلید ‫واژه‌ها:
|
|
|

نظرات

نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
ارسال

نظرات ارسال شده

سرخط خبرهای سرویس

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

طرح های که اولویت ندارند باید از برنامه مجلس خارج شوند

حاجی دلیگانی با اشاره به اینکه طرح های که اولویت ندارند باید از برنامه مجلس خارج شوند، گفت: برخی طرح ها ثمری برای مردم ندارند.

اخبار برگزیده شبستان